Povinne ruceni a nehoda

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
ninokds
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.12.2014 09:32

Povinne ruceni a nehoda

Příspěvek od ninokds »

Dobry den, v sobotu se mi stala oskliva udalost kdyz mi pred zatackou vybehl pes do vozovky a ja v leknuti strhl volant a narazil celne do zdi domu . Je mozne ze mi pojistovna pomuze uhradit skody na mem vozidle ? Na dome jsem znicil pouze okap a ten jsem druhy den vymenil po domluve s majitelem skoda nepresahla 100.000 a policii jsem tudiz nevolal jen je mi lito meho golfa ktery ma zruseny predek :( ... nema nekdo obdobne zkusenosti nebo mi dokaze poradit ? Dekuji

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Povinne ruceni a nehoda

Příspěvek od Mrsta »

ninokds píše:Je mozne ze mi pojistovna pomuze uhradit skody na mem vozidle ?
Ano, pokud je vozidlo havarijně pojištěno.
Pak by ještě šlo nárokovat vzniklou škodu, pokud by byl identifikován pes, respektive jeho majitel a byl nějaký svědek události, případě záznam z kamery.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinne ruceni a nehoda

Příspěvek od skuci »

v tomto případě je to odpovědnost z běžného občanského života, ze které se vztahuje i vlastnictví a držení domácího zvířete a škody jim způsobené. Takže škodu nárokovat po majitelce psa a ona to bude nárokovat po své pojišťovně
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Jericho555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.03.2017 12:36

Re: Povinne ruceni a nehoda

Příspěvek od Jericho555 »

skuci píše:v tomto případě je to odpovědnost z běžného občanského života, ze které se vztahuje i vlastnictví a držení domácího zvířete a škody jim způsobené. Takže škodu nárokovat po majitelce psa a ona to bude nárokovat po své pojišťovně
Jak to nakonec dopadlo? Troufám si říct, že pokud strhnul volant a pes utekl bez úhony, tak to bude slovo proti slovu. Zvířata na volno jsou problém a škoda jde vždycky za majitelem, ale pokud nemáš palubní kameru nebo tak něco, tak je snad lepší volant nestrhávat, protože pak máš důkaz a méně problémů. Dříve jsem četl o cápkovi co to po vesnici hulil asi devadesátkou a v zatáčce uklouznul po psovi, který mu tam vběhl. Auto na odpis projelo k někomu do kuchyně a pes na kaši. Bylo hodně roků souzení kdo za to vlasně mohl. Nakonec vyhrál ten cápek co to pálil devadesátkou a veškerou škodu musela uhradit stará paní, která nechala psíka běhat na volno. Troufám si říct, že kdyby se tomu psovi nic nestalo, tak ten pirát silnic nedokáže, že tam vběhl pes a všechno by odskákal.

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“