Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Koudis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 17
Registrován: 08.11.2011 11:53

Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od Koudis »

Přestavba vozidla
Přestavbou silničního vozidla je chápána jako změna, nebo úprava podstatných částí silničního vozidla.

Mezi podstatné části vozidla řadíme:
1) změnu hnacího agregátu (motoru), změna typu motoru (např. změna paliva na LPG)
2) změna karosérie, druhu pérování a kol vozidla
3) změna druhu karosérie
4) změna kategorie vozidla
5) úpravy podstatných částí vozidla
6) náhrada nebo výměna výbavy vozidla jinou součástí

O přestavbu vozidla se nejedná, pokud výrobce vozidla uzná podstatnou část silničního vozidla za náhradní díl k tomu daném vozu. Dle §73 odst.7 zák. 56/2001Sb.

1) Žádost podává vlastník vozidla na registru silničních vozidel (část městského úřadu)

2) Potřebné doklady, které je nutné mít sebou na úřadě:
– vyjádření výrobce popřípadě pověřeného zástupce výrobce k přestavbě vozidla
STANOVISKOIMPORTVOLKSWAGENGROUP30_9_11.pdf
směrnice pro schválení přestavby vozidel u vw
(45.18 KiB) Staženo 974 x
– popis přestavby
– návrh na změnu údajů v TP (technický průkaz)
– technický popis + výkresy, měněné části vozidla, pokud nebyla schválena její technická způsobilost
– technický protokol vydaný zkušební komisí

3) Potřebné formuláře
– Žádost o povolení přestavby vozidla
zadostopovoleniprestavbyvozidla.pdf
žádost o povolení přestavby vozidla
(783.8 KiB) Staženo 711 x
– Žádost o schválení přestavby
zadostoschvaleniprestavbyvozidla.pdf
žádost o schválení přestavby vozidla
(749.02 KiB) Staženo 623 x

Koudis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 17
Registrován: 08.11.2011 11:53

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od Koudis »

Rád bych touto formou poděkoval uživateli jurod za poskytnutní materiálu viz. příloha Poznámka: směrnice pro schválení přestavby vozidel u vw.

Mirek

Uživatelský avatar
kjubas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 13.12.2010 10:40

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od kjubas »

Měl bych dotaz k výměně motoru. Přečetl jsem si přiložený dokument, tam je napsáno že pro výměnu motoru jako náhradní díl je nutno zachovat myslím 4 body - obsah, palivo, typ(kod) motoru musel být používán v daném autu a výkon. Chápu tedy dobře, že v případě GIV GTI 110kW, tak pokud bych dal motor například z Jubi 132kW, tak už by to nebylo jako náhradní díl, ale přestavba? Jinak všechny ostatní tři body vlastně splnuje, jen výkon je jiný. Nejspíš je to ale logické, s tím jsou poté i spojené jiné brzdy jiný podvozek atd.
Stačí mi jen odpověd jestli je to opravdu tak a zda je přestavba po stránce úřední opravdu tak nákladná(nepočítam samotnou výměnu motoru atd.) a nevyplatí se.
Díky moc za odpověd! (pokud by tu příspěvěk překážel klidně přesuňte nebo smažte a stačí odpověd do SZ, ale myslím že podobnou věc řeší více lidí)
GIV 1.8T GTI

Koudis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 17
Registrován: 08.11.2011 11:53

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od Koudis »

kjubas píše:Měl bych dotaz k výměně motoru. Přečetl jsem si přiložený dokument, tam je napsáno že pro výměnu motoru jako náhradní díl je nutno zachovat myslím 4 body - obsah, palivo, typ(kod) motoru musel být používán v daném autu a výkon. Chápu tedy dobře, že v případě GIV GTI 110kW, tak pokud bych dal motor například z Jubi 132kW, tak už by to nebylo jako náhradní díl, ale přestavba? Jinak všechny ostatní tři body vlastně splnuje, jen výkon je jiný. Nejspíš je to ale logické, s tím jsou poté i spojené jiné brzdy jiný podvozek atd.
Stačí mi jen odpověd jestli je to opravdu tak a zda je přestavba po stránce úřední opravdu tak nákladná(nepočítam samotnou výměnu motoru atd.) a nevyplatí se.
Díky moc za odpověd! (pokud by tu příspěvěk překážel klidně přesuňte nebo smažte a stačí odpověd do SZ, ale myslím že podobnou věc řeší více lidí)
Zdravím, v podstatě jste si odpověděl sám, protože je opravdu důležité, aby motor měl i stejný výkon. A přesně jak píšete s výším výkonem jsou potřeba silnější a účinější brzdy tvrdší systém odpružení atd...

Mirek

Uživatelský avatar
kjubas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 13.12.2010 10:40

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od kjubas »

A je tedy možné po splnění těchto parametrů(brzdy podvozek) mít zapsaný silnější motor(jak jsem popisoval v příkladu na GIV 110kW na 132kW)? Nebo to vůbec legislativa nepovoluje a tato přestavba není možná, případně pokud ano je to opravdu tak nákladné?
Ještě jednou děkuji za rychlou odpověd!
GIV 1.8T GTI

Koudis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 17
Registrován: 08.11.2011 11:53

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od Koudis »

kjubas píše:A je tedy možné po splnění těchto parametrů(brzdy podvozek) mít zapsaný silnější motor(jak jsem popisoval v příkladu na GIV 110kW na 132kW)? Nebo to vůbec legislativa nepovoluje a tato přestavba není možná, případně pokud ano je to opravdu tak nákladné?
Ještě jednou děkuji za rychlou odpověd!
Já si myslím, že takovýto zásah možný není.

Uživatelský avatar
kjubas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 13.12.2010 10:40

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od kjubas »

Ještě jednou děkuji!
GIV 1.8T GTI

VWBMW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 01.10.2009 17:37
Bydliště: CH

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od VWBMW »

Koudis píše:
kjubas píše:A je tedy možné po splnění těchto parametrů(brzdy podvozek) mít zapsaný silnější motor(jak jsem popisoval v příkladu na GIV 110kW na 132kW)? Nebo to vůbec legislativa nepovoluje a tato přestavba není možná, případně pokud ano je to opravdu tak nákladné?
Ještě jednou děkuji za rychlou odpověd!
Já si myslím, že takovýto zásah možný není.
Pokud souhlasí kod motoru, je každýmu jedno co je tam za výkon, za úředníkama se nechodí, na STK nic nezjistí, v evidenci je pouze kod motoru k číslu karoserie. Výkon motoru se změní i při pouhým načipování a pochybuju, že se k tomu musí vyjadřovat importer. Sám bych ale při vyšším výkonu řešil brzdy pokud by nestačily, ale stejně jsou předimenzovaný u takto nepatrného rozdílu výkonu.
Vw Polo 86c GT coupe
Vw Polo 86c coupe
Vw Passat B5 1.9 TDi syncro
Vw passat B5,5 1.9 TDi 4motion
Vw Golf Mk7 2.0 TDi

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od jurod »

Kód motoru ale nesouhlasí. Jedná se o záměnu motoru s kódem AGU (110kw) za motor s kódem AUQ (132kw).
Netřeba si zaměňovat zvyšování výkonu s výměnou samotného motoru za typově jiný.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

VWBMW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 01.10.2009 17:37
Bydliště: CH

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od VWBMW »

jurod píše:Kód motoru ale nesouhlasí. Jedná se o záměnu motoru s kódem AGU (110kw) za motor s kódem AUQ (132kw).
Netřeba si zaměňovat zvyšování výkonu s výměnou samotného motoru za typově jiný.
Tak to opravdu nejde.
Vw Polo 86c GT coupe
Vw Polo 86c coupe
Vw Passat B5 1.9 TDi syncro
Vw passat B5,5 1.9 TDi 4motion
Vw Golf Mk7 2.0 TDi

MorfeoOlsen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 12.01.2012 17:54

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od MorfeoOlsen »

Zdravim mam v TP na G3 1.8 motor... Drive to byla VR6 ale je tam nahlasena zmena v TP na 1.8. No a ted tam je motor 2.0 co potrebuji splnit aby me to v tp prepsali na 2.0?? diky za odpoved

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od jurod »

V TP se to většinou přepisuje na základě vyjádření import VW.. takže bych tam zkusil napsat, na jejich stránkách najdeš na to přímo formulář...
Otázka jestli to oni schválí, jelikož v jejich stanovách je momentálně možné dát motor se stejným výkonem...silnější mně zamítli, ale slabší by povolit mohli...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
nulacz
Člen klubu
Příspěvky: 381
Registrován: 06.11.2009 19:24
Bydliště: Znojmo

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od nulacz »

mám dotaz ohledně výměny motoru jako náhrádní díl - z 1Z na AHU - jedná se mi o tom že na úřadě mi bylo řečeno že výměnu motoru musí provést autorizovaný servis a potom výměnu musím na úředě dokladovat že ji proved autorizovaný servis - co je na tom pravdy ?
děkuji.

MorfeoOlsen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 12.01.2012 17:54

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od MorfeoOlsen »

jurod píše:V TP se to většinou přepisuje na základě vyjádření import VW.. takže bych tam zkusil napsat, na jejich stránkách najdeš na to přímo formulář...
Otázka jestli to oni schválí, jelikož v jejich stanovách je momentálně možné dát motor se stejným výkonem...silnější mně zamítli, ale slabší by povolit mohli...
no jak sem napsal ja potrebuji prepsat z 1.8 na 2.0 takze silnejsi... http://www.volkswagen.cz/kontakt/dotaz_na_homologaci/" onclick="window.open(this.href);return false; tohle je ta stranka? nevim presne co bych jim tam mel napsat muzes mi s tim kdyztak trochu helfnout? jak rikam driv to byvala vr6 ale pak tam udelali prestavbu motoru na 1.8 takze by to treba aspon na ten 2 litr zas mohli schvalit...

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby vozidel (LPG, motor, karosérie atd...)

Příspěvek od jurod »

nulacz píše:mám dotaz ohledně výměny motoru jako náhrádní díl - z 1Z na AHU - jedná se mi o tom že na úřadě mi bylo řečeno že výměnu motoru musí provést autorizovaný servis a potom výměnu musím na úředě dokladovat že ji proved autorizovaný servis - co je na tom pravdy ?
děkuji.
Dotaz bych poslal na import VW. Odkaz je výše. Tam ti dají i informace o tom, kdo to musí udělat, ale nemám zatím žádnou informaci o tom, že je tam podmínka, že by se to muselo dělat v autorizovaném servisu.
Ty potřebuješ pro úřad jen povolení od VW. To ti vydají na základě tohoto:
Výměnu motoru lze povolit v případě, že se shodují následujících parametry:
1. výkon
2. zdvihový objem
3. palivo
4. motor se používal v daném typu vozidla

Pokud to splňuješ, měli by ti to povolit a dát k tomu informace jak postupovat.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“