Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od smrtka.smety »

Zdravím,
1. Nevíte jestli je na převaděči u Plzně (od Domažlic) foťák? Spletl jsem si to s dálnicí a valil to tam 150 max.
2. Projel jsem Plzeň - Klatovskou ul. cca. 70 max. (asi jako každej druhej), mají někde foťáku?
3. Za jak dlouho přijde dopis od cajtů?
4. Trochu problém - mám trvalé bydliště nahlášené jinde než kde bydlím (je tam přihlášený i auto), dá se nějak zjistit, že mi posílali dopis?

Díky

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od hasmen »

ad3 Neposílaj to cajti,ale Magistrát/Městský úřad
ad4 V mém případě do bylo kdysi dávno 3 měsíce

Trochu optmismu nezaškodí - oni maj v tom registru takovej bordel,že prakticky nic neposílají,nedovedou prý zjistit adresu od toho auta...takhle jsem to slyšel v televizi,ale asi to tak bude.Loni v září jsem jel pro mladý na letiště a celkem 3x se v noci zablesklo...zatím mi nic nepřišlo :mrgreen:

http://zpravy.idnes.cz/chyby-v-centraln ... domaci_brd" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
avalanche23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 28.02.2010 18:04
Bydliště: Staňkov

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od avalanche23 »

1) Ne. Jezdím tam skoro denně a předpisovou 90ku tam dodržuje úplný minimum řidičů :wink:
2) Ne. Na Klatovský taky žádnej není. Dokonce jsou i takový borci, co si sem tam střihnou polovinu Klatovský po tramvajových kolejích :mrgreen:
3) Mám jen jednu zkušenost (zatím) a v mým případě mi přišel dopis za pár dnů. Myslím, že asi tak do 4 dnů jsem ho měl ve schránce. Holt se mě nemohli dočkat :mrgreen:
Superb III 2.0 TDI 110 kW L&K
Caddy Life 2K 1.9 TDI 77 kW
Polo 9N 1.4 16V 55 kW
Golf 4 1.9 TDI [ATD] 109 kW, chip by Motorpower
Felicia 1.3 MPI 50 kW daily car
Lada 2105 1.3l 47 kW

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od smrtka.smety »

Díky.
Mě jde hlavně o to, aby za půl roku někdo nepřišel s papírem a mastnou pokutu, že jsem nic nezaplatil...
Alespoń ten mrdník k něčemu je :-D

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od hasmen »

smrtka.smety píše:Díky.
Mě jde hlavně o to, aby za půl roku někdo nepřišel s papírem a mastnou pokutu, že jsem nic nezaplatil...
Alespoń ten mrdník k něčemu je :-D
Nejdřív by ti přišel dopis s červeným pruhem,kde by po tobě chtěli vysvětlení...

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od Jarda S. »

je dost mořný že nic nepříde, taky mě takhle změřili (120 na 70), o kus dál hned vybírali ale já odbočil dřív, a už dva roky nic nepřišlo, pokud nepříde do roka tak je to promlčený
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od Standa »

Radar na Klatovský:
http://goo.gl/maps/lSmLP" onclick="window.open(this.href);return false;

ale asi nefunguje, jako všechny ostatní :D

Uživatelský avatar
avalanche23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 28.02.2010 18:04
Bydliště: Staňkov

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od avalanche23 »

ee nefunguje :lol:
Superb III 2.0 TDI 110 kW L&K
Caddy Life 2K 1.9 TDI 77 kW
Polo 9N 1.4 16V 55 kW
Golf 4 1.9 TDI [ATD] 109 kW, chip by Motorpower
Felicia 1.3 MPI 50 kW daily car
Lada 2105 1.3l 47 kW

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od smrtka.smety »

Tak dneska mě blejskl v 5:00 tenhle radar http://jdem.cz/2y658" onclick="window.open(this.href);return false;, jel jsem cca. 55km/h (víc ne, hlídal jsem se) a podle známýho až 4 body a 2.000,- Kč.
Viděl jsem jen červenej blesk a bylo. Asi to mám spočítané že? Hold prvně s autem v Práglu... :D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od Bastard »

S ohledem na vytížení policie v Praze bych to tak zoufale neviděl... Když se budeš alespoň trošku bránit, tak to nestihnou. Navíc za překročení o 5-20km/h v obci jsou jen 2 body a flastr od 1500 do 2500...

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od smrtka.smety »

No otázka je jak bránit, když si mě pozvou, bude to na obecení úřad, kde je auto trvale přihlášeno? ... jinak ten blesk byl červenej, klasickej mam pocit fotí s býlím bleskem.... i když nevím jak je to v noci a za dne

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od Bastard »

Jestli červenej, tak to mohlo být infra, tzn. že na fotce to bude opravdu krásně vidět všechno... Bránit se můžeš asi tak, že jakmile ti něco dojde, tak to něco bude nejspíš příkaz a proti tomu můžeš podat do 15 dnů odpor. Pak to jde automaticky do správního a čekáš na předvolání... Každopádně tady nastává problém s tím, že když neoznačíš řidiče, tak spácháš správní delikt a flastr dostaneš tak či tak, ale nedostaneš za to body. Zkus si o tom zagooglit na netu, co tam najdeš, furt se něco mění, tak třeba už nějakou kličku objevili. Já osobně bych se do toho asi nepouštěl, záleželo by teda na výši pokuty v tom příkazu. 1500 a 2 body se mi zdá jako dobrá cena za ten klid a neřešení tady těch správních pičovin :pleasantry: :laugh:

Víc ti třeba poradí zdejší kovaní mistři, jestli si to tu přečtou :smoke:

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od smrtka.smety »

Ok díky. Pokutovat o 5kmh mi přijde dost ujetý, ale co nadělám.
BTW: Detektor radarů umí na toto upozornit (jak na stále meření tak i mobilní)?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od Bastard »

Jenom na některý, na většinu stacionárních ale ne. protože nic nevysílaj ani nevyzařují... Úsekové radary snímají kamerovým systémem a kadibudky mají v zemi detekční smyčky. Upozornit na ně umí jenom některé GPS navigace, když si tam ty radary natáhneš jako POI.

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Za jak dlouho přijde přijde dopis o spáchání přestupku - překročení rychlosti

Příspěvek od smrtka.smety »

Jo navigace to umí.

Mluvil jsem ted se znýmým policajtem a mám tam i jinej flastr, divný, že mi nic nepřišlo, žádnej dopis, nic. Tak aby se v tom prase vyznalo. Mám si zajít na dopravku nebo hrát mrtvýho brouka a doufat že maj v tom systému bordlel?

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“