Poplatek za sportovní auto

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Hans_1.9_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 13.12.2010 23:41

Poplatek za sportovní auto

Příspěvek od Hans_1.9_TD »

Dobrý den,

mohu se Vás zeptat, zda se v ČR platí nějaký extra poplatek (daň) zato, když bych si chtěl koupit nějaké ojeté luxusnější sportovní auto? Např. nějaký sportovní Jaguar kabriolet. Je potřeba platit něco někomu navíc, nebo stačí jen standartně poplatky za přepisy apod. a následně POV a v případě zájmu HAV? Někde, už nevím kde, jsem zaslechl něco jako "daň za sportovní vůz". Je v našich zákonech něco takového definováno a popř. jak přesně zní ta definice, nebo jsem na omylu a nic navíc se neplatí?

Jestli jsem zvolil špatné umístění tématu na fóru, tak se omlouvám a poprosil bych o přesunutí na místo, kde bych mohl získat odpověď na moji otázku.

Děkuji :)
Honza
Volkswagen Golf III 1.9 TD > Volkswagen Golf IV 1.9 TDI (66 kW)
Našli jste zraněnou veverku? Kontaktujte prosím záchrannou stanici veverky obecné (ZS Pinky).

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poplatek za sportovní auto

Příspěvek od Bastard »

To mají na Slovensku tu daň za luxus, u nás nic takovýho není... Jenom klasika přepis+eko... Povinný a havarijní můžou být dražší podle toho, jak ti pojišťovna spočítá rizika, věk, místo bydliště a tak... Můžou a nemusí-.--

Hans_1.9_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 13.12.2010 23:41

Re: Poplatek za sportovní auto

Příspěvek od Hans_1.9_TD »

Díky, to jsem chtěl slyšet :)

A ještě bych se zeptal, jen abych se ujistil, když byla ekodaň pro dané vozidlo již jednou zaplacena a prodejce má doklad o zaplacení, tak už se po druhé platit nemusí, že?
Volkswagen Golf III 1.9 TD > Volkswagen Golf IV 1.9 TDI (66 kW)
Našli jste zraněnou veverku? Kontaktujte prosím záchrannou stanici veverky obecné (ZS Pinky).

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Poplatek za sportovní auto

Příspěvek od skacel99 »

ne,je to jednorázovej poplatek

Hans_1.9_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 13.12.2010 23:41

Re: Poplatek za sportovní auto

Příspěvek od Hans_1.9_TD »

Díky, to jsem taky potřeboval slyšet :)
Volkswagen Golf III 1.9 TD > Volkswagen Golf IV 1.9 TDI (66 kW)
Našli jste zraněnou veverku? Kontaktujte prosím záchrannou stanici veverky obecné (ZS Pinky).

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Poplatek za sportovní auto

Příspěvek od skacel99 »

pochlub se alespoň,na co máš zálusk :wink:

Hans_1.9_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 13.12.2010 23:41

Re: Poplatek za sportovní auto

Příspěvek od Hans_1.9_TD »

No abych pravdu řekl, tak já zatím na nic, jsem Golfista a šetřím/vybírám Golfa IV 1.8 GTI (klasika) :D

Ale mamčin přítel chce kupovat nějaký sportovní Jaguar. Vůbec se v těch autech nevyznám, ale myslím, že říkal, že je to typ XK snad? Jen vím, že je to kabriolet s rokem výroby kolem 2002-2005, s objemem motoru přes čtyři litry a výkonem přes 200 kW. A nebyli jsme si právě jistí, jestli se neplatí nějaká daň navíc za takové auto...
Volkswagen Golf III 1.9 TD > Volkswagen Golf IV 1.9 TDI (66 kW)
Našli jste zraněnou veverku? Kontaktujte prosím záchrannou stanici veverky obecné (ZS Pinky).

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Poplatek za sportovní auto

Příspěvek od Jarda S. »

Hans_1.9_TD píše: A ještě bych se zeptal, jen abych se ujistil, když byla ekodaň pro dané vozidlo již jednou zaplacena a prodejce má doklad o zaplacení, tak už se po druhé platit nemusí, že?
doklad nejni potřeba, při zaplacení dělaji záznam do TP :wink:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“