Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Hans_1.9_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 13.12.2010 23:41

Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Příspěvek od Hans_1.9_TD »

Dobrý den, mám takový problém:

Na autě mám poškozenou registrační značku. Protože mám docela hezkou kombinaci čísel, tak si asi někdo řekl, že by si odnesl domů hezký suvenýr, ale proti krádeži mám značku asi dobře připevněnou, protože dotyčný neuspěl a svým lomcováním značku "jen" poškodil. Když se mu to nepovedlo zepředu, tak svoje štěstí zkusil vzadu, ale i tady značku neodcizil, ale opět jen poškodil. Značky po narovnání nejsou nijak nečitelné, ale plech se mi už nepovedlo hezky vyrovnat a značky teď vypadají, jako pomačkaný hadr.

Vím, že se dají nové značky i se změnou údajů v TP sehnat do 500 Kč, ale chci se zeptat, zda existuje nějaká možnost, jak si nechat vyrobit nové značky se stejnou kombinací čísel, jakou mám teď...

Děkuji za odpovědi.
Volkswagen Golf III 1.9 TD > Volkswagen Golf IV 1.9 TDI (66 kW)
Našli jste zraněnou veverku? Kontaktujte prosím záchrannou stanici veverky obecné (ZS Pinky).

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Příspěvek od Bastard »

Tady si to pročti : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... na%C4%8Dka" onclick="window.open(this.href);return false;

Hans_1.9_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 13.12.2010 23:41

Re: Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Příspěvek od Hans_1.9_TD »

Díky, to jsem při hledání nenašel :)

EDIT: Tak kdyby to ještě někoho zajímalo a nechtělo se mu pročítat celý výše zmíněný topic, tak to krátce shrnu: Firmy, které vyrábí SPZ by je mohly vyrobit, ale nevyrobí, protože ze zákona nemohou. Další radou bylo nechat si vyrobit nalepovací SPZ v nějaké reklamní agentuře, ale to je taky protizákonné. Takže buď budu dál jezdit s pomačkanýma SPZ, ale s hezkou kombinací čísel nebo si nechám vystavit nové SPZ, avšak s jinou kombinací čísel...
Volkswagen Golf III 1.9 TD > Volkswagen Golf IV 1.9 TDI (66 kW)
Našli jste zraněnou veverku? Kontaktujte prosím záchrannou stanici veverky obecné (ZS Pinky).

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Příspěvek od ctvrta »

V CR neresitelnej problem diky byrokratickejm tupcum.

Zajed si do nemecka a tam ti je vyrobi za par € a nikoho nebude nic zajimat :wink:

S trochou znamejch bys to mozna poresil i v CR pres lidi co delaj prevozni znacky.

Legal to nebude nikdy, jenomze samolepku filcka pozna, ale znacky zadny identifikacni udaje nemaj.
Obrázek

Hans_1.9_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 13.12.2010 23:41

Re: Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Příspěvek od Hans_1.9_TD »

Ty myslíš, že v Německu by mi vyrobili českou SPZ s údaji, které bych jim poskytl? Neměl bys náhodou nějaký tip, kde přesně by mi to udělali? Známé v Německu mám a pár Euro bych za novou značku rád obětoval.
Volkswagen Golf III 1.9 TD > Volkswagen Golf IV 1.9 TDI (66 kW)
Našli jste zraněnou veverku? Kontaktujte prosím záchrannou stanici veverky obecné (ZS Pinky).

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Příspěvek od ctvrta »

Je tam mraky firem, co vyrabi znacky a nechat si vyrobit jinou znacku popripade US znacku neni vubec zadnej problem.

Primo nikoho neznam, ale kdyz budes hledat Kennzeichen Herstellung, urcite najdes spoustu firem. Jak rikam, pres znamy to jde i tady u firem co delaj prevozni znacky.

Tady si muzes nechat udelat jakoukoliv znacku chces. Primo CZ tam nemaj, ale maj tam PL a NL, takze ti urcite udelaj i CZ, nebo si ho tam nalepis.
http://www.generieren.net/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Hans_1.9_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 13.12.2010 23:41

Re: Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Příspěvek od Hans_1.9_TD »

Díky, až budu mít víc času, tak se na to podívám a potom se podělím o výsledek. :)
Volkswagen Golf III 1.9 TD > Volkswagen Golf IV 1.9 TDI (66 kW)
Našli jste zraněnou veverku? Kontaktujte prosím záchrannou stanici veverky obecné (ZS Pinky).

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna SPZ (RZ) kvůli poškození

Příspěvek od Hammer »

Jo a konečný výsledek bude, že nebudeš mít ani svoji hezkou SPZ ani řidičák a pak si můžeš Ctvrtu najít a vysvětlit mu to.
Naše zákony v této věci jsou prostá prasárna, nevím proč by si někdo nemohl nechat udělat nové SPZ, ale to je tak všecko, co s tím můžeš dělat.

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“