Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Otázky ohledně povinných ručení.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od salik1979 »

Ahoj, potrebovsl bych poradit. V roce 2008 jsem dal Favorita na eko likvidaci, mam zruseni poj. smlouvy a TP. Ale uz si nepamatuju jak to bylo s placenim ( bohuzel pro me) vyuctovani, vzhledem k uplynute dobe. Vcera volali k me tchyni z CPP ze mam doplatit 750kc, jinak ze to davaji k exekuci. Neni to uz promlcene? Diky
VW Passat B6 125kw DSG

brouwe
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 09.11.2011 21:09
Bydliště: Riegrovo náměstí 8/9, 290 01 Poděbrady III

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od brouwe »

salik1979 píše:Ahoj, potrebovsl bych poradit. V roce 2008 jsem dal Favorita na eko likvidaci, mam zruseni poj. smlouvy a TP. Ale uz si nepamatuju jak to bylo s placenim ( bohuzel pro me) vyuctovani, vzhledem k uplynute dobe. Vcera volali k me tchyni z CPP ze mam doplatit 750kc, jinak ze to davaji k exekuci. Neni to uz promlcene? Diky
Ahoj pokud máš potřebné doklady a platíš například z el.účtu platby se dají dohledat u některých bank .
Pokud jsi při likvidaci vracel zel.kartu na pojišťovnu čpp měli by to mít evidované .A nedoplatku by nemělo dojít.
Spíš mě nedochází za co ta platba 750kč vznikla?Za část povinného ? A promlčené po více než 3 letech by to mělo být ,ale nejsem odborník na obchodní právo takže se můžu zeptat ,ale nic nezaručuju :)

brouwe
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 09.11.2011 21:09
Bydliště: Riegrovo náměstí 8/9, 290 01 Poděbrady III

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od brouwe »

Tohle by mohlo hodně pomoct :)

3 roky a dost

Jestliže dojde k promlčení dluhu, nemůže se již věřitel svého nároku domáhat soudní cestou. A dlužník už není ze zákona povinen uhradit svůj závazek. Dlužník ovšem musí vznést námitku promlčení. Dovolá-li se dlužník promlčení, nelze promlčené právo přiznat. Institut promlčení tak hraje klíčovou roli při vymáhání pohledávek a nutí věřitele včas řešit pohledávky soudní cestou.

Základní promlčecí lhůta je podle občanského zákoníku tříletá a běží ode dne, kdy právo mohlo být vykonáno poprvé. Existují také určité výjimky v délce promlčecí lhůty, a to například u náhrady škody nebo plnění z bezdůvodného obohacení.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od Rouballik »

i) Základem je zjistit co je to za dluh.
- zřejmě se jedná o nedoplatek 50Kč, který za tři roky naboptnal na 750Kč.
Na základě toho se rozhodnout zda uhradit nebo neuhradit.

ii) Pokud mají na dluh právo proběhne soud a exekuce, ale už na několik desítek tisíc.
- nabalí se na to náklady na soud a právníky

iii) Pokud je dluh promlčený a příjde ti od soudu dopis, kde se domáhání dluhu je nutné dát tzv. ODPOR, aby nedošlo k obnovení dluhu.

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od salik1979 »

Tak tchyne byla rychla a uz zaplatila 754Kc, pry ji rekli ze se mi ozvou ohledne potvrzeni o vyrovnani. Takze uz se nic resit nebude a nezjistim nic jinyho
VW Passat B6 125kw DSG

brouwe
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 09.11.2011 21:09
Bydliště: Riegrovo náměstí 8/9, 290 01 Poděbrady III

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od brouwe »

salik1979 píše:Tak tchyne byla rychla a uz zaplatila 754Kc, pry ji rekli ze se mi ozvou ohledne potvrzeni o vyrovnani. Takze uz se nic resit nebude a nezjistim nic jinyho
Škoda škoda přehnaná aktivita.... :drinks: pojišťovna vs lidé 1:0

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od salik1979 »

Mozna prave na to spolehali, ted uz je pozde
VW Passat B6 125kw DSG

Uživatelský avatar
mogwaycz
Člen klubu
Příspěvky: 952
Registrován: 30.04.2008 13:20
Bydliště: Boston, United Kingdom

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od mogwaycz »

brouwe píše:
salik1979 píše:Tak tchyne byla rychla a uz zaplatila 754Kc, pry ji rekli ze se mi ozvou ohledne potvrzeni o vyrovnani. Takze uz se nic resit nebude a nezjistim nic jinyho
Škoda škoda přehnaná aktivita.... :drinks: pojišťovna vs lidé 1:0
Tady to spíše "vymáhala" vymahačská firma, proto to bylo i s poplatekm za vymáhání. A tohle je také ukázkový příklad, proč je v ČR tolik parazitujících firem vymáhajících pohledávky. Oběť zaplatí, aniž by vlastně věděla za co...
Vhodnější je je spíše napsat: lidská blbost a strach vs. logický úsudek a zvědavost - 1:0 a KO... :-) Nic osobního vůči tchýni - bylo to myšleno obecně.
PAST > VW BORA GTTDI #VWBARBORA
PAST > VW PASSAT CC GT #VWCECIL
VW PASSAT 3C #VWVNCHY

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od salik1979 »

Tak stejne to dopadlo na h***o i po zaplaceni mi naparily exeluci na 22000Kc na muj ucet. jelikoz to predaly jeste pred zaplacenim kolegum lichvarum kteri si nahodily vic jak 21000
VW Passat B6 125kw DSG

Uživatelský avatar
mogwaycz
Člen klubu
Příspěvky: 952
Registrován: 30.04.2008 13:20
Bydliště: Boston, United Kingdom

Re: Dotaz ohledne zrusene smlouvy

Příspěvek od mogwaycz »

salik1979 píše:Tak stejne to dopadlo na h***o i po zaplaceni mi naparily exeluci na 22000Kc na muj ucet. jelikoz to predaly jeste pred zaplacenim kolegum lichvarum kteri si nahodily vic jak 21000
Vítej v banánově... :evil: Bohužel tohle je dost častý konec.
PAST > VW BORA GTTDI #VWBARBORA
PAST > VW PASSAT CC GT #VWCECIL
VW PASSAT 3C #VWVNCHY

Odpovědět

Zpět na „Povinná ručení - POV“