Plná moc + kupní smlouva

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Alan2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.06.2013 23:32

Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od Alan2 »

Zdravím.. jak je to od 1.2015 ? Pojedu si o víkendu pro auto 200km daleko, vzhledem k tomu že jsou úřady zavřené tak budu potřebovat Plnou moc ( je třeba mít nějak ověřené..?), Kupní smlouvu ( dá se na ní následně odjet ?) + zelenou kartu a tp.
Auto bych si potom nechal přepsat u nás. Je to takhle vůbec možné ? dělal to takhle někdo ?
Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od skacel99 »

Dělal jsem to takto při prodeji motorky. Prodejce musí udělat evidenční kontrolu na tvoje kméno,nebo si najít STK,kde ti to v sobotu udělají,pak si najít poštu,kde je v sobotu otevřeno a úředně ti ověří plnou moc od prodejce na tvoje jméno,zaplatíš,podepíšeš smlouvu. Pak si to u sebe přihlásíš. S pjištěním už nevím,jak to je. Ale při přihlášení ho myslím potřebuješ.

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od flacek »

1) evidenčka na nového majitele 2) pojištění na nového majitele (2x mi vzali i původní pojistku na starého majitele i když se cukali) 3) jestli se nepletu tak se ověřuje podpis nikoliv plná moc jako celek, to jest uděláš si vzor plné moci kde vyplníš sebe podle toho kdo na úřad půjde 4) auto se přihlašuje na původním registračním místě, takže ty si to přihlásit třeba na druhém konci republiky nemůžeš.

Zde je to vypsané http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/E093618 ... eprint.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od skacel99 »

Jo,takhle jsem to s tím ověřením myslel,blbě jsem to formuloval.

Alan2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.06.2013 23:32

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od Alan2 »

Aha.. No tak všechno by šlo kromě toho že se to musí přihlásit na místě kde se to registrovalo.. To se mi nějak nezdá.. Takže nejlepší bude vzít si volno a doufat že tam nebudou fronty..

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od flacek »

Presne tak, nejlepsi jet v pracovni den a na miste to rovnou prehlasit. Odpadaji plne moce a dohadovani kdo co neudelal nebo neposlal. Pokud pri prepisu uhrajete pojistku na puvodniho majitele tak pak nejste nuceni nekde to zarizovat na honem. Staci se zeptat urednika za prepazkou a udelat smutne oci.

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od skacel99 »

Nemusí se to přihlašovat v místě registrace. Proto je ta plná moc. Jeden člověk to odhlásí,pošle poštou doklady (samozřejmě jako cenné psaní) a ten druhý si to přihlásí u sebe doma. Samozřejmě že když se to řeší v týdnu všechno najednou,je to jednodušší. Ale někdo to prostě musí řešit o víkendu

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od bennyx »

Chlapi, do kdy musím auto jít přihlásit nové auto od koupě na úřad? Nikde jsem to nenašel. Resp. jak dlouho lze jezdit na ty papírové značky?
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Alan2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.06.2013 23:32

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od Alan2 »

Tak ještě jeden dotaz.. auto si koupím s kupní smlouvou veškerýma dokladama u mě udělám evidenčku.. pošlu doklady zpět spolu s plnou mocí a oni přepíší na mě.. je tak možné ?

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od denis.82 »

bennyx píše:Chlapi, do kdy musím auto jít přihlásit nové auto od koupě na úřad? Nikde jsem to nenašel. Resp. jak dlouho lze jezdit na ty papírové značky?
Papirova plati 10 pracovnich dni.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od denis.82 »

Alan2 píše:Tak ještě jeden dotaz.. auto si koupím s kupní smlouvou veškerýma dokladama u mě udělám evidenčku.. pošlu doklady zpět spolu s plnou mocí a oni přepíší na mě.. je tak možné ?
Je, kdyz se s prodavajim tak domluvis. Doklady, pojistka, plna moc.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od skacel99 »

Teoreticky jo,ale budou se doklady posílat tam a zpět.

Evidenčka by se měla dát udělat i současným majitelem na tvoje jméno. Alespoň při koupi motorky na jaře to tak šlo.

A ještě jeden poznatek k přihlašování - včera jsme kupovali bráchovi Golfa a je čistě na vůli úředníka,jestli mu stačí při přepisu auta zelená karta na současného majitele,nebo nového. Motorku jsem na jaře přihlašoval na zelenou kartu původního majitele s jeho přítomností,včera byl u přepisu původní majitel taky,ale jeho karta nestačila. Museli jsme volat pojišťovákovi,diktovat údaje z TP a on poslal na mail úřednici platnou zelenou kartu na nového majitele :roll: Pak už to šlo.

Uživatelský avatar
Tulipan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.12.2015 22:34
Bydliště: NRTVC

Re: Plná moc + kupní smlouva

Příspěvek od Tulipan »

Zdravím místní.
Mám dotaz ohledně přepisu vozidla na cizince (mě :thanks: ). Budu mít plnou moc, samozřejmě taky vše ostatní kromě té zelené karty přechodného pobytu, která je zatím ve vybavování, tedy žádost o pobyt už podaná byla a já jsem dostal zatím potvrzení o podání žádosti, které je opatřené i kulatým razítkem a prý bych se měl taky do několika dnů (asi rychleji než dostanu kartu :roll: ) objevit v nějakém registru, do kterého policisté nahlížejí. Uhrál bych přepis i na to potvrzení o podání žádosti, pokud si mě najdou i v registru nebo budu muset čekat na onu zelenou kartu?
Verunka ♥ - zatím stagnace

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“