Kdo by byl viníkem nehody?

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kdo by byl viníkem nehody?

Příspěvek od bik3r »

Zajímalo by mě, jak by se řešila dopravní nehoda v případě, že je večer a já nedám přednost neosvětlenému automobilu? Stalo se mi totiž dnes v cca 18:00, tedy už byla tma a navíc pršelo, že jsem při vjíždění na hlavní, málem přehlédl vozidlo, které vůbec nesvítilo, všiml jsem si ho opravdu až na poslední chvíli a to jen díky odrazu světla. Jak by to řešila policie, když bych ho přehlédl a on do mě naboural? Za předpokladu, že se přizná, že nesvítil nebo bych měl na svoji straně svědka, kterej by to dosvědčil?

PS: Ten blbec jel takhle minimálně ještě dalších 5km, na problikání a následné vypínání světel nereagoval, ani když jsem zajel vedle něj a naznačoval mu že nesvítí, navíc bylo poznat, že toho má plný brejle, protože v tý tmě před sebou nemohl pořádně nic vidět...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Kdo by byl viníkem nehody?

Příspěvek od yessmen »

Samozřejmě by jsi byl viníkem nehody ty. Nedání přednosti v jízdě je jasné a to že nesvítil je jeho přestupek ale jiný.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by byl viníkem nehody?

Příspěvek od bik3r »

I v případě, že ho s vypnutejma světlama v podstatě, až do poslední chvíle není vůbec vidět?
GIII GTI 2.0 16V ABF

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Kdo by byl viníkem nehody?

Příspěvek od Jarda S. »

vám daji spoluvinu a oba zaplatíte pokutu a od pojištovny prd dostanete
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“