Pokuta za parkovaní

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Pokuta za parkovaní

Příspěvek od Vesel »

Zdravím. Dnes ráno jsem přišel k autu a na okýnku byl přilepen všem známý žlutou páskou bíly lísteček. Pokuty byla udělena rozmezí 2 - 3 hodin ráno. Docela nechápu, že jim to za to stojí. Stal jsem v křižovatce mezi barákama. Je zde omezena rychlost na a 30 nevím jestli jsou zde nějaká jiná pravidla ale asi ne. Každopádně tohle beru jako provokaci. Autu tu jezdi velmi málo snad jen ti co tu bydlí. Parkoval jsem v 11 večer to tu nejede nic max rozvoz pizzi a taxik. Rád bych se zeptal zda je to oprávněná pokuta. Pro lepší info jsem situaci namaloval :) . Máte nějaké rady co v tomto případě dělat a nebo budu nucen platit jen proto, že se policie v noci nudí? Je tu takový nešvar. Postavily tu x bytů s tím že tu je tak na 4 byty 1 parkovací místo samosebou dle EU vyhlášky tu je snad 20 míst pro vozičkáře a cca 40 placených. Opravdu nechápu proč se tímto policie vůbec zabýva. Kolik cca můžu dostat. Ještě jednou dík.

Jde mi o to o ten zákon s parkováním v místě křižovatky na kterou se nevztahuje pokud je to v obci a křižovatka je ve tvaru "T"
Přílohy
Bez názvu.jpg
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Pokuta za parkovaní

Příspěvek od kmara »

Tak stojíš tam docela blbě no.. to bude za 500 :mrgreen:
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
vasatko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 22.02.2010 07:55
Bydliště: Petřvaldík
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta za parkovaní

Příspěvek od vasatko »

přesně tak, stojíš úplně blbě

vyhláška říká že v křižovatce ve tvaru T lze stát pouze tam co jsou v tvé malůvce ti ostatní

taky bych čekal za 500, nebo dělat blbého a pak se to dá dostat i za 100 a nebo svádět to na osobu blízkou (stále to jde) a je to zadarmo (záleží jaký jsi charakter) :pleasantry:
VW Vento 1.9 TDi (r.v. 1998, 81kw+chip, no tunning)
VW Passat 1.9 TDi (r.v. 2004, 96kw, kombi, no tunning)
Škoda Superb II 2.0 TDi (r.v. 2009, 103kw, hatchback, no tunning)

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Pokuta za parkovaní

Příspěvek od chonsicek »

já bych to tak nehrotil.. mnohdy to řeší pouze domluvou.. takže když tam přijdeš a omluvíš se.. popř. vysvětlíš situaci tak ti to daji třeba zadarmo..
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Pokuta za parkovaní

Příspěvek od Vesel »

chonsicek píše:já bych to tak nehrotil.. mnohdy to řeší pouze domluvou.. takže když tam přijdeš a omluvíš se.. popř. vysvětlíš situaci tak ti to daji třeba zadarmo..
To doufám že jen omluva jelikož u nás zaparkovat po 4 hodině odpolední je fakt kumšt. Bohužel 1 parkovací místo na 3-4 byty
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Pokuta za parkovaní

Příspěvek od kmara »

S tím parkováním je to všude stejný to se neboj. U nás taky děs..
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Pokuta za parkovaní

Příspěvek od cheetah »

Problém parkování je všude stejný, tahle výmluva je stejně účinná jako ta " to auto jsem takhle koupil" . Lidi začněte trochu myslet. Akorát tam někoho nasereš a místo s domluvou odejdeš o 1.000 lehčí:). Jinak není to jen o tom, že je to baví, ale hafo takových kravin řeší pejskaři, nejlépe důchodci a k tomu ještě kuřáci. V noci jdou vyvenčit psa, sebe a zabafat a když chtěj přejít přes ulici, aby se pes vysral před barákem sousedů a ne jejich, tak tam stojíš ty s autem tak debilně, že ho musí obejít. Tak není dokonce tak línej zavolat zdarma, aby to přijel někdo vyřešit. A pak policistům na místě nezbývá než ti tam napsat pozvánku,i kdyby se na tebe v půl 3 ráno nejradši vysrali, ale protože ví, že výše popsaný uvědomělý občan, když hlídku neuvidí, tak si bude stěžovat, tak tam dojede, nalepí ti vzkaz na okno, udělá pár fotek a hotovo.
Jinak k parkování, nechápu na co si o novostaveb chcete stěžovat, buďtě rádi aspoň za něco, vezmi v potaz stará komunistická sídliště, kde soudruzi netušily, že češi budou jednou tak bohatí, že si koupí auto i víc než 2 byty z paneláku.
Jestli chceš prolém vyřešit na trvalo, kup si hájenku uprostřed Brdských lesů a máš s parkováním klid. :)

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Pokuta za parkovaní

Příspěvek od Vesel »

Ja nerikam ze sem parkoval spravne ani sem nikomu nezavazel. Pochybuji dostat 1000 za stani kdyz maximum je 500, at se policie nedivi kdyz delaji tohle misto aby hlidali poradek ve meste tak tady resi nesmyslne parkovani komu nikomu nevadi a rano bych si to preparkoval. Neprijde mi vubec lidske vymahat po nekom penize za parkovani kdyz vidi a vi ze se proste jinde parkovat neda
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pokuta za parkovaní

Příspěvek od Bastard »

Vesel píše:Ja nerikam ze sem parkoval spravne ani sem nikomu nezavazel.
A jseš si naprosto jistej, že jsi nezavazel třeba lidem, co chodí po chodníku, nebo třeba hasičským autům? Ono si totiž nikdo nikdy sám sobě nepřizná, že někomu zavazí, ale když tam stojí někdo jinej, tak hned nadává, co je to za čuráka... A když pak někam nemůžou projet hasiči, to je pak napřespotlamě...
Vesel píše:... kdyz vidi a vi ze se proste jinde parkovat neda
Však taky nikde není napsaný, že máš právo parkovat co nejblíž baráku...

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“