Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Otázky ohledně povinných ručení.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
xxdave
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od xxdave »

Jsem u ČPP a zjistil jsem že u ČSOB by mě povinné ručení vyšlo zhruba o 1000 Kč ročně levněji. Existuje nějaká cesta jak rychle přejít k jiné pojišťovně ?
Všude na netu čtu, že jsou jen 3 způsoby:
1) Vypršení sjednané doby
2) Výpověď k výročí uzavření smlouvy (jde podat jednou za rok nejméně 6 týdnů před datem výročí uzavření smlouvy)
3) Vyřazení vozidla z provozu

Nechce se mi čekat třičtvrtě roku abych moh podat výpověď, je nějaký způsob jak přejít k jiné pojišťovně ihned?
Jasně že by šlo na oko si vymyslet prodejní smlouvu a tím nechat pojistku zaniknout, ale existuje nějaká "čistá" cesta jak to udělat jinak ?

Díky

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od picaso123123 »

Ahoj,tak to je tak,že si sjednáš u nové pojišťovny novou smlouvu a ten kdo tě pojišťuje automaticky zařizuje zrušení té staré.Následně budeš předchozí pojišťovnou obeznámenej ozrušení a přeplatek ti bude vrácen.Takhle to funguje ale určitě se zeptej u té nové co tě bude pojišťovat.Nevidím v tom žádný problém.6ádné vypršení a bonusi které máš přechází a jdou za tebou k nové pojisce.Přeji hezký den Zdeněk... :wink:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Bastard »

picaso: Nesmysl, co píšeš :wink: O zrušení pojistky musíš zažádat sám a za určitých podmínek. Viz. :

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=994204#p994204

Jinak pokud chceš levnou pojistku, kontaktuj uživatele Caky nebo Hammer :wink:

Uživatelský avatar
xxdave
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od xxdave »

picaso123123 píše:Ahoj,tak to je tak,že si sjednáš u nové pojišťovny novou smlouvu a ten kdo tě pojišťuje automaticky zařizuje zrušení té staré.Následně budeš předchozí pojišťovnou obeznámenej ozrušení a přeplatek ti bude vrácen.Takhle to funguje ale určitě se zeptej u té nové co tě bude pojišťovat.Nevidím v tom žádný problém.6ádné vypršení a bonusi které máš přechází a jdou za tebou k nové pojisce.Přeji hezký den Zdeněk... :wink:
Tak bohužel to tak neni. Teď jsem volal do ČSOB a je to přesně jak jsem psal o něco výš - předchozí smlouva musí být ukončená. Doporučili mi podat výpověď u předchozí pojišťovny.

streety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od streety »

Pokud ti stávající pojistka platí ještě alespoň 6 týdnů,tak tam zajdi a řekni že odcházíš, podepíšeš to a hotovo... Pokud už jsi 6ti týdenní lhůtu propásl,tak potřebuješ mít buď kupní smlouvu,odhlášený auto a nebo nejjednodušeji to lze udělat,že dáš značky na jeden den do depozitu, na ten papír Ti smlouvu zruší a další den si je vyzvedneš s novou pojistkou...Jednoduché řešení,když někdo prošvihne těch 6 týdnů... :)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Bastard »

Stačí si přečíst ten odkaz, co jsem sem dal :wink:

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od picaso123123 »

Zdar hoši,je sice pravda co dal bastard nám všem přečíst...zákon pojišťovny tak píše ale já nesouhlasím!!!Nevím jaké máte zkušenosti!Já mám tady maníka,který jede všechny a né jen pojištění...a přes něho jde legálně vše:::::pozorně si přečtěte co Bastard poslal a stojí tam že UKONČIT DOHODOU....NENI CO ŘEŠIT!!!Třeba já za obsach 1,9 platím ročně + komlet skla kolem celého auta 2 800.-Za tuto cenu se dělají 1,2. :gey:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Bastard »

picaso123123 píše:Zdar hoši,je sice pravda co dal bastard nám všem přečíst...zákon pojišťovny tak píše ale já nesouhlasím!!!Nevím jaké máte zkušenosti!Já mám tady maníka,který jede všechny a né jen pojištění...a přes něho jde legálně vše:::::pozorně si přečtěte co Bastard poslal a stojí tam že UKONČIT DOHODOU....NENI CO ŘEŠIT!!!Třeba já za obsach 1,9 platím ročně + komlet skla kolem celého auta 2 800.-Za tuto cenu se dělají 1,2. :gey:
No já jen, že někde se třeba nebudou chtít dohodnout :wink: Proto je jistější postup, který psal Hammer.

A co máš za pojistku? Není to náhodou taková ta pojistka, u které když způsobíš škodu, tak musíš doplatit rozdíl, mezi slevněnou sazbou a minimální zákonnou sazbou? :wink:

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od picaso123123 »

kdepak nic neplatíš...je to plnohodnotná pojistka jako má Kooperativa.A čelní sklo máš pojištěné na 10 000,-Jde o nejvědší pojišťovnu v Evropě a druhou na světě. :158:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Bastard »

picaso123123 píše:kdepak nic neplatíš...je to plnohodnotná pojistka jako má Kooperativa.A čelní sklo máš pojištěné na 10 000,-Jde o nejvědší pojišťovnu v Evropě a druhou na světě. :158:
A není to náhodou flotilová pojistka přes nějakou makléřskou společnost? Když mrkneš na jejich sazebník, tak tam těch 2800 nenajdeš :wink: http://www.koop.cz/cs/pojisteni/pojiste ... efit.shtml

Kooperativa patří k těm dražším :?

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od picaso123123 »

Souhlasím,že Kooperativa patří ktěm dražším......proto jsem zvolil tutu a také mi byla doporučena pojišťovákem,který sjednává ze všema pojišťovnama v ČR...tato je nej..pokud máš méně /kw jako třeba já 55 kw.i u vyžších obsahů jsou zajímavé ceny!!!


........http://www.axa.cz/DesktopDefault.aspx?t ... MenuItem=5

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Bastard »

Jaký je maximální pojistný plnění? Na stránkách to nemaj :?

joudi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.12.2007 10:09
Bydliště: sev morava

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od joudi »

napis kupni smlouvu na tetu Šarku a dej to na pojistovnu. Pri zmene vlastnika pojistka zanika ze. No a prece nemuzes za to ze teta Šarka za dve hodiny prijede a ze v tom neco rachoti a ze auto nechce. Tak ty clovek dobreho mravu s ni samozrejme sepises ze ti auto vraci v reklamaci. Tak a jdes si auto pojistit tam kam se ti to bude libit, treba do te same pojistovny :lol: :lol: :lol:

cusik

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Bastard »

joudi píše:napis kupni smlouvu na tetu Šarku a dej to na pojistovnu. Pri zmene vlastnika pojistka zanika ze. No a prece nemuzes za to ze teta Šarka za dve hodiny prijede a ze v tom neco rachoti a ze auto nechce. Tak ty clovek dobreho mravu s ni samozrejme sepises ze ti auto vraci v reklamaci. Tak a jdes si auto pojistit tam kam se ti to bude libit, treba do te same pojistovny :lol: :lol: :lol:

cusik
Líp už to napsat nejde :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Blackraider
Člen klubu
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoVWý Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit pojišťovnu povinného ručení ?

Příspěvek od Blackraider »

Já sem vrazil značky do depozitu, zašel sem to na pojišťovnu zrušit, pojistil u jiné, vyzvedl značky a hotovo. Podle mě je tohle nejsnažší :)

Odpovědět

Zpět na „Povinná ručení - POV“