Zjisteni udaju dle RZ

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od salik1979 »

Ahoj, dokaze někdo z vas zjistit jestli je motorka podle RZ stále v evidenci nebo je jiz vyrazena? Koupil jsem moto s doklady ale stare RZ (Jawa Pionyr), majitel asi po smrti, abych vedel jestli delat pojistku a STK a nebylo to zbytecny. Zkouma někdo jestli je byvaly majitel nazivu? A jak by to bylo s pojistkou do te doby nez to prihlasim ja na sebe podud to tedy pujde. Po kom by ji popřípadě CKP chtěla? Diky moc
VW Passat B6 125kw DSG

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od Jarda S. »

pokud máš starou knížtičku tak bud v klidu v databázi to nejni tudíž pro čkp neexistuje :wink: pokud tam nejni napsáno zrušeno tak jdou doklady oživit, dostaneš novej TP a značku
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od salik1979 »

To by musrlo byt nspsany v ty knizecce nebo kde? A bude nekdo zkoumat zda minuly majitel zije? Kdyz ukazu kupni smlouvu? Dikes
VW Passat B6 125kw DSG

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od Jarda S. »

někde v knížečce, zda majitel žije nebo ne na úřadě moc neřeší :blush:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

kingofroad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.05.2013 12:40

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od kingofroad »

Když nemáte doklad o pojistce a stk, asi budete muset udělat nové, ne? Jinak vám to nezapíšou do evidence. Evidenční prihlídku a pojistku musíte mít i tak nanovo. Tady je něco o přepisu. A pojistka za nepřihlášené vozidlo se neplatí.

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od salik1979 »

Udelam si pojistku, ale koukal jsem ze zdrazily loni jsem platil 211Kc za 50 ccm a ted když jsem dal porovnavac na netu dostal jsem se na 350Kc nejmíň. Udelam pak STK s evidenckou a pak na DI
VW Passat B6 125kw DSG

kingofroad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.05.2013 12:40

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od kingofroad »

Jo pojistky zdražili o 10-15%. Oplatí se zajít do pojišťovny a vyjednávat. Případně uplatnit bonus.

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od cheetah »

Jestli chceš levnou pojistku na starší povoz, doporučuju čpp. Před 14 dny jsem přes internet pojišťoval taky pionýra, na manželku,aby sbírala bonusy. Pionýr r.v. 1972, manželka bez bonusů a pojistka po slevě za roční platbu raketových 117,- Kč ročně, takže výsměch proti cca. 700,- Kč u ČP, nebo wustenrot. 8O

Jinak mě by stála stejná pojistka cca. 55,-Kč ročně. :laugh:

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od Jarda S. »

to se na to budu muset podívat, mě pionýr 1977 (nízká sazba je do 78) + bonusy asi 4 roky a platim 167kč :laugh:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od cheetah »

Jinak k prvotnímu dotazu, zda je původní majitel po smrti se řeší, protože při převodu se jede dle rodného čísla a v registru obyvatel je poznámka (mrtevxmrtvá). Po smrti majitele by totiž měl pionýr projít dědickým řízením, kdy po jeho skončení musí dědic (uveden v dokumentech) přehlásit vozidla po mrtvém na sebe a pak s nimi může disponovat. Jestli pionýr neprošel dědickým řízením, je to problém na rozsáhlé řešení s notářem. Známý takhle koupil pionýra někdy v roce 2000 na osobu, která zemřela v roce 1992, platí povinné ručení, má TP (kartičku) a jezdí, ale v papírech není veden jako majitel a nemá sílu řešit nějaký právní vztahy.
Jinak jestli chceš nějaké informace dojdi na úřad, buď na czechpoint, nebo na registr vozidel a nech si udělat výpis s tím, že jsi vozidlo zakoupil a chceš vozidlo přehlásit, ale nemáš ponětí o majetnických vztazích. Uvidíš, určitě bude záviset na náladě na úřadě. Pozor na antidatování kupní smlouvy třeba před dobu úmrtí, protože pak si se dopustil přestupku, že jsi vozidlo do 10 prac. dnů od koupě nepřihlásil jak ti ukládá zákona. To samé je problém, kdyby ten tvůj pionýr byl zahrnut do dědictví, protože by byl přiřknut některému z dědiců a ty bys potřeboval kupní smlouvu s ním a ne se zemřelým, případně požádat o vyškrtnutí položky z dědického řízení, protože jsi ho zakoupil ještě před úmrtím majitele.

PS: Je to situace úplně na h***o a zároveň běh na dlouho trať. Moje rada je dojít na úřad s velkým úsměvem, všemi doklady a ptát se jak se to dá vyřešit, co vše bude úřednice ochotna opomenout a třeba ti to převede bez výše uvedených komplikací. Jo a běž na svůj úřad, protože když půjdeš jinam, tam zjistíš, že to funguje jinak a pak budeš zklamán, když to u Vás nepůjde.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od Jarda S. »

cheetah to je pěkný ale v databázi nejni takže nezjistíš nic :negative:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od cheetah »

Ale je, nebo teda ten případ který jsem popisoval výše, tak i když je pionýr pouze na té knížce (TP), tak v registru je veden a dokonce stále na zemřelého. Je možné, že RZ bude mít trochu jiný tvar, např. ne ME 1550, ale ME-0-1550. Zde je potom jistější hledat to přes majitele. Musí být ale majitel znám (ne prodej přes 10 polopřevodů, bez dohlášení)
Nezapomeň, že registr vozidel je spojen s Dekrou, která tam dopisuje technické prohlídky, evidenčky atd. Takže si myslím, že tam je.

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od salik1979 »

Dikes za info. Pocitam pristi mesic az bude hezky poresim to
VW Passat B6 125kw DSG

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Zjisteni udaju dle RZ

Příspěvek od salik1979 »

Takze pojistku mam, STK napoprvé taky hotova. Ale problém je na DI, pry v době co se menily technicaky se nikdo nedostavil a nevymenil ho. A pos stejnou RZ co mam na pionyru mají vedenou CZ 250 a vozik. Mam se zastavit pristi čtvrtek a ze se uvidi jestli to ještě pujde nebo ne. Jenze ještě problém, nevim jeho rodne číslo. Co s tim?
VW Passat B6 125kw DSG

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“