EKO daň od 1.10.2013

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od deywis »

golfgti píše:takže když už auto na mě v převodu už půl roku a není na mě napsané budu asi taky platit :(

pokud byl předchozí majitel ZTP a odhlásil to na tebe před 1.10. tak jsem slyšel že bys neměl platit - jelikož celý ten úkon odhlášení/přihlášení začal před novelou - před 1.10.

vzpomeňte si, že když začínala celá slavná ekodaň, tak auto, který byly v odhlášce před 1.1.2009, tak když si to lidi šli dohlásit, neplatili, ale pak když to prodávali, tak následující kupec to platil.
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
DanteGTi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 05.09.2012 13:54
Bydliště: Brno-Vinohrady

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od DanteGTi »

Tak tak, souhlasím s deywisovým nazorem. Ještě zjistim blizší info
Wannabe GTI

Uživatelský avatar
golfgti
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 26.04.2008 20:30
Bydliště: břeclav

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od golfgti »

Jo to by bylo super kdyby to tak bylo :mrgreen:

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od Koudyan »

Jj, s tím bych souhlasil taky.. :wink: ale případný další majitel už to zaplatit asi fakt bude muset. Od platby "EKO poplatku" byl (a je stále) osvobozen držitel ZTP, popř. ZTP-P.

Do 1.10.2013 bylo jasně dáno, že poplatek se platí při první registraci nebo přeregistraci (od nabytí účinnosti zákona). Jestliže byl tím prvním člověkem držitel ZTP, byl mu tento poplatek prominut a dál nebylo co řešit. Následující případná přeregistrace už byla totiž druhou v pořadí (od platnosti zákona), takže se nic platit nemuselo-to byl princip celého fíglu se ZTP.

Jak píše mAjA, že je někde v techničáku napsaný "poplatek na podporu sběru a využití autovraků osvobozen-ZTP" není ekvivalentní zápisu "zaplacen ekologický poplatek." Poplatek dosud prostě zaplacen nebyl a asi se není o čem hádat.. :|

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od deywis »

jenže zákon kterej nabyl platnosti 1.1.2009 (ekodaň) byl ve znění že první člověk, registrující na sebe vůz po tomto datu platí poplatek. Když byl tím prvním člověkem ZTP, tak další neplatili -> tudíž i nyní by to mělo fungovat tak, že už vůz po 1.1.2009 má další majitele a ta novela by to neměla měnit.

Jinak by to bylo v tom případě, že v novele by bylo doslovně napsaný že někdo musí vysázet ty peníze za každý auto, i v případě že po zavedení ekodaně k dnešnímu datu vůz jako první vlastnil ZTP a po něm třeba 10 nových lidí (kteří to po ZTP neplatili). Nějak mi přijde nelogický a postavený na hlavu že ten jedenáctej by to musel zacálovat....
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jenže to je celý a jednoduchý fígl ze strany legislativy, vybouchat z lidí za každou cenu poplatek, nebo prostě a jednoduše odjebat jeden starý škopek z evidence..
Problém bude na každém ouřadě jiný podle toho jak si to tam budou podle sebe tvarovat..

Zajdu za tím ouřadou ať mi to vysvětlí jak to je, kua bude mě to sice stát játro a ledvinu, ale co už jednou za čas se zlít taky není od věci..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od 11mAjA11 »

EDIT PÁNOVÉ .

Tak jsem to probíral s pánem z ouřadu a ve F-M to teda bude tak že se zpětně na protaženém autě ZTP nic platit nebude.

Hurá!
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od deywis »

tudíž auta, která byla do 1.10. napsána na ZTP (a pak už třeba na nikoho) jsou osvobozena na pořád, rozumím tomu správně?
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od 11mAjA11 »

Eeee to asi neee.

Případ můj : já koupil auto , napsané bylo na pána ZTP, ten to "prodal" a odhlásil na nového majitele - ten auto následně prodal mě a já ho na sebe dohlásil, tudíž daň se vybírat dále nebude.

Pokud je auto ve vlastnictví ZTP a ten ho teď prodá, tak nový majitel tu EKO zaplatí, podle všeho i v případě, kdy auto je v odhlášce ( po prodeji před 1.10. od ZTP dále ) a NENÍ PŘIHLÁŠENO NA NOVÉHO MAJITELE !

Tak na to BACHA - zjistit předem na ouřadě !!
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Sweeta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.10.2013 22:39
Bydliště: Kladno

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od Sweeta »

Zdravim,

dneska mě pani na úřadě nemile překvapila s tím, že mám platit eko, přestože v techničáku je záznam o zproštění od daně díky ZTP, bohužel jsem auto koupil na konci října, aniž bych věděl o změně zákona. Navíc nemám v techničáku žádný záznam o emisích a přesto, že auto má kat, tak jednoduše spadám do EKO 0 a musím platit 10000,-. Poradí někdo, co by se s tím dalo dělat? Napadlo mě přepsat smlouvu tak, že by auto bylo zakoupeno před 1.10. a hrát to i na to, že je přímo v techničáku ten záznam o ZTP. Pak mě ještě napadá nechat udělat záznam o emisích, ať jsem aspoň v EKO 1, ale to se bojím, že neprojde.
VW Golf II 1.8 GTI

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od Koudyan »

Sweeta píše:Zdravim,

dneska mě pani na úřadě nemile překvapila s tím, že mám platit eko, přestože v techničáku je záznam o zproštění od daně díky ZTP, bohužel jsem auto koupil na konci října, aniž bych věděl o změně zákona. Navíc nemám v techničáku žádný záznam o emisích a přesto, že auto má kat, tak jednoduše spadám do EKO 0 a musím platit 10000,-. Poradí někdo, co by se s tím dalo dělat? Napadlo mě přepsat smlouvu tak, že by auto bylo zakoupeno před 1.10. a hrát to i na to, že je přímo v techničáku ten záznam o ZTP. Pak mě ještě napadá nechat udělat záznam o emisích, ať jsem aspoň v EKO 1, ale to se bojím, že neprojde.
A ty jsi první majitel po ZTP, nebo už na někoho po tom "fíglu" napsaný bylo?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od 11mAjA11 »

Podle všeho nebylo a zde vidím kámen ourazu..

Pokud je to VW tak není nic lehčího než napsat na Import Praha a počkat jak se vyjádří.

S tím pak jít na ouřad..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Sweeta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.10.2013 22:39
Bydliště: Kladno

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od Sweeta »

škoda, že mě to nenapadlo dřív, dneska jsem to byl řešit na STK, pošlou mi opravenej techničák, kde ten záznam bude, bohužel tato sranda vyšla na 1200+300 evidenčka :/
VW Golf II 1.8 GTI

prochato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2013 21:47

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od prochato »

Takze na VW Import by mi zapsali do technicaku emise aby byl EKO za 5000? Kolik za to chteji?
Dekuji

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: EKO daň od 1.10.2013

Příspěvek od Jarda S. »

nic :mrgreen:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“