Nedostavil jsem se k projednani prestupku bez omluvy

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Nedostavil jsem se k projednani prestupku bez omluvy

Příspěvek od lanasxxx »

Dzdravim kluci, potreboval bych poradit tak snad mi nejaka dobra dusicka pomuze.
Dne 23.10.2012 jsem se mel dostavit ke komisi k projednani prestupku.Kam jsem byl pozvan jako svedek.
Protoze me pred cca. 2 mesici kousl cizy pes(majitelku jsem sehnal) a tak jsem to hlasil na policii a to predala k projednani prislusnemu spravnimu organu.
Predvolani jsem si vyzvedl v cas.Ale proste bohuzel jsem se tam zapomel dostavit.....mam toho ted hodne,ikdyz to neni omluva.
Ale na moji obhajobu musim uvest ze 22.10.2012 to jest den pred dostavenim jsem byl u doktora s mym 80 letym dedou a tam mi napsal doktor na 9 dnu osetrovani clena domacnosti(to jest,ze tech 9 dnu se musim o nej starat a mam to placeny neco jako nemoc) Takze kdyz mam nemocnyho dedu o ktereho se staram tak jsem proste zapomel se dostavit k projednani prestupku.
Dale mohu uvest, ze 20.10.2012 mi ve 4hodiny rano operovali psa, mel otocenej zaludek....a o toho se jeste ted musim starat.....
Vsechny tyto veci moho dlolozit.
Dneska dne 25.10.1012 jsem to zjistil,ze jsem zapomel se tam dostavit tak jsem te pani na urad zavolal a dotatecne se chtel omluvit,ale byla na me arogatni...ze prej mam smulu,ze zaplatim 1000kc pokuty za nedostaveni.
Mohl by mi nekdo prosim pomoci co dal?Tu pokutu nechci zaplatit....uz jen kvuli tomu,ze jsem bez penez....operace psa me stala 16tis. a to neni konecna cena...
Taky proc to platit,ze me pokouse cizy pes a ja pak mam jeste platit pokutu?!
Budu moc rad za radu.777664969 Tomas

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Nedostavil jsem se k projednani prestupku bez omluvy

Příspěvek od cheetah »

1) Až ti dojde rozhodnutí o udělení pravděpodobně pořádkové pokuty od správního orgánu s odůvodněním, že jsi se na předvolání nedostavil k jednání bez řádné omluvy, tak buď se dovolej, přijde-li usnesení nebo podej odpor v případě, že ti přijde příkaz. Ve spodní části toho rozhodnutí bude určitě poučení, kde se dočteš jak se chovat když nesouhlasíš. Pak sepiš odvolání (odpor) a uveď tam všechny důvody proč jsi se neomluvil a nedostavil se na určené jednání. Pošli to ve stanovené lhůtě zpět na MěÚ, když to bude v poučení nebo nadřízenému orgánu - Krajský úřad (většinou cestou MěÚ) a čekej na rozhodnutí o odvolání(odporu). To je oficiální cesta, jak by to mělo proběhnout.

2)Zkus zavolat na ten úřad spojit se s tou úřednicí co tě předvolala a vysvětli ji situaci, zda to opravdu bude řešit pořádkovou pokutou, nebo jen vyhrožovala.

3) Nebudu tu soudit tvou situaci jestli to šlo zařídit, nešlo zařídit, ale zvednout telefon a zavolat na úřad třeba jen na podatelnu, ať to vyřídí uvedené úřednici jsou 2 minuty a teď to bude otázka dalšího papírování třeba měsíce v úplně jiné pozici než jsi byl v případu s pokousaním od psa.

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: Nedostavil jsem se k projednani prestupku bez omluvy

Příspěvek od lanasxxx »

Ahoj,dekuju za odpoved a za radu.Na poste mam doporucene psani tak v pondeli uvidim co se tam pise.
Kazdopadne s pani jsem mluvil a prej tu 1000kc budu muset zaplatit,ale pokusim se odvolat.
Vim,byla to moje chyba,ze jsem zapomel,ale ve chvili kdy se staram o nemocnyho dedu(zadna chripka apod) tak proste clovek nema pomysleni na jine veci.Proste jsem zapomel.

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: Nedostavil jsem se k projednani prestupku bez omluvy

Příspěvek od lanasxxx »

Tak to udelam nasledovne,v pondeli si vyzvednu postu abych vedel co a jak.Pak osobne s dokladem o nemocenske zajedu a pokusim se s nima rozume dohodnout.Pokud ty slecny budou tak arogantni jako do telefonu tak se odvolam pisemne.Z 90% jsem si jistej,ze si telefonicky hovory neukladaj.Sezenu si dva svedky co mi dosvedcej,ze jsem s tou tupou slecnou co pracuje na prestupkach hovoril a dobredu se ji omlouval.Kdyz by to neslo po dobrem.

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“