auto v poloprevodu

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

auto v poloprevodu

Příspěvek od morlog »

toto tu neni hledal jsem...

jsem v poloprevodu muzu dat nekoho do dalsiho poloprevodu a to hlavni muzu to prepsat na cizince ponevac on si tona sebe necha v poloprevodu a chce to rozebrat a prihlasobvat to prej nebude ted jde kdo v pripade bude mit problem kdyz se na to prijde ??? dekuju

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od pino.t »

Když jsi v polo-převodu, nemůžeš tam nechat zapsat někoho dalšího, musíš to na sebe dohlásit a pak to odhlásit na někoho dalšího.
Stejně tak to asi budeš muset udělat s tím prodejem do ciziny.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bezi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 06.02.2008 22:54
Bydliště: Ohio City (Pardubice)

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Bezi »

Není pravda.Může to dohlásit na dalšího aniž by to musel dohlašovat na sebe.
Obrázek
VW golf III variant 1.9TDI automatic - Bon Jovi

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od pino.t »

To jo, to máš pavdu, ale to se nijak nevylučuje s tím co jsem psal já.
Já jen odpověděl na to na co se ptal on.
Když je v polo-převodu, nemůže tam za sebe napsat někoho dalšího.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Bastard »

Jojo, je tady málo takovejch, co se uvařili na příslibu nějakýho cizince, morgoše, známýho, atd :roll: :D Projdi si poradnu, kolik lidí platí pokuty za nepojištěný auto :wink: Ideálně si v tomto případě sehnat doklad o likvidaci, vyříznout VIN, auto na úřadě vyřadit z evidence a nazdar bazar...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od pino.t »

Jak říká Bastard, to je nejrozumnější řešení.
Tak jsem řešil, že sem si na sebe nechal odhlásit auto, ale v brzké době prodal dál, že sem ho nestihl přihlásit a ten komu sem ho prodal si ho nedohlásil.

Nebo přihlásit a nahlásit prodej do zahraničí a hotovo, ale to sem ještě neřešil.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od C3 »

:)) je to jednoduchy.. aby jsi to prehlasil na nekoho dalsiho, musis mit u sebe cloveka,kterej to prehlasoval na tebe (nebo plnou moc a rovnou to prehlasit na novyho majitele...) idealne tak, ze je to prodej do ciziny.. jestli to v cizine na sebe neprihlasi atp te uz nezajima... pojistovnu/y neres, je to vec k reseni,az se ozvou a z toho duvodu mas smlouvu (uved do ni inteligentne, ze za toto je od data XX odpovednej kupujici, jeho doklad, jmeno, dat. narozeni, pobyt....) ... to, ze to rozreze nebo buhvi co ti muze byt jedno ... ted jestli jsi se neptal, jestli nehrozi cizinci pokuta za to, ze to na sebe neodhlasil v cizine- nevim :) u nas ti hrozi, protoze jsi povinen to na sebe prehlasit do X dnu (neznam nikoho,kdo ji platil) od prodeje..
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Dymák »

C3 píše::)) je to jednoduchy.. aby jsi to prehlasil na nekoho dalsiho, musis mit u sebe cloveka,kterej to prehlasoval na tebe (nebo plnou moc a rovnou to prehlasit na novyho majitele...)
tohle není pravda - pokud jsem v polopřevodu a prodávám dál, tak sepíšu smlouvu s novým majitelem, dám mu TP a tím to pro mě končí..
Bych rád viděl, jak bude čumět ouřada u okýnka, když mu tam příjde novej majitel s plnou mocí od minulýho majitele a přitom je už v odhlášce někdo úplně jinej - to prostě nejde
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Bastard »

Dymak píše:
C3 píše::)) je to jednoduchy.. aby jsi to prehlasil na nekoho dalsiho, musis mit u sebe cloveka,kterej to prehlasoval na tebe (nebo plnou moc a rovnou to prehlasit na novyho majitele...)
tohle není pravda - pokud jsem v polopřevodu a prodávám dál, tak sepíšu smlouvu s novým majitelem, dám mu TP a tím to pro mě končí..
Bych rád viděl, jak bude čumět ouřada u okýnka, když mu tam příjde novej majitel s plnou mocí od minulýho majitele a přitom je už v odhlášce někdo úplně jinej - to prostě nejde
C3 to sice nenapsal úplně bezchybně, ale to co píšeš ty taky není pravda... Pokud jsi v odhlášce napsán ty, tak mu musíš krom TP a smlouvy dát ještě plnou moc od sebe na něj, nebo se na tom úřadě fyzicky objevit a vyřídit to.

Prostě abys auto mohl přihlásit na sebe, musíš být osoba uvedená v odhlášce, nebo mít plnou moc od této osoby. Přes to nejede vlak...

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od GeneHawkins »

Bastard píše:Prostě abys auto mohl přihlásit na sebe, musíš být osoba uvedená v odhlášce, nebo mít plnou moc od této osoby. Přes to nejede vlak...
To si myslím, že není pravda. Pokud bude mít plnou moc od původního majitele (zapsaného v TP), tak to taky vyřeší.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Bastard »

To ale platí pouze v případě, že v odhlášce není nikdo napsanej, ne? Jinak by k tomu musel mít kupní smlouvu od toho původního majitele, což je tak trochu blbost, to by muselo dojít k navrácení vozidla původnímu majiteli, např. kvůli odstoupení od smlouvy a pak by původní majitel mohl ASI zažádat o nějaké zpětvzetí odhlášky či podobný úřední hokus pokus, aby to mohl odhlásit na toho nového.... Tak daleko s tím zkušenosti nemám...

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od morlog »

Me jde o to jsem v poloprevodu a mohu to dat na nekoho jineho do poloprevodu kdyt ho chci podat a nedohlasovat to auto na sebe ???? ano ci ne

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Marosh16v »

ne

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Dymák »

Bastard: jj, na tu plnou moc jsem zapomněl, to máš pravdu.
Primárně mi šlo o to, že nelze "přeskočit" člověka v odhlášce(B) a řešit to smlouvou mezi "minulý majitel(A) :arrow: budoucí majitel(C)"

morlog: pokud budeš mít řádnou kupní smlouvu, tak ti nic nehrozí, protože další úkony spojený s přeregistrací jsou na bedrech kupujícího, pokud není ve smlouvě napsáno jinak
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto v poloprevodu

Příspěvek od Bastard »

morlog píše:Me jde o to jsem v poloprevodu a mohu to dat na nekoho jineho do poloprevodu kdyt ho chci podat a nedohlasovat to auto na sebe ???? ano ci ne
Myslím, že rady už jsi tady dostal, tak podle nich konej......

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“