auto v poloprevodu

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od GeneHawkins »

Dymak píše:Bastard: jj, na tu plnou moc jsem zapomněl, to máš pravdu.
Primárně mi šlo o to, že nelze "přeskočit" člověka v odhlášce(B) a řešit to smlouvou mezi "minulý majitel(A) :arrow: budoucí majitel(C)"
To ale právě není pravda. Jako majitel (A) můžu kdykoli odhlášku zase zrušit. Tak jako ji můžu bez souhlasu (B) udělat, můžu ji bez souhlasu zrušit a prodat to (C).

Příklad: ukecáš mě, že si pro auto v pátek přijedeš, že ho určitě chceš, že mi posíláš zálohu, ale hlavně ať to ve čtvrtek odhlásím, aby sis to mohl hned v pondělí ve své horní dolní nad Ostravicí přihlásit. Já jsem úplně blbej a udělám to, a když pak v pátek přijedeš a auto uvidíš, pošleš mě - víš kam.
Co bych pak jiného s tím měl dělat, než tu odhlášku zrušit, když ty to kupovat nebudeš, nebudeš se mnou ani komunikovat a jseš odjetý zpátky v horní dolní nad Ostravicí?

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od morlog »

bud me to totalne nemysli nebo nevim ja porad nevim jestli kdyz "ja" jsem v poloprevodu a a neni na me prepsane mohu to auto dat do dalsiho poloprevodu aniz bych to na sebe musem prehlasit... budu auto prodavat tak me zajima jestli to pujde a na sebe to auto nechci prehlasit

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od GeneHawkins »

Ne. Pokud myslíš tím "dalším polopřevodem" zapsání do TP "odhlášení na", tak ne. Nelze mít dva polopřevody současně. Abys to mohl na někoho odhlásit, musíš to nejprve na sebe přihlásit. Nebo dát plnou moc někomu třetímu, který to na sebe může dohlásit i bez toho, aby byl v té odhlášce (v TP) uveden.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od morlog »

to presne jsem chtel vedet konecne jasna strucka odpoved dekuji !!!! tak v tom pripade auto jde do srotu to se me nevyplati na sebe prihlasit za eko poplatek

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Bastard »

Tak přesně takových odpovědí tu už je ale plná pr**l,jenže se v tom někdo furt šťourá a vymýšlí píčoviny typu co by kdyby a pak se tady hádáme jak babky na pavlači. Pak se v tom nemaj ztrácet ty jednoduchý jednoznačný odpovědi...

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od morlog »

A v pripade kdyz auto je nepojizdne tak jak ho mam dotahnou na evidencku neda se obejit ???

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Dymák »

GeneHawkins: ouk, samozřejmě že to jde - každá smlouva lze zrušit, ale odhláška probíhá až po sepsání kupní smlouvy :idea:
Kdo to dělá obráceně, tomu není rady ani pomoci...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Tom89 »

chlapi chci se optat.Kupil sem auto a bral sem si s tama něco ale s majtelem sem se rozumě nedomluvil tak to odhlasil na mě.Můžu to auto ted zrušit když je to na mě v odhlášce?díky moc

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Bastard »

Viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2476999#p2476999" onclick="window.open(this.href);return false; ... Jenom doplním, že platíš 800,- za doregistraci, ale už neplatíš eko...

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“