Výměna motoru

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Anad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.05.2012 16:03

Výměna motoru

Příspěvek od Anad »

Dostala jsem se do problémů a potřebuju poradit. Minulý rok mi v servisu (neautorizovaném) provedli výměnu motoru. Vedoucí mě po několika mých dotazech ujistil, že je vše v pořádku, hlásit a měnit v TP nic nemusím. Prý se to bere jako náhradní díl. Před pár dny jsem šla na technickou a samozřejmě na emisích mi sdělili, že typ motoru nesouhlasí, takže jsem neprošla. Volala jsem do autoopravny, pan vedoucí mi sdělil, že jsem neměla sama nikam jezdit, že by to vyřídil sám.
Takže mi vyřídí technickou příští týden, ale nová technická (načerno) vlastně neřeší problém, že mám namontovaný jiný motor (problémy na případné evidenční kontrole, nebo v zahraničí) Poradíte někdo?

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Výměna motoru

Příspěvek od chonsicek »

no ten váš servisák vam to trochu zavařil.. i do budoucna, jak budete chtit prodat auto, myslim že v tom bude problém.. i když.. možna by si toho nevšimli.. no nevim jak to chce udělat na černo.. slyšel jsem že pokud jdete na technickou a oni vas vyrazí, tak tu technickou musite dodělat na stejné stanici.. pokud tam má známe tak budiž... zaleží jak moc se ty typy liší od sebe.. jestli to na pohled vypada uplně stejně, tak asi cesta nejmenšího odporu je nějakym zpusobem zajistit, aby to označeni zmizelo z motoru..koroze at.. pak se to musi nechat přerazit.. a nebo vyměnit motor za sravny typ..
Polo 1.4TDI

Anad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.05.2012 16:03

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Anad »

Je mi to úplně jasný, že mě dostal do problému i do budoucna. Jenom přemýšlím, co dál. Nemusím jít dělat STK na stejné místo, jelikož jsem neprošla na emisích, kde technik zjistil jiný motor a poslal mě pryč. Ani právě nestojím o STK načerno. Přemýšlím, jak to udělat legálně, ale tuším, že k tomu potřebuji doklad o nabytí motoru a zřejmě i povolení firmy VW o možnosti namontování místo 66 KW 81 kW. A to si myslím, bude právě velký problém.

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Výměna motoru

Příspěvek od chonsicek »

tak to nevim.. legalně asi jedině vyměnit motor
Polo 1.4TDI

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“