Odhlášení prodaného auta

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vejce-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2011 20:46
Bydliště: Brno

Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od Vejce-CZ »

Mám takový menší problém 8O
V listopadu 2011 jsem prodal auto pánovi z ukrajiny. Tomu jsem vypsal plnou moc k odhlášení a přihlášení auta. Auto nebylo v odhlášce.
Dneska jsem byl na magistrátě a tam mi bylo řečeno, že auto je pořád napsané na mě. K tomu autu kromě kupní smlouvy nemám vůbec nic, takže si mám prý pána najít a domluvit se s ním, ale nevím kde ho budu hledat.
Bylo mi řečeno, že bych mohl nahlásit doklady k autu jako ztracené a že mi vystaví duplikát a potom to auto budu moct odhlásit. Jenomže když ho budu odhlašovat, tak budu muset přece vrátit SPZ, které taky nemám.
Nemá někdo nějakou zkušenost s tím, že auto taky takhle prodal a kupující si auto na sebe nepřepsal?

Díky


[quote][/quote]
Golf IV 1,4 16V

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od skacel99 »

odhlásit auto musí vždycky majitel (ty),takže to na sebe přihlásit ani nemohl

Uživatelský avatar
vasa245
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 16.12.2009 21:56

Re: Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od vasa245 »

To neni pravda. Pokud sepsali plnou moc tak jak to tady ctu tak ho muze odhlasit i on coz neudelal.

Uživatelský avatar
Vejce-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2011 20:46
Bydliště: Brno

Re: Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od Vejce-CZ »

Tak tak :good:
Golf IV 1,4 16V

Uživatelský avatar
Bezi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 06.02.2008 22:54
Bydliště: Ohio City (Pardubice)

Re: Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od Bezi »

Řekni že ti spz ukradli na parkovišti.Zaplatíš nějakej poplatek a jde to.Už jsem to tak taky dělal.....
Obrázek
VW golf III variant 1.9TDI automatic - Bon Jovi

Uživatelský avatar
spek3d
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 28.03.2012 18:24
Bydliště: mlada boleslav,loukovec,sukorady
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od spek3d »

rekni ze auto nejezdi a ze ho pouzivas treba jako boudu pro psa,ani sem nedaval znacky,pac borec co to ode me koupil po tejdnu auto rozstrelil a hodil do srotu.a v klidu mi to odhlasili ale velkej tp sebou

Odesláno z mého HUAWEI U8815 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Vejce-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2011 20:46
Bydliště: Brno

Re: Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od Vejce-CZ »

Ok. Ještě to nějak promyslím. Asi si nechám udělat duplikáty, pak nahlásím ztrátu spz a pak to odhlásím. Mám akorát trochu strach aby mě zase neuháněla čkp. Těm už jsem jednou kopii kupní smlouvy posílal, že jsem auto prodal. Aby si to nevyložili jako falešnou smlouvu a nechtěli po mě doplatek pojištění za rok a čtvrt.
Golf IV 1,4 16V

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od Bastard »

Když jsi takový blázen, že dáváš ukrajincovi plnou moc, tak by sis možná i nějakou tu platbu zasloužil... Nech si vystavit duplikáty, značky řekni, že jsi ztratil, odhlas to na něj a tu smlouvu si schovej, budeš ji nejspíš potřebovat... Pak ji ČKP doložíš. Ale to řeš až ten případ nastane, do té doby si s tím nedělej hlavu.

Uživatelský avatar
Vejce-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2011 20:46
Bydliště: Brno

Re: Odhlášení prodaného auta

Příspěvek od Vejce-CZ »

Ok, takže nechám vystavit duplikáty a odhlásím to na něho. O značkách nic říkat nemusím teda...
Díky za rady
Golf IV 1,4 16V

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“