Zajímavost o pokutách (už nemusíte platit za pokuty)

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
vw-hak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 11.03.2012 20:46
Bydliště: Hradec Králové

Zajímavost o pokutách (už nemusíte platit za pokuty)

Příspěvek od vw-hak »

Zdravim, dnes jsem procházel web a na co jsem nenarazil. Myslím, že je to výborná věc pro nás motoristy. Doufám, že vám to bude užitečné.

Internetem koluje zajímavý a "zaručený" návod, jak neplatit pokutu za překročení rychlosti. Co tomu říkáte? Cituji:

"Víte, že vůbec nemusíte platit pokuty za "přiměřeně" rychlou jízdu? Taky jsem se to dozvěděla nedávno a řeknu vám, ze mě mrzí, že jsem těm bídákům zeleným dala peníze za něco na co vůbec nemají ze zákona právo.

V zákoně č.361/2000 o pozemních komunikacích je sice napsáno, že máme povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90 km/hod. a na dálnici max. 130 km/hod.. Jenže kluci zelení nás můžou pokutovat jen za přestupek. A v zákoně č. 200/1990 je přestupek definován jako překročeni rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo obec o 50 km/hod. Jo jo, to je ta naše legislativa. Takže, když se fakt budete mírnit a v obci pojedete do 79km/hod, na okresce do 119km/hod a na dálnici do 179 km/hod, tak jim nemusíte dávat nic a místo peněz vyhozených za pokutu zajít radši na zmrzlinu.

Ověřovala jsem si to u naší právničky a je to skutečně tak. Opět zase stát spoléhá na to, že neznáme dobře zákony. Jo a kdyby Vám chtěli argumentovat tím, že celá tato věc je ošetřena v nějaké vyhlášce, tak to klidně může být, ale zákon je vyhlášce nadřazen. Tak a mají smůlu. Teď už jen připravit lékárničky, technický stav vozidla, aby si rozčilení "neléčili" na něčem jiném. Tak a hurá na rychlejší, ale stále bezpečnou jízdu."

§ 22
Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo a) jako řidič motorového vozidla
překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním zákonem
2 a) nebo dopravní značkou o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Zajímavost o pokutách (už nemusíte platit za pokuty)

Příspěvek od chonsicek »

f) při řízení vozidla
1. drží v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení,
2. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o 40 km.h-1 a více nebo mimo obec o 50 km.h-1 a více,
3. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o 20 km.h-1 a více nebo mimo obec o 30 km.h-1 a více,
4. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o méně než 20 km.h-1 nebo mimo obec o méně než 30 km.h-1,
5. nezastaví vozidlo na signál, který mu přikazuje zastavit vozidlo podle zvláštního právního předpisu3f) nebo na pokyn "Stůj" daný při řízení provozu na pozemních komunikacích osobou oprávněnou k řízení tohoto provozu podle zvláštního právního předpisu3f),
6. neumožní chodci na přechodu pro chodce nerušené a bezpečné přejití vozovky nebo nezastaví vozidlo před přechodem pro chodce v případech, kdy je povinen tak učinit podle zvláštního právního předpisu3f), nebo ohrozí chodce přecházejícího pozemní komunikaci, na kterou odbočuje, nebo ohrozí chodce při odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci, při vjíždění na pozemní komunikaci nebo při otáčení a couvání,
7. předjíždí vozidlo v případech, ve kterých je to podle zvláštního právního předpisu3f) zakázáno,
8. nedá přednost v jízdě v případech, ve kterých je povinen dát přednost v jízdě podle zvláštního právního předpisu3f),
9. vjíždí na železniční přejezd v případech, kdy je to podle zvláštního právního předpisu3f) zakázáno,
10. v provozu na dálnici nebo na silnici pro motorová vozidla se otáčí, jede v protisměru nebo couvá v místě, kde to není dovoleno podle zvláštního právního předpisu3f),
11. neoprávněně zastaví nebo stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené označením O 1 nebo neoprávněně použije označení vozidla O 1 při stání nebo při jízdě,
Polo 1.4TDI

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Zajímavost o pokutách (už nemusíte platit za pokuty)

Příspěvek od chonsicek »

tak jestli je zaručený návod tak spíš k tomu at si lidi vyprazdni peněženky..
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zajímavost o pokutách (už nemusíte platit za pokuty)

Příspěvek od vtuni »

asi po tisící i tady na foře..a samozřejme HOAX :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://www.hoax.cz/hoax/proc-neplatit-pokuty/" onclick="window.open(this.href);return false;

ještě vytáhni to jak tě policista bez čepice nemůže pokutovat protože není ustrojen :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zajímavost o pokutách (už nemusíte platit za pokuty)

Příspěvek od lukin2 »

vw-hak píše:Zdravim, dnes jsem procházel web a na co jsem nenarazil. Myslím, že je to výborná věc pro nás motoristy. Doufám, že vám to bude užitečné.

Internetem koluje zajímavý a "zaručený" návod, jak neplatit pokutu za překročení rychlosti. Co tomu říkáte? Cituji:

"Víte, že vůbec nemusíte platit pokuty za "přiměřeně" rychlou jízdu? Taky jsem se to dozvěděla nedávno a řeknu vám, ze mě mrzí, že jsem těm bídákům zeleným dala peníze za něco na co vůbec nemají ze zákona právo.

V zákoně č.361/2000 o pozemních komunikacích je sice napsáno, že máme povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90 km/hod. a na dálnici max. 130 km/hod.. Jenže kluci zelení nás můžou pokutovat jen za přestupek. A v zákoně č. 200/1990 je přestupek definován jako překročeni rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo obec o 50 km/hod. Jo jo, to je ta naše legislativa. Takže, když se fakt budete mírnit a v obci pojedete do 79km/hod, na okresce do 119km/hod a na dálnici do 179 km/hod, tak jim nemusíte dávat nic a místo peněz vyhozených za pokutu zajít radši na zmrzlinu.

Ověřovala jsem si to u naší právničky a je to skutečně tak. Opět zase stát spoléhá na to, že neznáme dobře zákony. Jo a kdyby Vám chtěli argumentovat tím, že celá tato věc je ošetřena v nějaké vyhlášce, tak to klidně může být, ale zákon je vyhlášce nadřazen. Tak a mají smůlu. Teď už jen připravit lékárničky, technický stav vozidla, aby si rozčilení "neléčili" na něčem jiném. Tak a hurá na rychlejší, ale stále bezpečnou jízdu."

§ 22
Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo a) jako řidič motorového vozidla
překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním zákonem
2 a) nebo dopravní značkou o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec
Doporučuji všem tohle nebrat v potaz, je to totální kravina. Asi jste Ty i ta tvá právnička zapomněli, že se už asi rok přestupky v dopravě řeší podle jiného zákona a paragrafu (zák. č. 361/2000 Sb., §125c). Takže jediný co tím získáš je ještě větší ranec ve správním řízení, ale to je každého věc...

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“