Výměna dálniční známky při koupi nového auta!

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
honzerek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.05.2015 09:32
Bydliště: Blatnice

Výměna dálniční známky při koupi nového auta!

Příspěvek od honzerek »

Zdravím,

snad to píšu do správné sekce, vhodnější jsem na to nemohl najít. Mám/budu mít problém ohledně dálničních známek čr/svk. Mám koupené roční známky, budu do 14 dní prodávat auto a kupovat nové. Při koupi nového vozu, bych rád tyto známky ze starého odlepil a nalepil do nového, ale bohužel mám vypsané SPZ z auta, které prodávám.

Četl jsem na netu i forech, že to v tomto případě nejde vyměnit a musí se koupit nové známky, což mi přijde úplně na ho*no! 3000 Kč vyhodím z okna (česká i slovenská). Ale taky jsem četl, že když se napíše chybně SPZ, tak že to pošta vymění, tak to nejde nějak ošmelit a říct jim nějakou pohádku na poště s tím, že jsem napsal SPZ z jiného auta (třeba firemního) a dají mi novou?

Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji za rady.
Škoda Octavia I 1.8 LPG, 2002
Škoda Octavia II 1.9 TDI PD 77kw, 2005

Momentálně
VW CC 2012, 2.0 TDI 125 kw DSG :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Výměna dálniční známky při koupi nového auta!

Příspěvek od vtuni »

- odlepíš známku z okna . pokud možno aby zůstalo čitelné číslo (neroztrhat na cucky)
- s druhou půlkou známky + s tou odlepenou kterou nalepíš např na papír atd... zajdeš na poštu
- vyplníš formulář.. nějaký info k tomu ...bla bla bla bla.... tuším je tam 50kč poplatek
- odevzdáš známku a druhou půlku známky (nejsem si jistej jestli není potřeba i doklad o koupi)
- dostaneš kompletní novou nevyplněnou známku

podle mě by to mělo stejně fungovat i s tou slovenksou.. akorát tu ti asi vymění jen na slovensku.. :arrow: tohle jsem neřešil..

takhle to např funguje při výměně čelního skla...atd..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“