Pojišťovna odmítla zaplatit škodu

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
kombajnek
Člen klubu
Příspěvky: 197
Registrován: 30.06.2009 23:03
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Pojišťovna odmítla zaplatit škodu

Příspěvek od kombajnek »

Na začátku listopadu jsem jel za náklaďákem kterému odlétl kámen od tupláku a poškodil mi kapotu. Řidiče jsme zastavil a sepsali jsme formulář o nehodě. Auto jsem nechal nafotit a ted mi přišlo od jeho pojišťovny že mi opravu nazaplatí

"Vzhledem

k uváděnému nehodovému ději ale nemůže pojištěný v tomto případě potvrdit, že od jeho vozidla odlétl kámen

nebo jiný předmět. Sdělení pojištěného tedy nepovažujeme na základě našeho šetření za objektivní.

Vyjádření obou účastníků tak vychází pouze z tvrzení řidiče poškozeného vozidla a z toho, že na poškozeném

vozidle je poškozená kapota od kamene. Takové vyjádření nelze ani v písemné formě považovat za důkaz

prokazující odpovědnost pojištěného za způsobení vzniklé škody."

Co s tím ? Docela mne tím zvedli ze židle.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Pojišťovna odmítla zaplatit škodu

Příspěvek od yessmen »

To zkousej z*rdi, nenechat se odbyt.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
kombajnek
Člen klubu
Příspěvky: 197
Registrován: 30.06.2009 23:03
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojišťovna odmítla zaplatit škodu

Příspěvek od kombajnek »

Tak jsem se informoval u řidiče jež řídil vozidlo od kterého kamínek odskočil a ten říkal že nikde nic nezpochbňoval a že to jen zkoušej tak jdu hledat nějaký mustr co napsat.

kingofroad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.05.2013 12:40

Re: Pojišťovna odmítla zaplatit škodu

Příspěvek od kingofroad »

Mně se stalo to isté, dotyčný měl Triglav a škodu mi neproplatili. Hádat se s nima nemělo smysl, škodu jsem musel hradit rychle ze svého. Po této situaci jsem uzavřel připojištění skla a budu se obloukem vyhýbat Triglavu, Slavii a podobným...

Uživatelský avatar
xblaha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.03.2014 20:30

Re: Pojišťovna odmítla zaplatit škodu

Příspěvek od xblaha »

kingofroad píše:Mně se stalo to isté, dotyčný měl Triglav a škodu mi neproplatili. Hádat se s nima nemělo smysl, škodu jsem musel hradit rychle ze svého. Po této situaci jsem uzavřel připojištění skla a budu se obloukem vyhýbat Triglavu, Slavii a podobným...

Přesně tak.... tahle verbež je strašná... Sice nepochopím, proč je v Čechách ještě tato škoda v principu likvidní, když ve zbytku Evropy (asi kromě Slovenska?) je tento druh škody automaticky nelikvidní, ale už jenom při představě, že vás nabourá pojištěnec těchto šílených pojišťoven, tak to radši ne... Nejlepší je pak mít havarijní pojištění s přímou likvidací, aby si člověk neničil nervy :pleasantry:

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojišťovna odmítla zaplatit škodu

Příspěvek od Alinek »

Už to je vyřešené?
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
kombajnek
Člen klubu
Příspěvky: 197
Registrován: 30.06.2009 23:03
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojišťovna odmítla zaplatit škodu

Příspěvek od kombajnek »

Alinek píše:Už to je vyřešené?

Ahoj,

bohužel není. Pojišťovna to odmítla s tím že se bude klidně bránit proti žalobě právníkem a pokud to uznal ten řidič že ten kamínek odskočil od jeho vozidla tak ať mi tu škodu nahradí on. "Pokud argumentujete sdělením, že pojištěný Váš nárok považuje za oprávněný, můžete se obrátit přímo na pojištěného."

Tak ještě to projednám s právníkem a uvidíme jak se bude postupovat dál. Já mám času dost.....a boj s větrnými mlýny je moje :-)

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“