Prodej auta na ND - Jak postupovat ?

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Prodej auta na ND - Jak postupovat ?

Příspěvek od Tomikcek »

Zdravím pánové, potřeboval bych radu, budu prodávat auto na náhradní díly a zajímalo by mě jak postupovat aby to zbytečně nový majitel nemusel přihlašovat, zda to vůbec a jak to popřípadě vyřadit z registru. Je to vůbec nějak proveditelné nebo musí být doklad o ekologické likvidaci ?

Pokud by to nijak nešlo jaks e teďka řeší prodej a třeba evidenčka ? Mám mu dát všechny papíry nebo jak ? Děkuji za rady
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Prodej auta na ND - Jak postupovat ?

Příspěvek od shikaree »

Pánové oživuji téma. Zlobí mě ve své postarší Octavii 1.gen. automatická převodovka a tak zvažuji, že bych dal auto pryč na ND, protože do šroťáku se mi to dávat nechce, když jsou na autě nový brzdy, dobrý gumy, rozvody rok starý...apod a zlobí mě jen převodovka, se kterou už mi došla trpělivost.

Jak je s s prodejem na ND? Jak se zrušením z registru...apod.?

Boban28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.04.2024 15:30

Re: Prodej auta na ND - Jak postupovat ?

Příspěvek od Boban28 »

Dobrý den, prosím o radu, 3.4 prodal sem svoje staré auto passat b5.5 2.5 tdi tmavém pánovi, auto nebylo v dobrém a provozu schopnem technickem stavu a ze už 4 roky stojí před barakem z toho 2 roky bez stk, prodával sem ho na náhradní dily nebo opravu, cena v inzerátu byla 25 tisíc, kuly špatnému stavu jsme se s kupujícím dohodli ze mu ho nechám za 14 tisíc s tím ze si ho ještě dnes odveze, kupující prijel auto si prohlédl já sem mu řekl vše o technickém stavu co bylo dělané a co se ještě musí udělat, s autem se chvilku projížděl okolo baráku a ze netáhne, ale když mu dam ještě slevu na 10 tisíc ze si ho vezme a da si ho dohromady ze se v tom vyzná, stáhnul sem obyčejnou smlouvu kde se vyplnili pouze základní údaje o aute a kupujícím a prodávajícím, dohodli jsme se ze přes datovou schránku udelam predregistraci na jeho jméno, to jsem udelal poslal mu kód a on ze to hned druhy den přepíše, druhy den volal ptal se na nějaké technické věci ze to nějaký jeho kamarádi na dilne rozebiraji a ze to asi bude turbo ale ze to opraví, když sem se ptal
co přepis tak
mi říká ze se vykoupe a za pul hodiny jede na úřad, za další půl hodinu volal ze teta v německu je na tom špatně a ze musí hned do německa, ale abych věděl ze je ferovy tak vola abych to věděl ale
ze to stihne do lhůty 14 dnů kterou má ze zákona přepsat, říkám ok, hned druhy den sem zjistil pres online portál občana ze na autě byla udělaná nová stk a emise, dnes v neděli mi volal znovu a ze auto prodal někomu jinému a ze to chce přepsat rovnou na nej a jestli bych mu mohl ofotit a poslat velký technicky průkaz aby mu pan věřil, slyšel sem v telefonu ze stojí vedle nej, řekl sem jim ze nejsem doma ze se ozvu az vecer, a teď nevím co dal, mám trvat na tom aby si to nejdříve na sebe přepsal první pan a pak druhy a platili dvakrát přepis, mám jim posilat ofoceny velky TP? nebo kdyz dam novou plnou moc na toho druhého kupce měl bych nejspíše sepsat novou smlouvu a trvat na tom aby tam bylo stejne datum jako na první smlouvě ? co když on s tím teď někde nadělal nějaké pokuty a já abych za par let ještě něco neplatil, nevím ani jestli si udelal novou pojistku já sem tu svoji hned po prodeji zrušil.

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“