kudy nejlépe do chorvatska?

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od zviratko »

Tak já jsem se vrátil dneska brzo ráno , byl jsem na RABu . Vždycky jsem jezdil přes Budějovice , letos jsem se rozhodnul přes Rozvadov a Německo a vůbec toho nelituji.

Sice Praha , Rozvadov , Regensburg , Graz , Maribor , Senj a pak trajekt na RAB vyšlo na cca 1040km , ale zvládnul jsem to za 9:14hod s dvouma přestávkama :laugh:

Nebylo to předpisově , hodně udělá DE a ranní CZ :mrgreen:

Ale jinak super cesta , defacto jen kdyby SLO měli hotovu dálnici , tak člověk může pořád letět :good: , ale to nebude ani za deset let.

Poplatky klasicky za dva tunely Rakousko , dálniční známka Rakousko , dalniční SLO ( ta se dá prodat za půlku ) a pak dálnice HR .

Jinak v DE jsou tři úseky rozkopané , ale jede ve dvou pruzích a Rakousko je taky na třech místech , ale taky dva pruhy. Jen v DE makaj i v noci , v Rakousku je to jako u nás , nikdo nedělá :laugh: :laugh: :laugh:

*
Přílohy
20140724_051643_resized.jpg
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od shafticzek »

VW klubáci, dovolenky zase začínaj a já, protože vim houno, bych se na něco chtěl zkušených zde zeptat :)

Ohledně ENC, pokud jedu trasu PHA-BRNO-WIEN-GRAZ-MAR, na Macejli ENC nekoupim, musim teda až na Lučko a tam mi prodaj tuhle krabici kdykoliv? Nějaký rozdíl mezi ENC a ARZ? Jde mi o to, kde jí koupit co nejdříve a třeba ve 2-3 ráno. V podstatě poté jedu na Hvar.

A rád bych pokud byste měl někdo tip na nějaký pěkný kempy mezi Rjekou - Zadarem, Zadarem - Šibenikem a Šibenikem - Makarskou pro auto a stan. Díkys.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od skacel99 »

Nejsem si jistej,ale třeba Lučko by mělo být v neděli zavřeno úplně a v noci přes týden nevím,jak to je. ENC by měla být na většinu Chorvatska a ta druhá na Istrii? Maj to myslím nějak takhle rozdělený.

Ohledně kempů,byl jsem 2x v Zadaru. Kemp nic moc,ale není narvanej lidma,je celej v borovicovým lese (takže se tam dá celej den ve stínu vegetovat),není ani extra drahej a je u vody. Do historickýho centra je to cca 2-3 km městem

Další co si vybavuju je kousek před Trogirem po pravé straně v kopci k vodě - malej kemp,spíš pro důchodce s karavany,hned u vody a poměrně levnej. Taky tam byl stín,akorát tam není kuchyň,což v tom zadaru myslím taky ne.Pěšky se dá pěkně dojít do Trogiru,ale nic moc tam není. A nějací smradi mi tam ukradli z Golfa železný čepičky a pak s nima jezdili na kolech,šmejdi :baseball: :laugh:

jestli chceš,najdu i nějaký fotky možná. Každopádně doporučuju nad Spliten navštívit Solin - Římské město,napůl vykopávky,napůl zbořeniště.Celkem zajímavý. A pak kousek nad tím je pevnost Klis - poměrně velkej hrad,ze kterýho je krásnej výhled na Split.

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od karlospv »

Minuly tyden jsem na CNGPLUS.CZ cetl clanek kde psali ze ENC lze koupit kdykoliv, ze mají 24h otevreny. Psali o tom ze ENC lze jednoduse přenastavit na ten druhej systém na istrii.

Do chorvatska jsme dycky jezdili na slepo a vždy max spokojeni. Bydleli jsme v apartmanu teda.

Loni jsme jeli do Italie a letos taky, v zari mozna Chorvatsko.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od skacel99 »

Tak je možný,že je to takto. Já jsem měl informaci od známýho,co jel loni,nebo předloni na noc a nekoupil nic

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od karlospv »

Predloni jsem jsem to chtěl koupit kolem 3h rano ale kvůli obrovské neochotr personalu, mluvit anglicky a poradit jak na to, jsem se na to vykaslal.
Když platis kartou tak je to rychly a nestojíš kolony jak ti co plati hotove.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od skacel99 »

Rodiče s ENC jezdí už několik let a chválí si to.
1.) To nemá zas tak moc lidí,takže na mýtnicích ve fochu pro ENC nejsou fronty,pomalu se projíždí prakticky bez zastavování
2.) Je tam sleva na cca 20% vůči tarifu pro platbu kartou,nebo penězi
3.) Je to přenosný,takže si to půjčuje soused

Kupovali to pár let nazpět,když se to začalo ve větším rozjíždět a byla tenkrát akce,že když se koupil kredit 1000 kun,byla jednotka zadarmo. Teď nevím,jak to je
Jinak souhlasím s tím,že platit na jakékoliv mýtnici,ať v Chrovatsku,nebo Itálii kartou je rychlejší,než penězi.

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od shafticzek »

Stopéro jedu do Punatu na Pilu. Tam je tot fakt pěknej kemp i místo. Jen dál jsem takovej špatnej s výběrem, ale minule to byl taky blind an ašel jsem si dobrý pointy, jenže letos jedeme dolu. S tou kartou teda uvidim. Pojedu za tejden do ÚAMK tak se tam zeptám. Jinak co jsem četl, tak slovinskou známku už prej nepočenžuju s nikym :mrgreen: Maj na to nějaký figle. Nebo nemám se na to vy... a objet to nějak? Jen nevim teda kde a jak.

Jasně, naházej fotky.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od skacel99 »

Jo,v Punatu jsme byli 2 roky nazpět,úplně jsem na to zapomněl. Pokud pojedeš dolů po staré kolem vody,na nějaký kempy narazíš :wink: A většinopu čím menší kemp,tím větší klid a pohoda.
Objíždím Slovinsko vždycky,můžu ti udělat obrázek s mapou

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od skacel99 »

Teď jsem na to koukal a sjíždím myslím ve SPIELFELDu,pak po silnici 437 na MARIBOR (město menší,než Brno a furt je tam na semaforech zelená :D ) ,pak silnice 454 na PTUJ a tam se pak napojíš na silnici 9 do Chorvatska a pokračuješ na Krapinu. Cesta v pohodě,ale nejeli jsme teda o víkendu

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od shafticzek »

skacel99 píše:Jo,v Punatu jsme byli 2 roky nazpět,úplně jsem na to zapomněl. Pokud pojedeš dolů po staré kolem vody,na nějaký kempy narazíš :wink: A většinopu čím menší kemp,tím větší klid a pohoda.
Objíždím Slovinsko vždycky,můžu ti udělat obrázek s mapou
SZ xD
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od karlospv »

Slovinsko taky objizdim, presne jak pises. Nekde na netu byl dokonce navod s fotkama.
Ja to delam tak ze jak sjedu tak v GPS zadam aby se vyhla dalnici a jedu vesele dal. :-D

Uživatelský avatar
Pipa95
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 18.08.2012 22:35
Bydliště: Morava

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od Pipa95 »

Já Slovince objíždím taky. Ale přes Lenart, hodím vám to sem v Google Mapách.
http://1url.cz/k5W1

Letos takhle pojedu zas, zkusil bych to tou cestou jak říkáte přes ten Maribor, ale mám tuhle cestu zažitou, takže asi tak.
Naposledy upravil(a) Pipa95 dne 10.06.2015 19:13, celkem upraveno 2 x.
EX: GIV TDI Highline S764, 149ps, 315nm by TDIFUN ...
NOW: BMW E92 335i MT, M4 370mm brakes, KW V3 suspension, VRSF inlets, Wagner downpipes + IC ... 400+hp club

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od skacel99 »

Ono na té objížďce ve výsledku nic není :wink:
Tady je moje trasa přes Maribor
Přílohy
slovinsko 1.jpg
slovinsko 2.jpg

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kudy nejlépe do chorvatska?

Příspěvek od karlospv »

Ja vim ze neni, kdyz jsem jel prvne tak jsem si GPS radsi zapl. Bylo to tam sama objizka.

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“