Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od sateza »

Zdravím vás všechny motoristy. Mám velké dilema. Asi před třemi měsíci jsme domů pořídili VW Tiguan 2.0 TDi, verze: Track and Field, 103kW, 4Motion a je v automatu. Je to r.v. 2010, koupeno bylo se 137.000 km, nyní má 145.000 km. Koupeno bylo za 310.000 Kč. Původ v ČR, po prvním majiteli, celou dobu pravidelný servis.
Tiguan má ve výbavě skoro vše, na co člověk pomyslí...panoramu, aut. stěrače, tažné, samoparkování, navi, vyhřívané sedačky, tempomat, bixenony, má taky nádhernou modrou metalízu. je to prostě hezké auto.

Nicméně po nějaké době ježdění, tedy asi po 4 měsících jsem z auta trošku zklamán. Před tím jsem neměl ještě automat a každý kolem mě, kdo ho má, to vychvaluje do nebes...tohle ale já nemůžu. Automat mi nesedl. Mám potřebu auto řídit a ne, aby dělalo všechno za mě. Prostě mi automat nevyhovuje. Stejně tak mi přijde u něj trošku vyšší spotřeba...za tu dobu mám spotřebu cca 7,6 litru a to je ještě před zimou. Myslím, že do konce zimy to vyleze klidně i na 8 litrů a to mi přijde na TDi taky moc. Dosud jsem měl jen benzín (vw passat 2.8 V6 4motion v lpg). Další věc je výměna všech olejů...motor, haldex, automat. přijde mi toho strašně moc a taky i vcelku nákladné...to mi před koupí nejak nedošlo.
Ještě než jsme pořídili Tiguana, měl jsem vyhlídnutou nádhernou Opel Insignii, 4x4, taky v dieslu, kombi, tažné, taky super výbava, r.v. 2013 a najeto 130.000 km. Byla za nějakých 270.000 Kč. Tehdy jsme ale čekali na prodej bytu a peníze a mezi tím jí někdo koupil.

Proto bych se chtěl zeptat na vaše názory k výše uvedenému, protože zvažuji prodej Tiguana a pořídit Insignii. Dáte mi nějaké rady, tipy nebo návrhy? Pro a proti? Případně čeho se vyvarovat nebo zda pořídit úplně něco jiného?

Určitě ale požadujeme verzi kombi, nájezd máme ročně tak 16-20.000 km. Určitě bych chtěl vyšší obsah než nějakou 1,4. A taky je podmínka pohon všech kol 4x4 s ohledem na místo, kde bydlíme. Díky.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vyvonet Tigouse a jezdit.
Se spotrebou u 2.0 a 4x4 navic v DSG se budes muset smirit..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od sateza »

Co znamena to vyvonet? :-)
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od BigBang »

prostě mu dopřávat co se patří ;)

Zajímavej výběr. Nicméně se nemůžeš divit, že si vezmě o něco víc, přeci jen to je docela bedna a navíc čtyřkola. Těch 7l by bylo očekávatelných. A další věcí je jak jezdíš. Někdo se svým stylem jízdy prostě nemůže jezdit „za pár“...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od sateza »

Psal jsem svuj dotaz i na jine forum a jeden z uzivatelu tam reagoval taky, ze se neni cemu divit s tou spotrebou. Mozna jsem to spatne napsal...nemyslel jsem to tak, ze je to nejaka zasadni chyba s tou spotrebou. Spis ti je jedna z tech drobnosti, ktere maji vliv na muj celkovy dojem z Tiguana. Pro vsechny ty duvody jsem psal svuj dotaz a soucasne premyslim o zmene.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od BigBang »

S insignií bych tu spotřebu neviděl o moc jinou. Řekl bych tak max. o 0,5 l nižší. Možná, je to těžký auto...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od sateza »

Lidi, nejde mi vylozene o tu spotrebu, okolo ktere se toci vsechny vase komentare. Jde mi i o ten automat, ktery mi nesedl, pak taky kufr, ktery neni moc velky, ani ten tah auta, i kdyz je to diesel, je takovy nemastny neslany...
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pro kristapana, tak proc sis kupoval DSG ???
Uvedomujes si ze DSG neni automat ???
DSG je normalni mechanicka prevodovka razena roboticky. Starsi varianty tzv. "mokre" , novejsi "suche" - dve spojkove lamely za sebou na dvojhrideli..
Proc kupujes neco co si predem neprojedes, nenastudujes pred koupi??
Kup si Insignii a je to.
Pak, ale nevyplakavej ze na to sou drahe dily a kundi se na to vsechno na co se podivas.

Apropo uvedomujes si ze jsi tady na VW foru ???

Ja Te toho Tiguana za kilo mile rad zbavim o tom zadna :mrgreen: .
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od sateza »

Ano, uvedomuji si, ze jsem na vw foru. A co jako? To je neco proti necemu? Ja myslel, ze tady tomu lidi rozumeji, proto jsem vlozil dotaz zde.

Jinak chapes ty, ze nemam DSG, ale automat? Hydromenic? Taky je videt, ze trosku placas, kdyz nevis, ze tam neni DSG.

Ale co je na tom spatneho. Obcas se stane, ze clovek udela v zivote chybu a proste spatne vybere. Tobe se nikdy nic takoveho nestalo? Spis to akorat nikdy nepriznas. Ja se za to nestydim. MOZNA jsem udelal chybu a proto se chci zde poradit. Vsude akorat lidi v dnesni dobe umi nadavat, urazet a kdyz uz nic, tak jen ukazat, jak je ten druhy blbec. No nic, tohle uz asi dnesni doba proste ma.


EDIT:
Tak s ena o zkuste podívat jinak... co kdybych se zde prostě zeptal ještě před koupí, zda zvolit VW Tiguan 2.0 tdi 103kw 4Motion nebo Opel Insignia 4x4 kombi?
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pokud mas klasicky automat tak za nej bud rad, vymen v nem olej a filtry (jinymi slovy udelej velkyservis a jezdi) ten automat pokud je udrzovany tak funguje sametove a hlavne spolehlive akorat se s nim clovek musi naucit jezdit a szit, to auto jako celek funguje vyborne.
A znova zopakuju..co cekas ze Ti lidi na VW foru poradi ? Kup si Insignii ???
Je to forum VW protoze tu lidi ty auta a znacku maji radi, to je stejne jako by ses u Alfistu zeptal jestli si mas koupit Gulii nebo Arteona...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od sateza »

Janto chapu, ze zde bude valna vetsina majitelu vw, sam vw vlastnim jiz 12 let v ruznych obmenach (z toho 2x 2.8 v6 4motion). Ale zase si myslim,bze je zde i spousta lidi, co se o auta zajimaji vseobecne a nebo maji zkusenosti s jinyma znackama. Proto jsem veril, ze zde naleznu par dobrych rad.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od 11mAjA11 »

Zalezi jak stare auto to ma byt a hlavne v jakem segmentu, Tiguan vs. Insignia jsou uplne jine svety.. nepremyslel jsi treba o Volvu ? XV , XC..
Benzina bez turba vyssi obsah, Subaru ? Benzin v atmosfere..treba Passat 2.8 ve 4motionu je supr kombinace ale chapu ze uz to je stara vrana no..treba Tribeca se 3 litrem splynovana.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od sateza »

Prave, ze dnes najit podobny motor, jako byl passat 2.8, bez turba, bez atmosfery, proste krasny motor. Ale jak pises, proste uz to byl starik. Co se tyce vyberu, tak by to melo v cene do 300.000 Kc, urcite pohon 4x4, nejlepe benzin, ktery by sel dat do plynu, ale nebudu vylozene na tom trvat, takze muze byt i nafta. Najezd mam rocne od 15 do 17...18.000km.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jakekoli XC, XV.
Tady sice nafta ale krasna..

https://auto.bazos.cz/inzerat/98099745/ ... I-STAV.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan nebo Insignie nebo jiné

Příspěvek od sateza »

Hmm, vypada fajn. Ale par veci mi nesedi...uz jenom to, ze dve zcela nezavisle hodnoceni dvou uplne neznamych a na sobe zcela nezavislych uzivatelu se tito od sebe lisi v IP adese odeslaneho prispevku pouze v posledni cislici...coz je uplny nesmysl, pokud by ti lide nebydleli spolu...z toho je zrejme, ze si pan (prodejce) na bazosi pise hodnoceni sam. Pokud uz se nekdo k necemu takovemu odhodla, tak ma asi velkou potrebu, aby vypadal verohodne. A jeste k tomu jsou ty dva prispevky od sebe jen 2 dny. Nejak tomu cloveku neverim.
A dalsi vec je, ze bych chtel spis novejsi auto s mensim najedem.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“