Policie varuje před novým způsobem krádež VW, jak se ubránit proti zlodějům VW?

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Saxbraders
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.04.2013 09:46

Policie varuje před novým způsobem krádež VW, jak se ubránit proti zlodějům VW?

Příspěvek od Saxbraders »

Zdravím,
na portále http://www.portalsecurity.cz/zpravy-pra ... m-kradezi/ jsem se dočetla, že mají prý zloději nové fígle ja vloupání do vozů značek VW, nevíte náhodou někdo o nějakém zařízení, které by jim použití tohoto fígle zamezilo?

Člověk ve spěchu a shonu může zapomenout, nerada bych přišla o svého miláčka :(, bydlím v Praze, kde je frekvence krádeží na denním pořádku.

Předem děkuji za rady.

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Policie varuje před novým způsobem krádež VW, jak se ubránit proti zlodějům VW?

Příspěvek od cheetah »

Rada je jediná, naučit se při uzamčení zkontrolovat a chytnout za kliku. Nic jiného ti stejně nezbyde. A jinak spěch škodí zdraví, takže prostě v klidu zamknout. Je to bohužel výrobní chyba VW a myslím si, že i jiných značek, ale ty se tak nekradou.

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie varuje před novým způsobem krádež VW, jak se ubránit proti zlodějům VW?

Příspěvek od vwgecko »

tohle je obecná věc... rušení... stačí kouknout jestli ti bliknou směrovky :)

jinak rencka otevřeš i dálkou od televize :)
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Policie varuje před novým způsobem krádež VW, jak se ubránit proti zlodějům VW?

Příspěvek od Bastard »

cheetah píše:Rada je jediná, naučit se při uzamčení zkontrolovat a chytnout za kliku. Nic jiného ti stejně nezbyde. A jinak spěch škodí zdraví, takže prostě v klidu zamknout. Je to bohužel výrobní chyba VW a myslím si, že i jiných značek, ale ty se tak nekradou.
To není žádná výrobní chyba VW, to je fyzikální vlastnost a funguje to na každé dálkové ovládání, zapnou rušičku a můžeš si mačkat klíček jak chceš a nezamčeš ani kdyby ses posral... Obdobně to funguje s těmi koncernovými klíčky, auto si prostě v ten moment čte první zdroj signálu a druhý ignoruje, jinak to ani udělat nejde, to by si ty dva klíčky vlezly do vysílání a nezamčel by nikdy nikdo nic.

Obrana je snad jasná, kontrolovat zamčení ručně... Je dobrý to občas udělat i u všech dveří a u kufru jen tak, odhalíte tak například vadnej zámek.

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie varuje před novým způsobem krádež VW, jak se ubránit proti zlodějům VW?

Příspěvek od Bazim »

Já třeba když zamknu, tak sice vidím jak to blikne slyším jak to pípne, ale i tak zkusím zabrat za kliku. Těch pár sekund mě opravdu nezabije.
Obrázek

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie varuje před novým způsobem krádež VW, jak se ubránit proti zlodějům VW?

Příspěvek od karlospv »

Tak ono existuje cela rada pridavnych systemu na zamykani.
http://www.topra.cz/elektronicke-zabezpeceni/pagery" onclick="window.open(this.href);return false;
Novejsi auta maji automaticke zamykani, staci s klickem odejit od auta na 3m. Jde to dodelat i do starsich aut.

Uživatelský avatar
Wqpno
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 01.03.2011 18:39
Bydliště: Cheb

Re: Policie varuje před novým způsobem krádež VW, jak se ubránit proti zlodějům VW?

Příspěvek od Wqpno »

Já osobně využívám autoalarm od jablatronu a dva tajné vypínače (stačí jeden na čerpadlo, ale jistota je jistota). Takže maximálně mi auto vykradou, ale pochybuji že s ním i odjedou 8)
1. Fiat Uno 1.0
2. Škoda Favorit 1.3 (LPG)
3. VW Golf III 1.4
4. VW Golf IV 1.4 16V
5. VW Golf III 1.9TDi 66kW

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“