Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
AlexS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.04.2013 16:46

Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od AlexS »

Dobry den, jsem ridicem cca rok, ale uz jsem se setkal z nasi policie bohuzel,
Popravde receno, obcas mi prijde, ze se nudej...a nebavi mne platiti uz nesmyslne pokuty, slysel jsem o DAS, ale vim, ze to neni nadejte, nezarucuji uspech a pod... tak jsem bloudil dal, a nasel jsem sranku bezpokut.tk v textu pisou, ze za 2000 rokce obhaji xxxxx prestupku a pokud ne, tak za mne pokutu zaplatej...

Chci se zeptat, jestli nekdo uz ma neco z takovym zkusenosti? Mne to prijde jako docela fajn nabidka, a uz dva dny neim, jestli mam to koupit nebo ne

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od Jarda S. »

podle mě celej fígl bude v tom že budou oddalovat správní řízení, když se jim to povede a do roka přestupek neprojednaji tak je promlčenej :wink:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

AlexS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.04.2013 16:46

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od AlexS »

tak jsem si nejak precetl na intrnetu, a tam i pisou, ze vsechno prej krome alkoholu a drog obhaji, dokonce jizdu na dalnici bez dalnicni znamky, tak tako testovaci kralik, objednal jsem si to, a uz i prislo potvrzeni, ze jsem jejich klient. Tak dnes naschval udelam nejkou blbost a napis vam to, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od lukin2 »

K tomu není co napsat, ach jo...

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od ctvrta »

Pokud nejsi retard a umis cist a psat tak si to zaridis sam vcetne drog, alkoholu i jizdy bez znamky. Zalezi komu je drazsi cas, ridicak, nebo penize :wink:

Ale dej vedet jak to pokracuje, taky me to zajima 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od shafticzek »

ona zase není taková pr**l ochcat uplně všechno... Mě třeba dali místní švestky za okýnko lísteček, že jsem stál na vyhrazeném parkovišti městké čáasti ( asi 3 minuty). Vykašlal jsem se na to reagovat a za měsíc mi přišlo, že bez odvolání musim zaplatit 400, tak co třeba pak s tim? Pokud mi napíšou, že se nelze odvolat, tak buď lžou a nebo se s nima budu hádat o důkazech a odložej to, ale nejsem si moc jistej.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od ctvrta »

To je nesmysl. Listecek za oknem neni vubec nic, to proste nic neznamena ani to v zakone neexistuje. Je to jen nastroj pro ulehceni prace policajtum a vysortovani hodnejch, ktery zaplati hned. Aby ses proti tomu rozhodnuti nemohl odvolat, muselo by to bejt uz rozhodnuti o odvolani, proti kterymu lze podat jen zalobu. Pokud ti to prislo od policajtu, tak to vubec neres a nic neplat, museli by mit tvuj podpis. Pokud ti to prislo od uradu, tak mi napis jak se ten papir jmenoval, co bylo v nadpisu. Podle me to bylo rozhodnuti v prikaznim rizeni a proti tomu se spravne formalne podava odpor a nikoliv odvolani. Pokud ovsem napises na papir: "Odvolavam se. Jan Novák nar. 1.1.1970" a podepises to, tak je uplne jedno jak tomu kdo rika, ale v rizeni se pokracuje.
Obrázek

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od Jarda S. »

podle mě se opíraji o to že když nenajdou viníka tak to prostě zaplatí provozovatel :wink:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od ctvrta »

To je sice pravda, ale v tomhle pripade to s tim nema nic spolecnyho. Zjistoval snad nekdo toho vinika? V zakone je napsano: "Pokud se nepodari vinika zjistit..." To znamena, ze se o to ale nekdo musel alespon pokusit tzn. musel nekdo vyzvat majitele, aby se vyjadril.

Co jsem tim, ale chtel rict je, ze spravni rizeni ma urcitej postup a neexistuje, aby prisel nejdriv papir proti kterymu neni odvolani.
Obrázek

Uživatelský avatar
tragicomix
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2038
Registrován: 03.05.2009 12:01
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od tragicomix »

po trablech s CKP bych si ty 2000,- klidne zaplatil, jak je napsano vyse, obejit se da vsechno jen oni tam asi nemaj ten alkohol a drogy z nejakeho moralniho (reklamniho) hlediska .. sam jsem jejich sluzby vyuzil kdyz jsem byl v podmince ..

ale zkouset to tak, ze udelam prestupek abych vlastne zjistil jestli to funguje tak to mi hlava nebere ...
http://www.plasti-dip-it.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.facebook.com/PlastiDipIt" onclick="window.open(this.href);return false;

tel.: 608 709 448

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od Mrsta »

Než se rozhodnete platit pojištění proti pokutám, tak se zamyslete, proč např. u resenipokut, mají sídlo firmy v Kaprově ul. Praha 1 (virtuální adresa), kde je cca 50 firem a proč je jediným statutárním orgánem holka 22 let.

Celé to funguje na zahlcení správních orgánů a pak odvolacích orgánů, kteří nestihnou do roka rozhodnout. Nemyslím si, že budou někoho zastupovat fyzicky, všechno řeší přes email, snaží se prodlužovat řízení a nachytat správní orgány na nějaké chybě, nakonec se odvolají. Ze začátku se jim vyplatí zaplatit pár pokut za prohrané kauzy, ale po reklamě, kdy nabírají cca 1800 pojistek za měsíc, bude tisíce přestupků a orgány nebudou stíhat. Vybrané miliony na částkách za pojištění se budou jen hrnout :)

Vpodstatě pomáhají každému, kdokoliv, i bez pojištění proti pokutám, může na místě kontroly policií nesouhlasit s přestupkem a po provedených úkonech správních orgánů se odvolat. Přestupků v dopravě je několik desítek tisíc za rok a tolik zaměstsnanců ůřady nemají.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si mylite tim resenim pokut? ZKUSENOSTI

Příspěvek od ctvrta »

Tak kdyby jich bylo jen nekolik desitek tisic v republice, tak se urcite na kazdyho dostane. Z osobni zkusenosti vim, ze vetsinou kazdej urednik na vetsim meste resi minimalne 500-1000 prestupku za rok. Je logicky, ze to stiha jen proto, ze 95% lidi se nebrani a se vsim souhlasi. Stacilo by 20 takovejch jako ja, ktery postupujou presne jak jsi uvedl, a neudela ani tech 20 za rok. Pride mi jako skoda penez platit nekomu za neco co si muzu napsat sam na papir, ale pro movitejsi jedince s nedostatkem casu je ta cena dobra si myslim. Ale nikdo ti nezaruci, ze o ten ridicak opravdu neprijdes. Urcite na tom ta firma nebude mit takovej zajem, jako ty osobne. Proto bude vzdycky platit: Co si neudelas sam to nemas :wink:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“