Nehoda na sněhu

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Mufii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2015 14:52

Nehoda na sněhu

Příspěvek od Mufii »

Zdravím,
díky nepřízni včerejšího počasí jsem měl bohužel tu smůlu a na sněhu nevytočil prudkou zatáčku (na tom sněhu to fakt klouzalo a to jsem jel kolem 30km/h) a nabral jsem svodidla. Mám promáčknutý blatník a zároveň i poškrábaný lak a bohužel i poškozený ráfek a něco i s elektronikou, protože po zapnutí světel se mi rozsvítí palubovka ale po 3 vteřinách opět zhasne. Ale světla svítí dál normálně.
Chci se zeptat jestli mi opravu zaplatí pojišťovna když mám i havarijní.
Nevím jestli je to důležité ale jedná se o Touran 1.6
Díky za rady.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Nehoda na sněhu

Příspěvek od skacel99 »

Pozvi si likvidátora a čekej na vyjádření pojišťovny. Pokud to budeš řešit novými díly v autorizovaném servise,počítej s tím,že se jim to nebude líbit a nebudou chtít proplatit veškeré nové díly.Pošlou ti vyjádření + peníze na účet.Vzhledem k tomu,že by ses podle nich obohatil novými díly na starým autě,dostaneš tak 75% nákladů na opravu. Pak si na internetu najdi dopis sepsaný od právníka s odvoláním na paragraf XX s tím,že požaduješ vyplacení celé částky. Pošlou ti dopis že souhlasí a doplatí zbytek.
Pokud se neozveš,nedostaneš všechny peníze. Řešil jsem to loni,kdy mi bylo nabouráno auto. Plnění sice nebylo z havarijka,ale povinnýho ručení druhé osoby,ale postup bude podobnej.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda na sněhu

Příspěvek od Kwapo »

Osobně si myslím, že by s tím neměl být nějaký větší problém. Bude ale záležet u jaké to máš pojišťovny
a také na tom, jak soudný bude likvidátor. Něco podobného se mi stalo před 3 roky. Prakticky stejná situace
na namrzlé vozovce se auto svezlo do svodidel. Pojišťovna se moc necukala, takže to proběhlo rychle a do
měsíce bylo vše vyřešené. Připrav se na to, že budou kontrolovat hlavně obutí auta. Výšku dezénu, stáří pneu.
Teda alespoň u mne to tak bylo. Přeji hodně štěstí, ale myslím že by to neměl být problém. Klasická "jednoduchá"
nehoda. A právě kvůli tomu si to havarijko platíš, takže bych se toho nijak zvlášť nebál. :good:

Mufii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2015 14:52

Re: Nehoda na sněhu

Příspěvek od Mufii »

Ou, no tak pneu jsem měl zimní, ale co se týče výšky dezénu tak tam bych se už asi bál, v případě že by nebyla vyhovující tak to pojišťovna automaticky smete ze stolu?

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda na sněhu

Příspěvek od Kwapo »

Jak jsem psal, byla to pouze moje zkušenost. U mne si celé auto nafotil, do protokolu si zapsal že pneu
odpovídají zákonu a bylo. Je možný že to u tebe zkoumat vůbec nemusí. Mně se tehdy díval na to, jestli
jsou na všech kolech zimní, jaký dezén a také výroba. Ale jak říkám, průběh může být odlišný.

Ale vzhledem k tomu, co je napsáno v zákoně a auto by nemělo na gumách alespoň 4mm a stalo li se to
na sněhu, bylo v tu dobu vlastně nezpůsobilé provozu. Ale jak říkám, je to pouze má doměnka. Zkus gumy
pro jistotu přeměřit a budeš mít klid. A kdyby to "nevycházelo" tak se to přece dá nějak udělat, jistě chápeš. :wink:

Mufii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2015 14:52

Re: Nehoda na sněhu

Příspěvek od Mufii »

Tak to šlo rychle :) ještě ten den jsem si zajel na vyfocení škody do servisu a už mám od včerejška peníze na účtu :)

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Nehoda na sněhu

Příspěvek od Jarda S. »

Kwapo píše: Je možný že to u tebe zkoumat vůbec nemusí. Mně se tehdy díval na to, jestli
jsou na všech kolech zimní, jaký dezén a také výroba. Ale jak říkám, průběh může být odlišný.
když sme řešili s kamarádem okno tak "likvidátor" (smluvní servis - oprava řešená jinde) do papírovýho protokolu zapisoval hloubku vzorku ale bral to rozumně od oka :laugh:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Mufii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2015 14:52

Re: Nehoda na sněhu

Příspěvek od Mufii »

Jo u mě to bylo podobné, vzorek už nebyl příliš kvalitní, tak to sice změřil přesně, ale napsal do papíru o malinko víc :) Což mě asi dost pomohlo :D

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“