je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním servisům

Otázky ohledně povinných ručení.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním servisům

Příspěvek od vtuni »

Je pojišťovna povinna uhradit opravu i tzv. nesmluvním autoservisům ?

můžou mě nutit nechat opravit auto někde kde nemám zájem a navíc mě to vyjde mnohem dráž..??
s odvoláním na smluvní podmínky ...že pokud nebude oprava provedena ve smluvním servisu neposkytnou pojistné plnění...??

výměna autoskla... připojištěno na 5000,-

smluvní servis 8500,- doplatek 3.500,-
nesmluvní servis 5040,- doplatek 40,-

přitom je to stejný sklo.. stejná cena skla..jen v tom "smluvním" servise si účtujou za výměnu ranec..
Naposledy upravil(a) vtuni dne 16.10.2012 20:15, celkem upraveno 3 x.
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
pavlik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od pavlik »

mě tehdy dali na výběr. buď peníze a spočítají škodu nebo to dám do jejich servisu a nestarám se o nic a nebo si to dám kam chci a nemusí zaplatit celou opravu,ale myslím že tuto sobotu bylo na primě v autosalonu že na to nemají právo.zkus si to najít v galerii.

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od flacek »

Před týdnem jsem trošku škrábnul auto, zavolal jsme na pojišťovnu (Allianz) nahlasil veškeré údaje co chtěli a rovnou jim oznámil že auto je již v servisu na obhlídce s tím že pojišťovák si to tam může jet ofotit. Servis nebyl smluvní a zatím žádný problém nebyl. Uvidíme jak to dopadne ve výsledku.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od Bastard »

Když jsem jebnul čelní sklo, tak mi volali, jak si chci opravu zajistit, jestli mám vybraný nějaký servis v okolí, nebo jestli chci využít služeb nějakého jejich smluvního servisu. Pokud bych zvolil vlastní servis, přijel by akorát borec z toho jejich smluvního to nafotit a měl bych volnou ruku. Nakonec jsem to ale do toho smluvního servisu dal, každopádně možnost výběru jsem měl. ČSOB Poj.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od vtuni »

takže rozřešení:

po strašných tahanicích ... po odmítunutí pojistného plnění .. :arrow: . bla bla bla bla.... :arrow:
reklamace.. bla bla bla :arrow: . odvolání s upozorněním, že pokud se hodlají takto chovat ke svým klientům, že i přes to že sklo bylo pojištěno, pojištění řádně zaplaceno..atd...to nehodlají proplatit..že se budu muset kouknout po jiné pojištovně...
:arrow:
vyřešeno .. "vyjímkou" ...s upozorněním "že přístě už ne"...

takže poučení pro všechny... pořádně si přečtěte všechny dodatky, dodatky dodatků...atd... jestli tam náhodou nemáte taky nějaký takovýhle debilní ujednání.. že to "musíte vyměnit tam a tam...." ..... :wink: které stejně nikdo nečte.. protože je toho 30 stran....
a navíc vás naženou do sítě "smluvních partnerů" kde vám to samozřejmě vymění za tučnou provizi
Naposledy upravil(a) vtuni dne 23.11.2012 10:17, celkem upraveno 1 x.
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od Bastard »

Co to bylo za pojišťovnu?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od vtuni »

ČPP - nakonec vyřešeno teda, jak jsem psal, k mé spokojenosti.. :good: . ale
když si vezmu ty tahanice, dohazovačka "smluvním servisům" kde si za výměnu připlatím x tis :? ... a ještě v servise který má pracovní dobu Po-Pa od 9 do 16 .když člověk od 8 do 17 ... atd.. :arrow: den dovolené....
tak se příště, až budu pojištovat auto, hodně vyptávat, jak to s tímhle je... a budu chtít pojištovnu u které mi to proplatí i rozpočtem, abych nemusel složitě oblítávat sevisy atd.. sklo si mohl koupit přes internet a nechal si ho nalepit u kohokoliv v době kdy budu chtít a potřebovat já....za nejvýhodnější cenu,která je v okolí dostupná...

tohle berte jen jako radu pro ostatní.....prostě já jsme se z tohoto poučil....
Naposledy upravil(a) vtuni dne 23.11.2012 10:24, celkem upraveno 1 x.
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
David R32
Profík
Profík
Příspěvky: 1183
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: v zimě u krbu... v létě u vody...
Kontaktovat uživatele:

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od David R32 »

vtuni píše:takže rozřešení:

po strašných tahanicích ... po odmítunutí pojistného plnění .. :arrow: . bla bla bla bla.... :arrow:
reklamace.. bla bla bla :arrow: . odvolání s upozorněním, že pokud se hodlají takto chovat ke svým klientům, že i přes to že sklo bylo pojištěno, pojištění řádně zaplaceno..atd...to nehodlají proplatit..že se budu muset kouknout po jiné pojištovně...
:arrow:
vyřešeno .. "vyjímkou" ...s upozorněním "že přístě už ne"...

takže poučení pro všechny... pořádně si přečtěte všechny dodatky, dodatky dodatků...atd... jestli tam náhodou nemáte taky nějaký takovýhle debilní ujednání.. že to "musíte vyměnit tam a tam...." ..... :wink: které stejně nikdo nečte.. protože je toho 30 stran....
a navíc vás naženou do sítě "smluvních partnerů" kde vám to samozřejmě vymění za tučnou provizi

Záleží co je napsaný ve smlouvě, v těch malejch písmenkách často dole na poslední stránce bejvaj mnohdy překvapení :P

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od vtuni »

no tady to není ani ve smlouvě malými písmenky...mají 60 stránkovou A5 brožuru "pojistné podmínky autopojištění" ..kde na straně 37 článek 7 odst. 2 písm a) ... :roll:

není v lidských silách, si to celý před podpisem nastudovat...nebo neznám nikoho kdo by to dělal..

ale jak jsem psal..přístě si aspoň na tohle dám pozor... a oni mě pak stejně uvaří na něčem jiném :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ..jako že pojištění pro srážku se zvířaty se vztahuje jen na případy, kdy je při srážce zvíře usmrceno, nebo že pojištění proti živlu - pád stromu se nevztahuje na samostatné větve..ale musí být vyvrácen celý strom i s kořeny...atd...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: je pojišťovna povinna uhradit opravu i nesmluvním serv

Příspěvek od Bastard »

Nejlepší chuťovku měl kamarád v pojistce domácnosti... Měl ještě nějakou archaickou nabídku, kde byla pojištěna i krádež kola odkudkoliv. Takže jednoho dne mu kolo ukradli na nádraží, zašel na pojišťovnu, řešil, řešil, už mu skoro vyplatili pojistné, když se ozval jejich právník, že nic platit nebudou, protože ve smlouvě je uvedeno: Pojistné se vztahuje pouze blablabla... Ten text si nepamatuju doslovně, takže nechci konstruovat, pointa ale byla, že by mu to proplatili, ale pouze v případě, že by se "nezbavil možnosti s tím kolem bezprostředně nakládat"... Takže tím, že to kolo zamčel ke stojanu a odjel pryč, tak se té možnosti zbavil. Kdyby tam to kolo zamčel a stál u něj a před očima mu ho ten cigán ukradl, tak mu ho proplatí :fool: :fool: :fool: :fool: :fool: :fool:

Odpovědět

Zpět na „Povinná ručení - POV“