Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

ano
41
58%
ne
30
42%
 
Celkem hlasů: 71

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od fleer »

john.1 píše:Já jsem toho názoru, že je celkem jedno co značku se do auta leje, hlavně že se vymění i s filtrem dle výrobce (km, norma)....Zas tak moc lidí není, co ke mě přijede a poručí si Castrol a podobné drahé oleje...Myslím si, že Mogul (Paramo) je plně dostačující olej :wink:
Když budu brát koncern, tak i Mogul splňuje normy VW, takže na značce zas tolik nezáleží, bo je základ stejně z jedný rafinérie, akorát každej výrobce do toho oleje přidává "svoje" dochucovadla (přísady).

Já do golfa 1,9TDI (cca 270tis.km) leju 10W40. Měl jsem Aral, Castrol,Total a teď Valvoline a byl jsem nejvíc spokojenej s Totalem. Na poslech s nim motor nejvíc stichnul a s nim s jedinym jsem na nádrž dokázal ujet 1200km. A i spotřeba oleje mi spadla z 0,5l/10tis km na 0,25l/10tis km. U Valvoline zatim nevim, do je tam teprve 3tis. km a ještě jsem ho nekontroloval. Ale motor je na poslech hlučnější. A to neberu to, že teď mrzne, ale porovnávám ve zhruba stejných podmínkách.
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od john.1 »

když jsme u toho, tak normy VW, M-B, A3, B3, prostě klasika, splňuje i Starline olej....Zajímalo by mě, jestli tím člověk může motoru nějak zásadně ublížit, sám ho nepoužívám a ani ho nikomu do auta neleju, ale teoreticky by neměl motoru ublížit....Znám pár lidí co na něj jezdí už dlouho a nestěžují si, tak nevím. Nějaké draze a trpce zaplacené zkušenosti máte? :lol:

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od VW-DEANE »

Ja teda neviem, kúpil som Boru s naj. 155t. km a dal som vymeniť olej, mechanik mi nalial Castrol. Ďaľšie výmeny si už robím sám a na základe toho čo som sa na klube dočítal som nalial Valvoline DuraBlend a auto ide tichšie. Aj žena si toho všimla. A je pritom lacnejší.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od fleer »

john.1 píše:když jsme u toho, tak normy VW, M-B, A3, B3, prostě klasika, splňuje i Starline olej....Zajímalo by mě, jestli tím člověk může motoru nějak zásadně ublížit, sám ho nepoužívám a ani ho nikomu do auta neleju, ale teoreticky by neměl motoru ublížit....Znám pár lidí co na něj jezdí už dlouho a nestěžují si, tak nevím. Nějaké draze a trpce zaplacené zkušenosti máte? :lol:
Já osobně dílům značky Starline nevěřim. Olej jsem nezkoušel, ale pár dílů ano a žádná spokojenost...
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od Vecernicek »

No měl jsem nový ložisko od Febi a po zhruba 2-3 tisících šlo sr*t.... teď jsem nasadil timkeny (koyo) a jsem zvědav na výdrž.

Infernal_Vampire

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Moc se mi teda nezdá, že by to vydrželo těch 100.000km či dokonce 500.000km. 8O

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od Stug »

fleer píše:
john.1 píše: Tohle je dávný mýtus majitelů vozidel typu Š105, Lada apod... :roll:
A skusil jsi to? já bohužel jo.Bylo to kdysi a favouše. Taky jsem tomu nevěřil.. přes 100tis. km jezdil na 15w40, no a já ho koupil a protože mi prebejval 5W40, tak jsem ho do fava lil...po třetí čtvrtý výměně už z toho byl průtokovej ohřejvač oleje a auto absolutně nejelo.. Je fakt, že když jsem ten motor vyhazoval a podíval se do něj, tak byl nádherně čistej. minimum karbonu až skoro žádnej.
Ano, reálná zkušenost a konečně odpověď pro Jendu.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od Martin. D »

Když jsem poprvý měnil olej na svým autě tak jsem tam dal olej od Mogulu 10W-40. Na to mě bylo řečeno že Mogul leda tak do sekačky :lol: a byl mě doporučen olej Liqui moly. Kvalitní olej se vyplatil...motor se ztišil, šel líp do otáček a na volnoběh byl klidnější :wink: Já bych si do auta už Mogul nedal.....

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od fleer »

Martin. D píše:Když jsem poprvý měnil olej na svým autě tak jsem tam dal olej od Mogulu 10W-40. Na to mě bylo řečeno že Mogul leda tak do sekačky :lol: a byl mě doporučen olej Liqui moly. Kvalitní olej se vyplatil...motor se ztišil, šel líp do otáček a na volnoběh byl klidnější :wink: Já bych si do auta už Mogul nedal.....
áááá pán je labužník :D :D :D :D
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od fleer »

Vecernicek píše:No měl jsem nový ložisko od Febi a po zhruba 2-3 tisících šlo sr*t.... teď jsem nasadil timkeny (koyo) a jsem zvědav na výdrž.
O Febi je to taky celkem známý. Byť by to mohlo bejt kvalitnější (Febi Bilstein) ale skutek utek. neni nad origo dily a nebo proverenou (ale dražší) kvalitu.
V tomhle případě opravdu platí rčení, že nejsem tak bohatej, abych si mohl kupovat levný věci.
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od Martin. D »

fleer píše:
Martin. D píše:Když jsem poprvý měnil olej na svým autě tak jsem tam dal olej od Mogulu 10W-40. Na to mě bylo řečeno že Mogul leda tak do sekačky :lol: a byl mě doporučen olej Liqui moly. Kvalitní olej se vyplatil...motor se ztišil, šel líp do otáček a na volnoběh byl klidnější :wink: Já bych si do auta už Mogul nedal.....
áááá pán je labužník :D :D :D :D
Tak nějak :lol:

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“