Kdo vyřizuje pokuty

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Kdo vyřizuje pokuty

Příspěvek od Mrsta »

PolarBEAR píše:Já si jsem 100 % jistý že já ani moje auto tam nejelo. Byl to minulý pátek, takže si dobře vybavuju co jsem dělal a kde jsem byl a nebyl. V pondělí tam budu volat a po telefonu mi asi nesdělí značku vozu, co myslíte? Takže chápu to správně - oni musí mít mou fotku jako důkaz? Aby nebyl zase nějaký fešný zákon, že nemusí schovávat fotografie nebo něco takového. Jestli to nepude po telefonu tak pojedu do Židlochovic udělat bugr...
.

Máš právo nahlédnout do spisu, tak zajeď na úřad a podívej se, pak můžeš vymýšlet strategii na obranu. Taky máš právo na kopii toho spisu, tak si ho ofoť na telefon nebo řekni jim ať ti ho ofotí, náklady na focení hradí oni. Hlavně nezapomeň na lhůtu 15 dní od převzetí té výzvy. Po té lhůtě (když nebudeš reagovat) by tě měli předvolat k podání vysvětlení, někdy ten úkon přeskočí a zahájí s tebou správní řízení o spáchání správního deliktu, a to buď oznámením o zahájení řízení nebo příkazem, kde bude pokuta (cca 1500,- Kč +) a správní poplatek (1000,- Kč).

Po telefonu ti neřeknou nic a ani se s tebou bavit nemusí, nejlepší je osobní účast. Foto z radaru mít musí, jinak by ti nic nepřišlo a ta fotka jako důkaz ve spise zůstává do té doby, než je celý spis skartován.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Kdo vyřizuje pokuty

Příspěvek od Mrsta »

Jinak pokud se chceš bránit efektivně, tak pročti tohle fórum http://30kmh.cz/index.php.
Najdeš tam odpovědi na všechno a když nebudeš rozumět rádi ti tam poradí nebo i budou zastupovat.
Konkrétně na úřad v Židlochovicích je tam pár expertů, kteří s nima pravidelně válčí a na fóru jsou ty případy rozepsané :)
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

PolarBEAR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2014 00:41

Re: Kdo vyřizuje pokuty

Příspěvek od PolarBEAR »

Mrsta píše:
PolarBEAR píše:Já si jsem 100 % jistý že já ani moje auto tam nejelo. Byl to minulý pátek, takže si dobře vybavuju co jsem dělal a kde jsem byl a nebyl. V pondělí tam budu volat a po telefonu mi asi nesdělí značku vozu, co myslíte? Takže chápu to správně - oni musí mít mou fotku jako důkaz? Aby nebyl zase nějaký fešný zákon, že nemusí schovávat fotografie nebo něco takového. Jestli to nepude po telefonu tak pojedu do Židlochovic udělat bugr...
.

Máš právo nahlédnout do spisu, tak zajeď na úřad a podívej se, pak můžeš vymýšlet strategii na obranu. Taky máš právo na kopii toho spisu, tak si ho ofoť na telefon nebo řekni jim ať ti ho ofotí, náklady na focení hradí oni. Hlavně nezapomeň na lhůtu 15 dní od převzetí té výzvy. Po té lhůtě (když nebudeš reagovat) by tě měli předvolat k podání vysvětlení, někdy ten úkon přeskočí a zahájí s tebou správní řízení o spáchání správního deliktu, a to buď oznámením o zahájení řízení nebo příkazem, kde bude pokuta (cca 1500,- Kč +) a správní poplatek (1000,- Kč).

Po telefonu ti neřeknou nic a ani se s tebou bavit nemusí, nejlepší je osobní účast. Foto z radaru mít musí, jinak by ti nic nepřišlo a ta fotka jako důkaz ve spise zůstává do té doby, než je celý spis skartován.
Super... A můžu po nich požadovat náhradu za cestu, půl den dovolené atd jak psal cheetah? Každopádně tady všem děkuju za rady
Golf IV 1.9 TDI PD

Život je pes a pes je nejlepší přítel člověka

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Kdo vyřizuje pokuty

Příspěvek od Mrsta »

Na tom druhém fóru už máš člověka co ti nabízí zastupování, tak do toho :)
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

PolarBEAR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2014 00:41

Re: Kdo vyřizuje pokuty

Příspěvek od PolarBEAR »

včera jsem jim psal mail a dnes odepsali. Tady je odpověď:

Dobrý den,



teď jsem se chystala poslat Vám fotodokumentaci k přestupku č.j.: 59482/2014-1 a zjistila jsem, že MP Židlochovice špatně opsala RZ z fotografie. Došlo k záměně číslic. Doporučeně Vám ještě dnes odešlu vyrozumění o odložení a výzvu pošleme provozovateli, který přestupek skutečně spáchal. Tímto se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti.



S pozdravem


Každý děláme chyby. Ale myslel jsem, že to na mne zkouší, jestli se chytím....
Golf IV 1.9 TDI PD

Život je pes a pes je nejlepší přítel člověka

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Kdo vyřizuje pokuty

Příspěvek od Mrsta »

To je dobrý, dobře to dopadlo :good:
Smutný je, že by to řada ovčanů zaplatila :negative:
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

PolarBEAR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2014 00:41

Re: Kdo vyřizuje pokuty

Příspěvek od PolarBEAR »

Mrsta píše:To je dobrý, dobře to dopadlo :good:
Smutný je, že by to řada ovčanů zaplatila :negative:
No jo, hodně lidí "drží hubu a krok", jen aby nemuseli něco řešit...
Golf IV 1.9 TDI PD

Život je pes a pes je nejlepší přítel člověka

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“