Zrušení pojistky při prodeji

Otázky ohledně povinných ručení.

Moderátor: Odborní poradci

Ondrasimuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.06.2013 16:48

Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Ondrasimuss »

Ahoj, mám dotaz ohledně zrušení pojistky pov. Prodal jsem auto a taktéž jsem chtěl zrušit pojistku, ale paní na pobočce mi řekla, že pokud ruším z důvodu prodeje, potřebuji k tomu doložit i kopii vtp jako důkaz, že je vozidlo prodáno. To nestačí smlouva o prodeji? S kupujícím je docela složitá domluva, takže dostat z něj kopii by mohlo překročit lidské možnosti :) :(. Díky za info
S přítelem po boku není žádná cesta příliš dlouhá. (Passat 3C, 2.0 BMP (hlava BMM), DSG)

Uživatelský avatar
kubina B5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 20.12.2010 20:53
Bydliště: Kvasiny

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od kubina B5 »

Mě na to stačila jen kupní smlouva ale je fakt že to je tak 4 roky zpět...Velkej TP sem musel ukazovat akorát když šlo auto na likvidaci ale kuli prodeji ne...
Passat B5 Variant 1.9 TDI PD 85kw

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Jarda S. »

při zrušení máš povinnost to pojištovně ohlásit nikde nejni předepsáno jakým způsobem, zrušit by to měli i bez toho
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

kingofroad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.05.2013 12:40

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od kingofroad »

"Prodáte-li vozidlo, jednoduše dojdete na pojišťovnu s kupní smlouvou, nebo velkým technickým průkazem, ze kterých je změna vlastníka jasně zřetelná."
Zdroj: http://www.expresnipojisteni.cz/zmena-p ... -pojisteni" onclick="window.open(this.href);return false;

jareknovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.10.2013 12:40

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od jareknovak »

Vždyť máš i svoji kopii smlouvy ne? Tak ji okopíruj a pošli to doporučeně spolu s výpovědí (případně přilož i kopii techničáku pokud máě). A máš pokoj od paní na pobočce. :D Jen si pak ověř, zda smlouva byla skutečně zrušená. Vzor výpovědi najdeš tady.

Kei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.09.2013 17:31

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Kei »

Ondrasimuss píše:..., potřebuji k tomu doložit i kopii vtp jako důkaz, že je vozidlo prodáno. ...
Letos jsem prodával vozík a auto a myslím si, že paní kecá.
Na pojišťovně jsem dokládal jen kupní smlouvu.

Z pohledu vlastnictví je totiž důležitá kupní smlouva, nikoliv záznam v registru vozidel - ten nedokazuje vlastnictví věci.

Navíc jsem TP v době oznámení na pojišťovně už ani neměl... :mrgreen:

Stačí kupní smlouva. Pokud ne, chtěj mluvit s nadřízeným. :cry:

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Jarda S. »

a kupní smlouva se dá uzavřít ústně, takže nepotřebuješ vlastně vůbec nic :lol:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Karlosv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.12.2020 12:26

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Karlosv »

Budeme prodávat naše 10 let staré auto a kupovat si něco mladšího. Dá se pojistka nějak přenést nebo jak bych to měl řešit?

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Graun »

Normálně pojistku zrušit z důvodu prodeje a nastavit novou pro nové auto. Určitě bych si poptal více pojišťoven pro srovnání, popř. požádat nějakého pojišťovacího agenta, který zastupuje více pojišťoven.
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
paja02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od paja02 »

Prodal jsem auto před 14 ti dny a 31.5. zrušil zákonnou pojistku e mailem.Následující den jsem dostal od pojišťovny odpověď, že ukončuje smlouvu a posílá na adresu vyučtování a písemné ukončení.Tzn. nepotřebuješ vůbec nic.Je nutné dohlédnout na to, aby nový vlastník uzavřel novou pojistku na auto.V případě havárie a pokud by auto nebylo pojištěné, jdou veškeré náklady na prodávajícího - tak POZOR.

Karlosv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.12.2020 12:26

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Karlosv »

Pokud prodám auto a ten den zruším pojištění a auto se v ten den přepíše, tak tohle se snad stát nemůže ne? Pak už mi po tom nic není, jestli má nebo nemá pojištění ne?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od swenak »

Za prodávajícím to jde max do data prodeje, i kdyby nepřepsal nový vlastník vůz, tak to dle mého nemá nic s pojištěním. Za starým vlastníkem by šly max pokuty.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Graun »

Já si osobně myslím, že k takové situaci ani nemůže dojít. Při přepisu auta na odboru dopravy vyžadují předložit uzavřenou pojistku. Bez ní ten převod neproběhne. Pokud se převod neuskuteční jdou stále veškeré práva a povinnosti za současným majitelem. Pojistku zrušit až po převodu.
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od swenak »

Registr je evidenční státní "pakarána" a bez ohledu na to, proč tam nejsou změny, formálně majitel změněn byl. Registr dle mého nemá nic s odpovědností z provozu vozidla. To, že se nepovede přepsat vůz a je jednou kvůli komu, nemění nic na tom, že původní vlastník nemá vůz ve své moci, není jeho majetkem a nemůže ani za něj odpovídat, nemůže s ním nakládat.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Zrušení pojistky při prodeji

Příspěvek od Graun »

Swenak: V tomto souhlasím. Já reagoval na paja02, kde píše ohledně pojistky na nového majitele.
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „Povinná ručení - POV“