Půjčování vozidel "kamarádům"

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Hammer »

brouwe píše:Počkej takže pokud mě zastaví PČR z důvodu běžné kontroly.... provedeme test na přítomnost alkoholu a ukážu jim doklady.
Policie tě staví a ty nevíš proč tě staví. Policista (PČR) ti řekne, dobrý den pane řidiči, silniční kontrola, předložte doklady předepsané k řízení a provozu vozidla.

Na to vybalíš řidičák, OTP a zelenou. Pokud máš v řidičáku kódy brýlí atd, musíš k nim mít i brýle na držce atd atd.
Pak ti mohou dát dýchnout, vyzvat tě podle zákona 56/2001 Sb. § 36 odst. 5 k provedení technické kontroly vozidla na místě včetně povinné výbavy atd atd. nebo sdělit, že došlo k loupežnému přepadení a abys jim ukázal vniřní prostory vozidla... Musíš uposlechnout jejich výzvy.
brouwe píše: Nemají právo mě prohledat auto bez toto aniž by měli u sebe papír na to,že se třeba hledají kradená Mondea spojená s aktuálně řešenou trestní činností ?
V žádném případě. Ford Mondeo je v pátrání asi ( plácnu ) v pětistech případech... Nemáš šanci prokázat, že mohli vědět, že tvoje auto nemůže pozitivně projít lustrací. Policista si auto prověřuje vysílačkou, tebe taky, zjistí kdy jsi co vyvedl, kolik jsi dostal, s kým kamarádíš....
brouwe píše:A druhá otázka

Cokoliv po mě policie bude na místě chtít můžu zabalit stím ,že se k tomu nyní nehodlám vyjadřovat ,jelikož vše konzultuji se svým právníkem například.....(jde to použít u věcí jako rychlost ,parkování)

Jen se ptám tak mě tu neutlučte,že je to jasný atd.

U rychlosti když tě lapnou přímo zacáluj a zasalutuj, jinak v ostatních případech víš kdo auto řídil, ale využíváš svého práva nevypovídat. Když plácneš blbost o právníkovi, akorát je rozesměješ. Je to jako když děcka třicet roků ve škole opisují a myslejí si, že to učitelé nevidí. Ale čím méně toho naplácáš na místě, tím více šancí máš posléze. Ale jen teoretických.

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od chonsicek »

ještě by mě zajimalo v jaké situaci mě má policista poučit.. jestli to dobře chápu tak třeba když se mě zeptá odkud nebo kam jedu tak by mě měl před tím správně poučit, ne?
Polo 1.4TDI

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Hammer »

chonsicek píše:ještě by mě zajimalo v jaké situaci mě má policista poučit.. jestli to dobře chápu tak třeba když se mě zeptá odkud nebo kam jedu tak by mě měl před tím správně poučit, ne?
Podívej, všecko co řekneš bez protokolu jako by neexistovalo. Vždyky se můžeš vymluvit, že jsi byl silně rozrušený a nevěděl jsi co říkáš, že jste si nerozuměli atd atd. Tady není Amerika, dokud to není na papíru, není to vůbec. Svýma kecama jen můžeš zkurvit jednu věc a to navedení protivíka kde hledat a co hledat, ukázání karet. Rozumíme si? Je to taktická věc, usmívej se a nechej toho druhého řvát, on toho nařve spoustu, co se ti bude hodit.

Obecně si jen pamatuj jedno: v rozrušení nikdy, opakuju nikdy, nevypovídej. Na to máš právo. Pokud by jsi mohl svou výpovědí způsobit nebezpečí postihu sobě... promiňte prosím, jsem rozrušený, nebudu vypovídat. Druhý den uvidíš, jak bylo všecko jinak než by jsi nažvanil hnedka po nějaké události, třebas nehodě, fackovačce a tak. Čím míň toho nakecáš na místě, tím líp pro tebe. S nikým se o ničem nedohaduj, všímej si, pamatuj, poslouchej, foť = čím míň toho nakecáš, tím líp pro tebe!

To je jedna z věcí, která by se měla učit ve škole v občanské nauce, ale neučí. Učí se tam kolik draze zaplacených parazitů sedí v PS atd.

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

Hammer píše:U rychlosti když tě lapnou přímo zacáluj a zasalutuj, jinak v ostatních případech víš kdo auto řídil, ale využíváš svého práva nevypovídat. Když plácneš blbost o právníkovi, akorát je rozesměješ. Je to jako když děcka třicet roků ve škole opisují a myslejí si, že to učitelé nevidí. Ale čím méně toho naplácáš na místě, tím více šancí máš posléze. Ale jen teoretických.
Hammere, toto je capina, NSS už shodil ze stolu případy, kdy policisté nebyli schopni doložit zda měření proběhlo tak, jak mělo - podmínky měření, manuál k měřidlu, proškolení policistů, několik přestupků skončilo v koši z důvodu nenaplnění materiálního aspektu (měření na konci obce apod.).

Ty teoretické šance je potřeba taky využít a že jsou teoretické neznamená, že nejsou ku prospěchu věci.

Nějaké materiály třeba tady. Jinak zajímavé řešení nabízel JUDr. Tomáš Beran - dejte si do googlu, tam to bohužel nedopadlo, protože to orgány nestihly...

Kód: Vybrat vše

http://www.nssoud.cz/main.aspx?cls=art&art_id=424

Kód: Vybrat vše

http://www.autoweb.cz/materialni-aspekt-prestupku-nejvyssi-spravni-soud-rekl-rozhodne-ano/

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od vospunt »

tvl chlapy :D to miluju když chce někdo s něčím poradit a najdou se dva co se neshodnou a zamrdaj 10 stran urážením a kopírováním zákona :D uklidněte se :smoke: jsme jen lidi !! :thanks:
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

Uživatelský avatar
ZOkYN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 05.04.2009 11:27

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od ZOkYN »

Ahoj,
nečetl jsem tento topic úplně dopodrobna a celý, ale v případě že budete poslouchat rady od uživatele ctvrta, tak Vám může být policejní kontrola velice nepříjemná.... všechno je to o tom, aby jste se k policistovi chovali tak, jak chcete Vy aby se on choval k Vám !!! Ten policista co Vás kontroluje si zákony, ZPPP, vyhl., apod. určitě nevymýšlí... Když budete mít vše v cajku, popřeje Vám hezký den a odjíždíte. ( A nesnažte se mi namluvit, že je takový problém mít věci do auta v cajku. )

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

ZOkYN píše:Ahoj,
nečetl jsem tento topic úplně dopodrobna a celý, ale v případě že budete poslouchat rady od uživatele ctvrta, tak Vám může být policejní kontrola velice nepříjemná.... všechno je to o tom, aby jste se k policistovi chovali tak, jak chcete Vy aby se on choval k Vám !!! Ten policista co Vás kontroluje si zákony, ZPPP, vyhl., apod. určitě nevymýšlí... Když budete mít vše v cajku, popřeje Vám hezký den a odjíždíte. ( A nesnažte se mi namluvit, že je takový problém mít věci do auta v cajku. )
V ČR je celkem problém mít auto v cajku, pokud budu chtít, aby nějak vypadalo, protože zapsat nějaký úpravy je tady zhola nemožnej očistec.. - Jen tak na okraj.. Kdo má seriový auto a jde s davem je samo v pohodě..

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

PROSTĚ JEZDĚTE NORMÁLNĚ NEBO NEBUĎTE POSRANÝ ZAPLATIT POKUTU KDYŽ SE NA SILNICI CHOVÁTE JAK DEBILOVÉ :baseball:

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

MichalKratas píše:PROSTĚ JEZDĚTE NORMÁLNĚ NEBO NEBUĎTE POSRANÝ ZAPLATIT POKUTU KDYŽ SE NA SILNICI CHOVÁTE JAK DEBILOVÉ :baseball:
Jak se měří, že někdo chvoá jak debil? Že neumí vypnout Caps?

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

přečti si to znova, pak možná pochopíš, že se nabavíme o vypnutim nebo zapnutym capsu u PC ale o chování na silnici. Nikdo nejezdí podle předpisů ani já ne (obzlášť já), nemám Cupru abych jezdil 50kmh ale když už je z toho "průser" tak si hold ponesu následky a nebudu se snažit z toho vykecat přiblblejma kecama, kterýma si v 90% každej stejně jenom přihorší :smoke:

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

Ty si nějaký novodobý kazatel toho, jak se lidi mají chovat? Když chci, aby se ke mě lidé chovali korektně, tak se k nim tak chovám. S tím jsem se u policajtů setkat tak v 50-ti procentech případů, takže se budu chovat dle toho, jak se bude chovat policajt, Tobě je po tom jedno velké kulové.

Nevšiml jsem si, že by ses tu o něčem bavil mimo ten výkřik do tmy.

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

čím to argumentuješ jako ? :D

kazatel je pro tebe policajt kterej tě zastaví a je dost velká pytlovina řikat, že se budeš chovat tak jak se chová policajt, protože on je ten kdo tě může zjebat a dát větší pokutu nebo cokoli. Spíš on by se měl chovat tak jak se k němu chováš ty.

No a nevidim důvod sem psát něco jiného, myslím si že ten výkřik do tmy mluví za vše nebo ne ? ty seš vlastně ten arogantní blbeček co má 1.6 a dělá strašně hustýho, jezdí v obleku a když ho chytnou policajti tak dělá jak je chytrej ??? myslím že asi ne, nebo zatím mě přesvědčuješ že jo... do ničeho mi nic neni ale tak jestli se tímhle oháníš tak se neser na veřejný forum kde k tomu může napsat každej co chce...

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

MichalKratas píše:...
Mě se ptáš na argumenty? Říkám snad někomu, jak se má chovat?

Policajt mi nikdy nic nekázal. Ten většinou chtěl pokutu, dvakrát ji dostal, pak jsem nasral a jednou mu zklaplo a odešel hned, podruhé to skončilo ve správním, kde to asi 9 měsíců leží ladem (díky čtvrťo!), takže Tvoje kázání je tak pro tupany, kteří se nejsou schopní bránit.

Ale hlavně že jsem arogantní blbček... Uvědom si, že přesně takové chování, k jakému tady nabádáš, dělá policií to, čím je. Pokud by se každý bránil a vyžadoval korektní přístup, tak si policajti nedovolí to, co dnes. Mě je úplně u zadku co si o mě myslíš, mimo to, v obleku nejezdím a 1,6 taky nemám.

Nevím proč bych měl před policajtem ze sebe dělat kreténa, ono stačí se ohradit proti lžím a nebát se jít do sporu, nicméně na místě se s takovým fíkusem nemá smysl bavit, sami se dokážou uvařit ve vlastní šťávě.

MichalKratas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 01.03.2012 12:10

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od MichalKratas »

já snad řikám někomu jak se má chovat ? pouze sem napsal ať se každej nediví že když něco posere tak z toho prostě jsou následky ! to že pojedu 70 a jsem si toho vědomej a naměřej mě, tak nevím proč bych snima měl jít do sporu když je jasný že jsem to udělal !!! to je přesně debilita českejch lidí řekneš jim ať to tak nedělaj oni to udělaj ty je u toho vidíš a oni řeknou že to neudělali ! něco jinýho teda je když policajti hrotěj bezdůvodně nebo lžou, jsou arogantní atd...

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčování vozidel "kamarádům"

Příspěvek od Shear_5 »

MichalKratas píše:já snad řikám někomu jak se má chovat ? pouze sem napsal ať se každej nediví že když něco posere tak z toho prostě jsou následky ! to že pojedu 70 a jsem si toho vědomej a naměřej mě, tak nevím proč bych snima měl jít do sporu když je jasný že jsem to udělal !!! to je přesně debilita českejch lidí řekneš jim ať to tak nedělaj oni to udělaj ty je u toho vidíš a oni řeknou že to neudělali ! něco jinýho teda je když policajti hrotěj bezdůvodně nebo lžou, jsou arogantní atd...
Přečti si, cos tu napsal poprvé... To zdaleka neodpovídá tomu, co píšeš teď. Tak laskavě uber vykřičníků.

Znamená snad, že když jedu 55 na 50-tce, tak se chovám jako debil? To se totiž z toho výkřiku dá snadno vydedukovat. Není to právě připosranost zalepit flastr a ani se nezkusit v takovém případě bránit? Nic o buzeraci ze strany policie tady od Tebe, až doteď, nezaznělo, takže ty výkřiky jsou prostě zavádějící. Každá situace je jiná a Tvoje soudy o debilech tu doufám ani nikoho nezajímají.

Češi podle Tebe nemohou být debilové, protože se do sporů jít bojí.

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“