Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim ve spolek,
přišla mi pokuta na litr za rychlost 94km/h na 80km/h (po víc jak čtvrt roce) v deset večer a otázka zní, jestli čekat na správko nebo jestli je možnost si před zaplacením/vyjádřením vyžádat fotku či jak nejlíp řešit?
"Sorry jako" (R)...? :-)
Pro ty, co chtějí napsat "rovnou zaplatit", i to je jedna z variant, ale trošku mě vytáčí pár věcí - za prvý výše pokuty (bejt to pětikilo, tak spíš sklopim uši a zaplatim...) vzhledem k tomu, že je to polovina max.sazby, přitom ani ne polovina z 30km/h nad limit mimo obec a navíc večer, kdy byl minimální provoz ... To jsem "za ty prachy" mohl sedět doma na prdeli a ne "krmit" nejen stát např. spotřební daní, atd. ...

Dál mě zajímá ještě jedna věc - v tom zúžení není žádná minimální rychlost, ne? Protože když to tak vidim, tak podle týhle logiky je nejlepší prevence jak nezpůsobit "přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu" jet tam 40km/h než "náhodou" překročit o 1km/h ... ;-) Což by vzhledem ke kvalitě a stavu vozovky naší slavný D1 a pojetí bezpečnosti a plynulosti provozu měla být max.rychlost :twisted: I ve "více či méně civilizovaných" zemích těžko najdete placenou silnici v horším stavu...naopak je vcelku běžný, že tam, kde by člověk čekal horší (a navíc neplacený) silnice, zůstává D1 suverénně nejhorší vozovkou...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od 11mAjA11 »

Co jako čekáš????
Jel jsi vědomě v omezení na 80km/h přes limit 94km/h ?
Jel !
PČR, potažmo tomu, kdo ti ten flastr poslal, je úplně uprdele jestli byla noc, ráno, poledne, nulový provoz atp.
Omezení tam z nějakého důvodu je, jestli je oprávněné nebo nesmyslné, tak nějak normální smrtelníci neovlivní.
V Německu, Rakousku, Polsku na Slovensku se s nikým neserou a nikdo si nedovolí polemizovat o tom jestli je daná pokuta příliš vysoká, za to že udělal přestupek, na to ta pokuta doprdele je, aby si řidič uvědomil že udělal přestupek.
Když to přišlo z města, tak to zaplať a buď rád že ti nepřišijou 3body.
Nech si ukázat fotku, pokud mají jen zadní RZ, tak řídila osoba blízká (hmm to určitě řídila některá z osob blízkých, nikdy nejmenovat, budu ji muset doma vysvětlit že se tak rychle v omezení nesmí jezdit..) zaplať pokutu a jdi.
Pokud to teda přišlo z města (obce) jako že radaru spravovaného městem.
Ti chtějí peníze, body sou jim uřitě...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od Graun »

Nezapomeň, že v tom daném měřeném úseku se jedná o průměrnou hodnotu, která se počítá od začátku do konce měření. Je možné, že jsi tam jel i rychleji než zmíněných 94km/h, je to tzv. úsekové měření.
Na poznámku o pomalé jízdě 40km/h pamatuje také zákon a to paragrafem o bezdůvodně pomalé jízdě, která je také pokutována (par.18 / 2b ).
Být Tebou tak zaplatím a příště si dám pozor. Můžeš zpytovat svědomí.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od Jarda S. »

FandaTDI píše:trošku mě vytáčí pár věcí - za prvý výše pokuty (bejt to pětikilo, tak spíš sklopim uši a zaplatim...) vzhledem k tomu, že je to polovina max.sazby, přitom ani ne polovina z 30km/h nad limit mimo obec a navíc večer, kdy byl minimální provoz ...
výši pokuty ovlivnujou i přestupky z minulosti :good:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od FandaTDI »

Díky za reakce ...
No začnem věcně:
11maja11: Jo, poslalo to město a mam to skoro 200km daleko, proto jsem se ptal, je-li možnost si vyžádat např. poslání fotky. Vlastník to neřídil a ta osoba blízká je v tomhle případě pravda, ale otázka zní spíš tak, jestli není lepší např.osoba "vzdálená", zato konkrétní ;-)

Srovnávat to s okolníma zeměma, kde ten jak píšeš "normální smrtelník" má větší šance něco ovlivnit, to teda sorry jako ... :-D
V takovejch/i "právně civilizovanějších" zemích maj orgáni opodstatněnej respekt, zákony maj třeba přísnější a pokuty i vyšší, ale o to míň tam hrozí např. to, že by si na normálním smrtelníkovi nějakej orgán řešil svoje mindráky např. tim, že bude v noci prudit za 35km/h na třicítce, která je tam např. kvůli škole ... Taky tam tolik nehrozej nesmyslný opatření jako u nás, kde je automaticky hned každej pirát, kterej nepojede předpisově, tak tam dáme rychlost např. o 20km/h nižší než je smysluplný (což třeba neni tenhle případ, ale našly by se...), stejnětak je to s tou tolerancí chlastu, ap. ... I když neřikam, že si za to nemůžeme svym způsobem sami (tim, že jim to tolerujeme...)
Být to Praha, dám na doporučení jistého "vyššího orgána" (s titulem), kterej neumí ani pozdravit (resp. "co chcete" a "dobrý den" je pro něj asi synonymum) a sám se prokecá do úzkejch tim stylem, že pak ani není schopnej odpovědět, je-li vyhláška (řešil jsem, že modrý zóny pod oknama ředitelství porušujou to, za co mě chtěli pokutovat) nad zákonem o provozu na pozemních komunikacích ...

Graun: To psali, že je to průměrná a ještě po odečtení nějaký odchylky, i z toho důvodu mě zajímaj ty fotky ... Díky za poukázaní na ten paragraf, samozřejmě je mi proti srsti bejt taky takovej **** a zdržovat sebe i ostatní, ale v souv. s tim mě napadá případ, kdy jsem platil dva litry za 71km/h na tříproudovce (dle análů/zákona "o level výš" - o víc jak 20km/h ve městě) z obou stran ohraničený zábranama a fízl mi přitakával, že ta padesátka je tam nesmyslná a že v tomhle konkrétním případě nelze mluvit o přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu (i kdyby mi třeba bouchlo kolo, bylo by to min. pro ostatní účastníky provozu bezpečnější, že jsem z toho "chumlu" ujel a o "proti plynulosti" už vůbec nemůže být řeč ...) a přesto mektal něco o tom, že je "malym pánem" a navíc(!) se to nějak zapomnělo objevit v mé přestupkové minulosti, kde jsem koukal, že jsou i věci, kde šlo třeba jen o podezření nebo svědectví, ale dva litry se prostě vypařily (na to už asi malym pánem nebyl nebo byl tak malej, že na to prostě chudáček zapomněl - eet na něj :-D ... ) ;-) ... Ale paragraf 18/2b de facto o ničem i díky "kouzelnýmu" slovíčku "bezdůvodně" (nebejt toho, byl by to bič i na některý z těch, co rozhodují o umisťování značek/místní úpravě :-D ) ... Všichni (s mozkem) snad víme, že kdo chce, najde si způsob, kdo nechce, najde si důvod ... ;-)



Jarda S. : Taky díky za připomenutí "polehčující" okolnosti, vlastník má čistý bodový konto a historii přestupků hooodně stručnou... Což je další věc k nasrání :-D

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od FandaTDI »

A ještě jedna "drobnost" - paragraf 125h, odst. 1 - "bezodkladně" - je to po víc jak čtvrt roce, co se uráčili to poslat ... to lze taky vykládat různě ... ;-)

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od Graun »

Já nevím nad čím polemizuješ. Jels rychleji než si měl? Jel. Změřili Tě, změřili. Pokud si to nebyl Ty, tak si to vyřiď s řidičem co tam jel. Proč to dále rozebírat? Je třeba se zamyslet nejdříve nad sebou a tím co dělám než se ohrazovat nedokonalostmi. Pokud v tom nevidíš sebereflexi, tak nejsi k sobě upřímný. Zákony jsou napsány nedokonale, máš možnost iniciovat změnu/y, pokud vidíš přidanou hodnotu a vytvoření ideálního prostředí - ne, nejsem demagog, jen je potřeba někdy pro změnu něco udělat. Hezký případ by byl ta zmiňovaná padesátka na té třiproudovce...
Na fotky se můžeš podívat a zhodnotit, zda má smysl dělat další věci. Kolik času a energie do toho vložíš a co z toho nakonec vypadne. Spíše bych však začal u sebe.

Btw na vyřešení přestupku je již 2 roky jestli se nepletu, takže bezodkladně se prostě prodloužilo. Za to si můžeme sami, když se tady někteří vykukové snaží dostat přestupek do stavu promlčení. Pak to tak vypadá...

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od Bastard »

Doporučil bych se podívat spíš sem: https://www.30kmh.cz/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Záleží, jestli ti přišla výzva k úhradě stanovené částky, tu zaplatíš, body se neřeší a přestupek tím končí. Pokud se v tom chceš babrat, tak to můžeš nezaplatit a půjde to do správního. Pokud přišlo něco jinýho, je potřeba se podle toho zařídit. Postupy a fígle se dočteš na tom fóru. Jak tam nejsou body, tak se obecně vyplatí to zaplatit a pak si u piva zanadávat. Jak jde o body a případně zákaz řízení, tak už je lepší to řešit.

Jako sorry, ale to co se aplikovalo na D1 v omezeních, to byla v podstatě státem posvěcená krádež za bílého dne. Argumentovali zvýšením bezpečnosti, ale za stejné časové období tak došlo k více nehodám, než když tam měření nebylo, takže s tím ať jdou do pr**le... Města Rosice a Židlochovice se takhle krásně napakovaly a s výší pokut počítají i ve svém rozpočtu. Do nového roku dokonce plánovali výběr zdvojnásobit, tak jako kde jsme?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jsme tam, že třeba já jim na tu po*ebanou D1 z vysoka s*ru, jezdím mimo a nemám jedinej problém.
Vrchem je ta cesta mnohem pohodlnější a spodem nikam nejezdím a když už tak stejně hnedka do Rakouska..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od FandaTDI »

Bastard: konečně rozumná reakce :good: (a trefil jsi i to město ;-) )
11maja11: taky asi rozumnej přístup ;-) Ve 2015 jsme byli v Albánii a bál jsem se, jaký tam budou silnice... Je pravda, že jsme jeli v podstatě pořád po hlavních, ale i tak - suverénně nejhorší úsek byla ta po*ebaná D1 ...
Graun píše: ...
Btw na vyřešení přestupku je již 2 roky jestli se nepletu, takže bezodkladně se prostě prodloužilo. Za to si můžeme sami, když se tady někteří vykukové snaží dostat přestupek do stavu promlčení. Pak to tak vypadá...

Cooo??? Nepleť jablka s hruškama a pro začátek si přečti např. editorial SM 4/2017, třeba ti to trošku otevře oči ... Pod to bych se podepsal, ještě s tou poznámkou, že i při kratší prodlevě než ten rok/dva výchovnej aspekt ztrácí na významu, stejnětak v souvislosti s těma cizincema a nenažraností/"posvěceným" obohacováním se "co to dá", i když to ani nestíhaj ...

Jericho555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.03.2017 12:36

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od Jericho555 »

Kámo to je uplně jedno že byla noc. To má být jako polehčující okolnost? Když zabiješ člověka nebo zaměstnáš doktory široko daleko za tmy, tak je to menší prohřešek než ve dne za provozu? :negative:

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Rychlost 94km/h na 80km/h (zúžení na placeným tankodromu)

Příspěvek od FandaTDI »

Zase odpověď "k tématu" ... :mrgreen: Tak tam nelez, když tam nemáš co dělat ... :laugh: :good: (a z tohohle hlediska - když už musíš, tak spíš ve dne, nejen kvůli těm doktorům - to teď taky řešili v nějaký diskuzi ten "ambulantní" provoz, ale i kvůli tomu, abys neměl jako "pohoršující okolnost" to, co teď jede dost ve znělkách Besipu ... ;-) )
Zrovna včera a dneska jsem si tu naší "zúžo" D1 dal celou ( přes den :laugh: ) a jako fakt ostuda chtít za něco takovýho platit i tu známku ... Btw. zajímavej "Staumaker" ty stacionární radary (podobnej nesmysl jako ty "nademisní/emisně nevyhovující" měřící/zastavující semafory...jinde ať si je klidně maj, ale být to v okolí mýho bydliště ... :twisted: ), stačí víc aut pohromadě a hned přes ten úsek s radarem jedeš "bezdůvodně" i pod 50 km/h na osmdesátce, nebezpečný brždění, atd. atd.
PS: Btw. pokud jsem dobře koukal, maj tam v levym šířku 2,2m a oproti "západním zemím" :lol: myslím, že to je trošku "nadsazený" a ne stejnoměrný, takže tam to chce fakt mozek, dodržovat třeba i tu střídavou jízdu, vybírat si úsek na předjetí a věnovat tomu max. pozornost, ideálně i koukat na řidiče třeba toho náklaďáku a na jeho "trasu" a když už předjíždět, tak co nejrychleji... taky se mi stalo, že jsem tam u těch středovejch panelů potkal půlku brzdovýho kotouče... ;-)

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“