Z manuálu na automat!?

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Z manuálu na automat!?

Příspěvek od cernyka »

Zdravím všechny. Mám dotaz ohledně tohoto... Chci si do Golf Mk1 1.6D namontovat automatickou převodovku (typ VW 010). V současné době je tam namontovaný čtyřrychlostní manuál. Zajímá mě co je potřebné k tomu aby to u STK prošlo a při policejní kontrole nebyl žádný zádrhel. Musím zajít na odbor dopravy a požádat o přepsání kolonky řazení na aut.? A zda to vůbec je možné.

Moc děkuji za odpověď!!!
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Z manuálu na automat!?

Příspěvek od FandaTDI »

co všechno budou chtít se chce zeptat - pokud se konkr. model dělal i s automatem, nemusel by bejt problém ani s potvzením od výrobce, ale jistej si nejsem, přeci jen se u M/A liší asi dost věcí, třeba i pružiny, protože automat je těžší ...

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Z manuálu na automat!?

Příspěvek od vwgecko »

technicky to neni zas tak těžký...váhově je to taky nastejno...takže pružiny v poho... u orgánů nevím jak dopadneš... jednička se v automatu dělala ale jestli v naftě to netuším... ostatně pokuď budeš šikovnej tka si na technickou vždycky nahoĎ správnou převodovku a neřeš...jen bych tě rád upozornil že opd toho nečekej zázraky...už při benzínu kterej točí hodně a je silnej to neni střela...s obyč dieslem to vidim na ploužení... a vzhledem k počtu kvaltů počítej i s nízkou maximálkou (ale zas máš jistotu že na dánici nepřekročíš :D )

být tebou hodim 1,9TD (I) a paki už by to možná mělo smysl :)
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: Z manuálu na automat!?

Příspěvek od cernyka »

Ahoj, díky všem za odpovědi. Dieselové "jedničky" se v automatu dělaly. Nedávno jsem viděl pěknou na prodej, ale hóóóódně drahou. O tom že motory s automatem u starých golfů dosahují menší maximálky to jsem se dočetl někde na fóru. Mě to nevadí, nejsem žádný trhač asfaltů ... :D Raději klidně a plynule. A před každou technickou by se mi teda 100% nechtělo přehazovat na manuál a poté zpět!!! :fool:

Třeba zde králíček docela uhání... 8O Ikdyž nejde poznat kolik a je to v mph...
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Z manuálu na automat!?

Příspěvek od vwgecko »

nezní moc ja diesel...
a neuhání špatně...
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“