Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od marfy8 »

Zdravím, nedávno jsem si koupil jiného Golfa a toho starého prodal. Golf IV 1.4 / rok 1998 ... Po měsící a půl mi kupec píše, že chce 2000Kč zpátky. Že mu praskla stahovačka u okna, žere to olej, a něco s elektrikou v motoru. Že do toho už "vrazil" 5tisíc a po mě chce 2 zpátky.

Při prodeji jsem mu říkal, že to žere olej - jeho odpověď: to je v pohodě, nejspíš pístní kroužky
Okna jsem mu ukazoval: stáhnul jsem všechny dálkovým ovládáním.
S tou elektrikou nevím co dělal, nikdy jsem s tím neměl žádný problém.

Auto si 2x projížděl a prohlížel. Nic jsem netajil, proto jsem dal i nižší cenu protože jsem si byl vědom nedostatků, které jsem mu řekl. A teď by to chtěl uhrát jako skryté vady. Chci znát nějaké rady jak se teď chovat a co dělat, nedám mu ani korunu. Slevil jsem mu GIV na 31tis i s 16" ALU a už při koupi chtěl slevit ještě víc. Teď zkouší na mě toto. Rozhdoně si nemyslím, že to jsou skryté vady.

Smlouvu jsme měli standartní a odstavec o vadách vypadá takto, teď trochu lituju, že jsem tam ty vady nevypsal :baseball: :
1) Kupující tímto prohlašuje, že byl podrobně seznámen s technickým stavem předmětného vozidla, jeho obsluhou, a že s ním byla provedena zkušební jízda. Se stavem vozidla, který odpovídá stáří a opotřebení vozidla, kupující souhlasí.

Uživatelský avatar
hansrihy18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 05.08.2009 10:59
Bydliště: Benešov

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od hansrihy18 »

Ser na něj :wink:
VW Bora, mk2

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od pohodarkajik »

mě spíš zaráží jak vykalkuloval tu cenu 2k, ja kdyz uz bych tohle delal, rovnou bych ti napsal o 5k, ale kdyz jen tak placne dva litry, tak bych na nej kaslal, nebo si vyzadej znalecky posudek a hned chlapec obrati :-) dle me jen zkousi nejaky prachy vydolovat zpet

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od marfy8 »

No prostě vyčůránek, spíš si chci pozjišťovat jak reagovat. Nebo jestli neodpovídat vůbec. Abych si spíš neuškodil...
Ale fakt mě zaráží že ho huba nebolí. GIV s el oknama, vyhřívanýma sedačkama které byly taky "nové", palubák, kufr na dálové ovládání, okna na DO, ALU 16" s novými pneu, celkově za 31tis a on chce ještě peníze zpátky. Kdybych to prodal na díly, tak dostanu víc. Ale říkal jsem si, dám slevu, někdo si nechá opravit motor kvůli tomu oleji a bude mít super vozítko...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od vtuni »

jako co by nechtěl u dejme tomu 13 let starýho auta... :roll:
ale znám to taky... češi... u mě se snažil borec vyreklamovat že koupil ode mě světlo a že tam je prasklá 21W žárovka v brzdovce.. :roll:

jako myslím si že vzhledem k ceně..a těm kolám, pneu...atd..můžeš mít naprosto čisté svědomí...
vzhledem k "ceně obvyklé" u takovýho auta by neobstál ani když by šel do soudního sporu...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od Tomasx1 »

Kam jsi to auto prodaval??Do Usti?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od marfy8 »

Ne

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od Jarda S. »

v klidu bych mu odpověděl že kupuje starý auto a tohle jsou běžné závady :good:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od marfy8 »

Něco v tom smyslu jsem mu napsal od té doby nenapsal... Uvidíme jestli bude zkoušet dál ale já se rozhodně ochcávat nenechám. Možná jsem dobrák od kosti ale debil teda nejsem :baseball:

To tak vypadá, že příště raději kupujícího oškubu, všechno zatajím. Dám 2x vyšší cenu a až bude chtít pár tis zpátky tak mu je vrátím a stejně na tom vydělám. Tak to tady v ČR asi funguje. Jak zpívá Klus: "Za co pane bože za co?!" ...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od vtuni »

proto všechny auta co jsem kdy měl jsem prodal na díly... :mrgreen:
a) jsem se zabavil
b) jsem to prodal za víc
c) málokdo mrčel..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
passat3.2fsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2014 19:35

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od passat3.2fsi »

Klubáci,nebo víte co,když jsem studoval vejšku v Praze,makal jsem asi 2 měsíce v Auto Esa,pošlu vám sem tak upravenou prodejní smlouvu, že i kdyby jste posbírali na smetišti díly a postavili z toho něco jako auto :-D, tak nikdo na vás nemůže a pak tohle nemusíte vůbec řešit :-)...........protože a jelikož,když si přečtete detailně smlouvu,jasně až vzadu na konci a malým písmem se píše:
Stav pohonu: silně opotřebený, velké vůle,možnost úniku kapalin
Stav převodovky: hlučná, únik kapalin
Stav podvozku: silně opotřebený, vůle, doporučuje se kontrola
atd.
....takže,buďte chytří, protože jinak když tuto malou lumpárnu neuděláte vy,tak po vás půjde ten druhej :negative: ....takže klubáci, hlavu vzhůru a nedejte se :drinks:
Nezapomeňte, že každý má právo říci svůj názor, ale jen můj jste povinni uznávat :-D.....Passat 3.2 FSI, 4Motion, DSG, 184 kw, Highline

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: Kupující auta chce po mě část peněz zpět.

Příspěvek od 07_miska »

passat3.2fsi píše:Klubáci,nebo víte co,když jsem studoval vejšku v Praze,makal jsem asi 2 měsíce v Auto Esa,pošlu vám sem tak upravenou prodejní smlouvu, že i kdyby jste posbírali na smetišti díly a postavili z toho něco jako auto :-D, tak nikdo na vás nemůže a pak tohle nemusíte vůbec řešit :-)...........protože a jelikož,když si přečtete detailně smlouvu,jasně až vzadu na konci a malým písmem se píše:
Stav pohonu: silně opotřebený, velké vůle,možnost úniku kapalin
Stav převodovky: hlučná, únik kapalin
Stav podvozku: silně opotřebený, vůle, doporučuje se kontrola
atd.
....takže,buďte chytří, protože jinak když tuto malou lumpárnu neuděláte vy,tak po vás půjde ten druhej :negative: ....takže klubáci, hlavu vzhůru a nedejte se :drinks:
máš tedy nějakou tu smlouvu nikdy se neztratí

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“