Jak vyradit vozidlo?

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
PaSSat 4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 29.11.2011 19:08
Bydliště: Morava

Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od PaSSat 4x4 »

Zdravim ,mam dotaz jak mam vyradit vozidlo ktere je na me v poloprevodu ale vozidlo uz neexistuje,nemuzu tudis udelat evidenci protoze vuz uz neni a odhlasit pry taky protoze nejsem mejitel a ani nemam likvidacni doklad.
Páša 2.8 V6 142kw 4x4 v kombajnu

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od Vecernicek »

mám úplně stejný problém. Prý by mělo stačit prohlášení že vozidlo se již na komunikacích nevyskytuje.

Uživatelský avatar
houmr78
Závodník
Závodník
Příspěvky: 678
Registrován: 14.01.2008 18:59
Bydliště: Bílina

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od houmr78 »

pokud je vozidlo v polopřevodu,tak to bohužel nestačí,musíš ho na sebe dohlásit a pak ho vyřadit z evidence,nebo by původní majitel musel zrušit odhlášku na tebe a vyřadit ho z evidence on.V polopřevodu s tím neuděláš vůbec nic.Jinak pokud by to bylo psaný na tebe,tak stačí čestné prohlášení,že vozidlo nestojí na pozemní komunikaci,není jako nebezpečný odpad a bude rozebráno na ND,nebo je z něj bouda na nářadí.

Uživatelský avatar
PaSSat 4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 29.11.2011 19:08
Bydliště: Morava

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od PaSSat 4x4 »

Ale co ted? prece nebudu do smrti platit za neco co nemam ,musi byt nejaky reseni.
Páša 2.8 V6 142kw 4x4 v kombajnu

Uživatelský avatar
houmr78
Závodník
Závodník
Příspěvky: 678
Registrován: 14.01.2008 18:59
Bydliště: Bílina

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od houmr78 »

no řešení je,buď to na sebe přihlásíš a pak to můžeš vyřadit z evidence,tuším,že pokud to na sebe přihlásíš,s tím,že to hned vyřadíš z evidence,tak by to mělo bejt bez eko daně a nutnosti evidenčky,ale jistej si tím nejsem,to by se chtělo zeptat na příslušným magistrátu.Nebo doženeš majitele,kterej naposled dělal odhlášku aby jí zrušil a pak to může on vyřadit z evidence.To je právě ta nevýhoda polopřevodů,je sice hezký,že ušetříš za eko,ale neuděláš s tím vůbec nic a ve finále buď budeš platit,za to co nemáš nebo to stejně na sebe přihlásíš,aby jsi to mohl zrušit.Nebo to prohnat přes někoho kdo má ZTP,ten je osvobozenej od všech poplatků,jen by se musela "nějak" udělat evidenčka.Někdo to tu dokonce nabízí ;-)

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od Vecernicek »

Nemůžeš to přihlásit bez evidenčky a to co ty říkáš že pokud to chceš hned ihned odhlásit a nemáš evidenčku tak postačí papír o ekolikvidaci. nemám ani jeden papír bo auto bylo zlikvidované ještě před platností tohoto zákona.

Uživatelský avatar
houmr78
Závodník
Závodník
Příspěvky: 678
Registrován: 14.01.2008 18:59
Bydliště: Bílina

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od houmr78 »

Vecernicek píše:Nemůžeš to přihlásit bez evidenčky a to co ty říkáš že pokud to chceš hned ihned odhlásit a nemáš evidenčku tak postačí papír o ekolikvidaci. nemám ani jeden papír bo auto bylo zlikvidované ještě před platností tohoto zákona.
Nepsal jsem nic o papíru z ekolikvidace,ale o čestném prohlášení,jinak evidenčka být opravdu musí i v tomto případě,v tom máš pravdu.Pro více info pište SZ.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od morlog »

a kdyz jsem v poloprevodu a dam ekolividaci tak to muzu zrusit

Uživatelský avatar
houmr78
Závodník
Závodník
Příspěvky: 678
Registrován: 14.01.2008 18:59
Bydliště: Bílina

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od houmr78 »

morlog píše:a kdyz jsem v poloprevodu a dam ekolividaci tak to muzu zrusit
Bohužel nemůžeš,musíš to na sebe přihlásit a pak to můžeš zrušit.

Uživatelský avatar
Rudistdic
Závodník
Závodník
Příspěvky: 606
Registrován: 21.04.2010 20:05
Bydliště: Jiříkov (DC)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od Rudistdic »

Mám stejný problém již 4 roky,,prodal jsem UNO (vrak) s tím,že kolega mého tchána UNO dojezdí (půl roku do konce TK) a vrátí mi papíry na likvidaci..jenže on auto dojezdil a prodal cikánům a ty si vesele jezděj na mé doklady a bez pojištění-já byl poslední kdo platil pojistku na toto auto..Nemám žádný doklad,ani kupku a platim nekřesťanský peníze za auto,který již dávno neexistuje!! Bohužel nevím ani jméno toho kolíka,ani nemám kontakt a s tchánem už dávno nedělá..Co s tím?? Potřebuji to udělat nejlépe tak,abych nemusel doplácet pojistku až do nynějška!! Tzn,že bych potřeboval na někoho napsat kupku,že třeba auto koupil odemě před 3ma rokama s tím,že měl plnou moc k přepisu a neučinil tak..od tý doby by se ČKP vozila po tomto člověku a já bych doplatil pár měsíců..nemáte někdo nějakého socku na takovéto finty?? Nebo víte nějaký lepší způsob??Nemám na to,abych každý 3 měsíce dal 6tis kč jen tak do pryč..

Vím,že jsem to posral JÁ!!! To mi nikdo nemusí říkat a bohužel to řeším až teď,,jsem na tohle lempl!!!
Vento TDic,,turbo K24 (tlak 2bary),,IC,,poštelované čerpadlo,výfuk od turba až po konec 60mm (duplex).. PRODÁNO

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od pino.t »

Pokud je auto v polopřevodu a ty ho ekologicky zlikviduješ, tak už nemusíš řešit evidenčku, přijdeš na úřad s techničákama a papírem o ekolikvidaci a hotovo.
Já to tak řešil, ale měl jsem to o to těžší, že jsem už neměl ani velký nebo malý techničák, takže se muselo řešit vystavení nového, no bylo to o nervy.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

petulkapit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.11.2007 10:35
Bydliště: Nahořany:-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od petulkapit »

Ahojda, chtela bych se taky optat. Prodala jsem asi pred rokem a pul auto "známému", Golfa 3. V technicaku jsem porad já,i ve velkem, on si plati povinny..ted to naboural a nevyplatí se mu to už opravovat, tak rikal, at dam auto do depozita na rok a on to bude rozprodavat na ND.
Není lepší to radsi vyradit? Nebo jak mam postupovat, aby me na nečem nenapálili. Muzu pak na urade rict pravdu, ze se to bude rozprodavat, zatim co bude auto v depozitu?
Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od ace_rimmer »

pokud si pak seženeš papír o ekolikvidaci tak ti to zruší, osobně bych to udělal tak ale hned, pokud to chce rozprodat na díly, mám "známého co má známého" který mi zvrakoval papírově auto a kompletní auto mám pod plachtou. Je pak akorát potřeba dát pozor, aby kastle s VINkem už nikdy nikde nevyjela, to by byl průser, takže rozprodat vše kromě kastle a tu pak do šrotu.

petulkapit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.11.2007 10:35
Bydliště: Nahořany:-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od petulkapit »

Nj, to je na prd, to snad ani nemam šanci uhlídat. Může me řict, že ji neprodá a ja se tom nedozvim..není nejaká jina cesta, abych byla krytá?

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Jak vyradit vozidlo?

Příspěvek od ace_rimmer »

je, udělej přepis na něj a hotovo nebo to nech alespoň papírově zvrakovat, on má jako v plánu až to rozprodá tak to dořešit jak?

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“