Pojištění na ,,cizího člověka,,

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Pojištění na ,,cizího člověka,,

Příspěvek od mastibruch »

Mám dotaz ohledně povinného a havarijního pojištění.

Můj pojišťovací poradce mi tvrdí, že moje přítelkyně si může nechat pojistit auto na mého otce. Samozřejmě by to bylo kvůli bonusům fajn, ale nějak se mi to nezdá.

Že majitel (moje mladá) bude mít pojištěné auto na někoho jakoby ,,úplně cízího,, s kým nemá nic společného?!

Rodinné bonusy chápu ale takhle?

Díky za info
Naposledy upravil(a) mastibruch dne 11.04.2015 07:24, celkem upraveno 1 x.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od flacek »

Melo by to jit, ted to resim taky a zatim jsem neslysel od pojistovaka ze by mel nastat nejaky problem.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Pojištění na ,,cizího člověka,,

Příspěvek od ace_rimmer »

Jediné co se tím "riskuje" je to, že když to tvoje mladá nabourá, tak plnění půjde tvojemu tátovi a taky když tvůj táta má pojištěno ještě svoje auto a tvoje mladá ho nabourá (takže vlastně z hlediska pojistitele nabourá tvůj táta sám sebe) tak nedostane nic od pojišťovny. Jinak v tom není žádný problém, nikoho to nezajímá kdo je pojistitel a kdo majitel. Mám to tak roky.

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění na ,,cizího člověka,,

Příspěvek od Tomikcek »

Akorát si dej pozor,od loňska mají pojišťovny nějaký další koeficient kterým výslednou částku vynasobi když není majitel shodný s pojistnikem. Mají to všechny krom jedné ale tedka si nevzpomenu která ne
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Pojištění na ,,cizího člověka,,

Příspěvek od mastibruch »

No slo mi o to jestli to vubec jde, protoze mi to pripadalo absolutne nelogicke...

Tak diky za info.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

Pojištění na ,,cizího člověka,,

Příspěvek od Tomasx1 »

Ja mam auto pojistene na dedu....pred mesicem jsem melhavarku a plnili v pohode

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění na ,,cizího člověka,,

Příspěvek od skuci »

je to běžný postup, který dělám kvůli ceně, častým případem jsou 18ti leté děti, které mají auto, nebo druhé auto do rodiny na manželku, která nemá také žádné bonusy

ace_rimmer: pojišťovnu zajímá, kdo auto řídil v době pojistné události, ne kdo je pojistníkem, případně držitelem. Zde je stejně jedno, zda by dcera řidila auto pojištěné otcem a nabourala druhé auto v rodině psané na otce, protože v rámci rodiny a příbuzenského vztahu pojišťovna kryje velmi omezeně, spíše vůbec ;)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“