Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od Georgino007 »

Zdravim,
řešim teď zajímavou věc :mrgreen: Mám tu auto, který bych si chtěl nechat na díly, ale potřeboval bych zlikvidovat doklady, aby do budoucna nebyly problémy... Otázkou je jak to udělat, aby to bylo pokud možno legální...

Dřív se to dalo odhlásit na základě čestnýho prohlášení, že auto nebude provozováno po pozemních komunikacích a že bude využitý například jako kurník pro slepice nebo pro sportovní účely a podobně, ale to už teď údajně nejde... Je teda nějaká jiná možnost jak by to šlo udělat? Poraďte :)

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od Jarda S. »

bohužel nejni, leda vyplatit doklad o eko likvidaci :fool:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od Georgino007 »

To nerad slyšim :D Tak doklad o ekolikvidaci bych i zaplatil, pokud by ho někdo byl schopnej dodat za nějakou rozumnou cenu, zas za to nechci dávat raketu...

adamdyka3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.01.2014 22:35

Re: Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od adamdyka3 »

Taky teď řeším stejný problém..mám 2 Venta, jedno v depozitu a jedno s papirama. To s papirama je ko, nemám ho na sebe napsaný a nejsem napsaný ani ve velkém technickém průkazu. Za měsíc končí technická a musel bych platit i Eko daň při přepisu, což nechci. Dávám dohromady to v depozitu a beru díly z toho na papírech, takže je už i nepojízdné.přemýšlel jsem o likvidaci, ale chci mít auto na díly a na dopravním úřadě bych musel platit skoro 2 tisíce a auto by mi nezůstalo. Tak mě napadá snad už jen nahlásit to jako krádež, ale zase aby z toho nebyly problémy :-\

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od Jarda S. »

dřív šlo, pokud si měl dvě shodný auta tak jedno použít na náhradní díly, zkus se na to zeptat na úřadě
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od cheetah »

Nejde, jediná možnost je domluvit se s firmou, která likviduje vozidla a za "poplatek" úplatek ti vydaj doklad o eko likvidaci. Jedna firma z okolí to prý dělá s tím, že jim přineseš vyřízlé VIN a všechny doklady, na to ti vydaj osvědčení o likvidaci a s tím to dojdeš odhlásit.

Jeden super příběh co jsem zažil nedávno při registraci auta na úřadě. - Chlapec tam přišel přesně se stejným problémem jako máš ty. Tak dlouho tam zkoušel dělat blba z úředníka, kdy ten se ptal, kde je auto, co se stalo, proč nemůže dodat záznam o ekolikvidaci a další, až se nakonec po 4. verzi příběhu nasral a zahájil s ním správní řízení, že při žádosti o odhlášení vozidla nedodal předepsané doklady, kdy mu dle zákona hrozí pokuta do 30.000,-Kč. Tak jsem se musel smát jak svině a chlapci řeknu to jednoduše, dobře Vám tak.

Je mi jasné, že dneska není v módě říct, "Jsem debil, udělal jsem chybu, uznávám." Ale tohle nedohlašování, ježdění na neplatné doklady atd. mě bytostně krká. Je to už několik let, co se eko platí a když auto kupuješ, prostě s tím přeci počítáš? Tobě s tím autem v odhlášce stejně nic jiného nakonec nezbude, než auto dohlásit, doplatit eko a pak odhlásit. Bohužel zákon platí a eko se jen tak nezbavíme, nejen kvůli novele, kdy už ti nepomůže ani invalida, ale časem se posune eko o Euronorma výš, takže se bude platit i u novějších aut.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od Jarda S. »

když dohlásíš a hned rušíš tak se eko neplatí :wink:

a s firmou už se taky nedomluvíš ted musí auto na provozovně nafotit a fotky odeslat na úřad :good:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od jenda »

adamdyka3 píše:Taky teď řeším stejný problém..mám 2 Venta, jedno v depozitu a jedno s papirama. To s papirama je ko, nemám ho na sebe napsaný a nejsem napsaný ani ve velkém technickém průkazu. Za měsíc končí technická a musel bych platit i Eko daň při přepisu, což nechci. Dávám dohromady to v depozitu a beru díly z toho na papírech, takže je už i nepojízdné.přemýšlel jsem o likvidaci, ale chci mít auto na díly a na dopravním úřadě bych musel platit skoro 2 tisíce a auto by mi nezůstalo. Tak mě napadá snad už jen nahlásit to jako krádež, ale zase aby z toho nebyly problémy :-\
Píšeš že ho nemáš na sebe napsaný, máš na něj smlouvu? Co to auto "prodat" cizinci, nebo osobě zemřelé? Nejlépe v termínu do deseti dnů od tvojí koupě od původního majitele.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

adamdyka3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.01.2014 22:35

Re: Jak se "zbavit" dokladů od auta?

Příspěvek od adamdyka3 »

Kupní smlouvu mám a pojistka je na mě, nejsem ani ve velkém technickém průkazu zapsaný. Ale kde vzít na cizince rodný číslo? Jinak nápad dobrej ;-)

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“