Prasklá hlava - reklamace

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Lukys20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.03.2016 11:45

Prasklá hlava - reklamace

Příspěvek od Lukys20 »

Dobrý den, tak po dnešním dnu už vážně nevím kudy kam tak se obracím s prosbou o radu na vás. Asi před 3 měsíci mi mé auto (Golf III 2.0) začla tlakovat voda, vařit, ubývat a tak dále. Jasné příznaky prasklé hlavy. S tímto jsem to odvezl do autoservisu kde mi mechanik potvrdil že se jedná o prasklou hlavu. Už od začátku se choval velice neférově, sliby že v průbehu týdne zavolá byli opravdu jen sliby. Pokaždé sem volal já a už po prvním týdnu sem se dozvěděl že se na auto jeste ani nepodíval. Takhle se to tahlo 5 týdnů!!! a auto jsem si šel konečně vyzvednout s tím, že závada je opravená. Oprava mě stála 9200kč. Když jsem si auto vyzvedaval tak sem zjistil, že mi pán praskl čelní sklo. Asi po 2 týdnech volání a dohadování sem zjistil že bez předávacího protokolu je to bohužel tvrzení proti tvrzení, a že zde asi nepochodím. a pak přišla nejvetsí rána a to, že měsíc po opravě mi hlava praskla znovu (uplně stejné příznaky jako před opravou), opravu jsem šel i s fakturou reklamovat, pán si auto nechal v servise, že se na to podívá. Znovu po týdnu volání jsem si došel osobně a byl jsem vyhozen, že na auto už ani nesáhne at si to resím třeba soudně nebo policií že je mu to jedno. Tudíž jsem se chtěl zeptat, jaké mám práva nebo nějaké možnosti jak se bránit. Pán se ze začátku branil tím, že hlava mohla prasknout na jiném místě ale to mi 2 automechanici vyvrátili, že od toho se hlava nechává otlakovat aby se jeste vyšším tlakem než je v autě zjistilo, jestli hlava vydrží. Takže za 9200 sem si odvezl auto s prasklym sklem a vlastně neopravenou závadou. Děkuji moc za odpovědi a rady

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prasklá hlava - reklamace

Příspěvek od Bastard »

Sežeň si právníka a řeš to s ním... Pokud si myslíš, že to má cenu... Jestli se chceš nervovat kvůli 20 letýmu škopku a 10 tisícům, přičemž za právníka, znalce atd. vysolíš 2x tolik a pořád nebudeš mít jisté, že vyhraješ, tak prosím. Když od toho navíc ani nemáš papír, nic... Měl sis to auto odvézt někam jinam už v těch prvních pěti týdnech. Už že to tak trvalo a nekomunikoval byl jasný signál, že je to pravděpodobně hajzl. Bez papíru jedině k prověřenému mechanikovi, kterému důvěřuješ a i tak je lepší mít od toho aspoň fakturu, hlavně když se to týká například brzd.

Lukys20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.03.2016 11:45

Re: Prasklá hlava - reklamace

Příspěvek od Lukys20 »

Myslel jsem si to. Jen sem se chtěl zeptat jestli se dá bránit ještě nějakým způsobem jako se na obchod posílá ČOI tak nějaká organizace co se prozměnu zabývá tímto ale to je asi bohužel blbost. Je to prostě hajzl a zákazník je bezbranný. Auto sem v jednu chvíli chtěl dát pryč jenže pán to rozebral a pak to nechal stát takže to bylo nepojízdné. Fakturu sem si samozřejmě vzal ale je mi na dvě věci. Takže to nechám opravit podruhé a auto půjde do světa, už na to nemám nervy. Každopadně díky za odpoved

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“