Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

ano
41
58%
ne
30
42%
 
Celkem hlasů: 71

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od napster »

Brzdovku mam od Shell a paráda. Olej je jedno jakej koupíš z největší části pocházej stejně z český výrobny oleje,jen se na to lepí jiný nálepky. jinak do auta dávám TEXACO a to jen kvůli tomu,že ho mam za hubičku. hlavní je neměnit olej,když to auto jezdí 15let na polosyntetiku,tak tam nedávej polo. já jí tam dal a motor šel po pár tisících do kytek.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od Bastard »

napster píše:hlavní je neměnit olej,když to auto jezdí 15let na polosyntetiku,tak tam nedávej plnou. já jí tam dal a motor šel po pár tisících do kytek.
:wink:

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od fleer »

john.1 píše:
fleer píše: protože nalejt do motoru kde běhal "minerál" 15W40, "plnou syntetiku" 5W40, nebo i 0W30, tak je to o zničení toho motoru, nebot "syntetika" rozpustí usazený karbon a v nejhoršim případě se ucpou mazací kanálky a motor se zadře..
Tohle je dávný mýtus majitelů vozidel typu Š105, Lada apod... :roll:
A skusil jsi to? já bohužel jo.Bylo to kdysi a favouše. Taky jsem tomu nevěřil.. přes 100tis. km jezdil na 15w40, no a já ho koupil a protože mi prebejval 5W40, tak jsem ho do fava lil...po třetí čtvrtý výměně už z toho byl průtokovej ohřejvač oleje a auto absolutně nejelo.. Je fakt, že když jsem ten motor vyhazoval a podíval se do něj, tak byl nádherně čistej. minimum karbonu až skoro žádnej.
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od napster »

fleer píše:
john.1 píše: Tohle je dávný mýtus majitelů vozidel typu Š105, Lada apod... :roll:
A skusil jsi to? já bohužel jo.Bylo to kdysi a favouše. Taky jsem tomu nevěřil.. přes 100tis. km jezdil na 15w40, no a já ho koupil a protože mi prebejval 5W40, tak jsem ho do fava lil...po třetí čtvrtý výměně už z toho byl průtokovej ohřejvač oleje a auto absolutně nejelo.. Je fakt, že když jsem ten motor vyhazoval a podíval se do něj, tak byl nádherně čistej. minimum karbonu až skoro žádnej.

mohu potvrdit,taky mi dal táta místo 10W40 5W30(špatně označený sudy) a motor šel do kytek.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od john.1 »

napster píše:
fleer píše: A skusil jsi to? já bohužel jo.Bylo to kdysi a favouše. Taky jsem tomu nevěřil.. přes 100tis. km jezdil na 15w40, no a já ho koupil a protože mi prebejval 5W40, tak jsem ho do fava lil...po třetí čtvrtý výměně už z toho byl průtokovej ohřejvač oleje a auto absolutně nejelo.. Je fakt, že když jsem ten motor vyhazoval a podíval se do něj, tak byl nádherně čistej. minimum karbonu až skoro žádnej.

mohu potvrdit,taky mi dal táta místo 10W40 5W30(špatně označený sudy) a motor šel do kytek.
U Favorita je to ještě pořád dost možné, že se rozpustí karbon, v době, kdy se vyráběl tak byl všude dostačující olej M6...Ale jinak i dle všelijakých testů by se to nemělo stát u novějších aut.
Napster: Co to bylo za auto?

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od fleer »

U novejch aut máš daný specifikace,podle kterejch tam máš lít správnej olej. U Feldy 1,9D se z výroby lilo 5W40, hodně lidí ale si řeklo, že tomu stačí 15W40, že by to vyšlo pěkně draho, když se u toho má měnit olej po 7500km. Když ty auta měly 180tis. km na tacho, ta kty, kam se lila 15W40 byly pěkně vydechlý, naopak ty, u nichž se dodržovala 5W40 tak jezdily jak z praku.

A když vezmu extrem, tak mi chceš tvrdit, že Porsche, kde je doporučenej olej 0W30, popřípadě po větším množství najetých km můžeš použít 5W40, tak že když tam naleješ 15W40, nebo 10W40, tak tomu motoru neublížíš??? A to se bavim o starym Cayenu 3,2V6 (což je konstrukčně stará dobrá VR6 od VW..)
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od napster »



mohu potvrdit,taky mi dal táta místo 10W40 5W30(špatně označený sudy) a motor šel do kytek.
U Favorita je to ještě pořád dost možné, že se rozpustí karbon, v době, kdy se vyráběl tak byl všude dostačující olej M6...Ale jinak i dle všelijakých testů by se to nemělo stát u novějších aut.
Napster: Co to bylo za auto?[/quote]

VW golf MKIII 1.9GTD
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od john.1 »


Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od fleer »

Ing to napsal moc pěkně, jen co je pravda. Ale zajímalo y mne, z čeho vycházel... A jestli vůbec měl rozebranej nějakej motor. Podle toho co tam píše, to vypadá, že i když motor bude mít 200tis km, tak bude nádherně čistej vevnitř a bez karbonu. a vlastně bude úplně jedno, na jakej olej jezdí.
Ale tak kurvwa proč to tak ve skutečnosti prostě není, a těm motorům se to fakt zrovna dvakrát nelíbí.. Což je skušenost z praxe...
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od napster »

fleer ještě musíš rzlišovat auta,co najezdí 200 000km po dálních a 200 000km po městech,ale jinak souhlasim.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od bRG »

Nechapu cesky lidi nemenej na autech nic a i ten olej se snazej ojebat.Mogul bych si nikdy do svyho auta nenalil maximalne tak do sekacky a to jeste nejaky z Mountfildu tam prodavaj takovy sracky ke keterym se ten olej hodi.Jinak nevim co resite ja kupuju 5 litru valvolinu nebo mobilu za nejakych 700 coz je za hubicku.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od napster »

bRG píše:Nechapu cesky lidi nemenej na autech nic a i ten olej se snazej ojebat.Mogul bych si nikdy do svyho auta nenalil maximalne tak do sekacky a to jeste nejaky z Mountfildu tam prodavaj takovy sracky ke keterym se ten olej hodi.Jinak nevim co resite ja kupuju 5 litru valvolinu nebo mobilu za nejakych 700 coz je za hubicku.

tak tak,navíc neměníš olej každej měsíc(já sice měnim jednou za dva-tři měsíce) ale ušetřit na tom 200kč se podle mě moc nevypaltí. kdo maže,ten jede!
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od john.1 »

Já jsem toho názoru, že je celkem jedno co značku se do auta leje, hlavně že se vymění i s filtrem dle výrobce (km, norma)....Zas tak moc lidí není, co ke mě přijede a poručí si Castrol a podobné drahé oleje...Myslím si, že Mogul (Paramo) je plně dostačující olej :wink:

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od Mathyas »

Dodržet specifikaci a viskozitu pro daný motor a vyvarovat se olejů z hypermarketu, jinak je jedno kdo ten olej vyrábí. Čeho bych se taky doporučoval vyvarovat je snaha o pomoc motoru tím, že dám drahý závodní olej do auta, které je pro běžné ježdění. Takový olej má za úkol mazat v extrémních podmínkách ale už není uzpůsobený tak, aby motor také čistil od usazenin. Zkušenost z praxe...

Doporučuji dodržovat intervaly výměny, které uprav podle provozu vozidla, jestli jezdí víc na dálkové tak není potřeba mít příliš krátký interval, než když jezdíš město, tam bych zkrátil interval na nejnižší možnou. Důvod je obsah vody v oleji resp. kondenzátu a znehodnocování oleje palivem(studený motor).
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se "kvalitni" olej do starsiho auta?

Příspěvek od fleer »

napster píše:fleer ještě musíš rzlišovat auta,co najezdí 200 000km po dálních a 200 000km po městech,ale jinak souhlasim.
Tak u nás zas tolik lidí co najezděj 200tis km po dálnici s normálnim autem oproti německu neni si myslim. 8let ve škodovce mne o tom přesvědčilo. Teďko v Porsche je to trochu jinak, ale vychází to cca 50/50.
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“