Převod záruky vozidla na nového majitele

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
abbe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 13.12.2011 12:56

Převod záruky vozidla na nového majitele

Příspěvek od abbe »

Dobrý den, tohle téma jsem nenašel, tak jsem založil nové.
Jsem čerstvým majitelem zánovního auta zakoupeného přes bazar. Originální záruka končí v květnu letošního roku.
Chtěl jsem se zeptat, jestli můžu uplatnit záruku automaticky nebo musím pro to něco udělat. Pokud budou potřeba další informace, tak sdělím.
Děkuji za odpověď.
Golf Sportsvan 2016 1.2TSI 81kW Maraton Edition
Rožnov pod Radhoštěm

Koudis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 17
Registrován: 08.11.2011 11:53

Re: Převod záruky vozidla na nového majitele

Příspěvek od Koudis »

abbe píše:Dobrý den, tohle téma jsem nenašel, tak jsem založil nové.
Jsem čerstvým majitelem zánovního auta zakoupeného přes bazar. Originální záruka končí v květnu letošního roku.
Chtěl jsem se zeptat, jestli můžu uplatnit záruku automaticky nebo musím pro to něco udělat. Pokud budou potřeba další informace, tak sdělím.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den, s uplatněním záruky je to trošku složitější záležitost. Protože vy již nejste prvním majitel vozu ( autobazar či jiný vlastník), proto se na vás obecně záruka nevztahuje. Pokud však budete chtít záruku využít je nutné si nechat napsat od prodejce ve vašem případě autobazaru, že vám záruční práva postupuje. Pak budete mít možnost využít zákonou záruku.
Pokud máte ještě nějaké nejasnosti, tak bude asi dobré juknout na: http://auto.idnes.cz/neni-zaruka-jako-z ... jetiny_fdv
Mirek

abbe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 13.12.2011 12:56

Re: Převod záruky vozidla na nového majitele

Příspěvek od abbe »

Moc děkuji za odpověď a zkusím to.
Golf Sportsvan 2016 1.2TSI 81kW Maraton Edition
Rožnov pod Radhoštěm

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“