Prodejce neposlal TP

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
danklapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.02.2014 08:09

Prodejce neposlal TP

Příspěvek od danklapy »

Zdravím, před týdnem jsem si koupil Golfa. Prodejce říkal, že auto druhý den odhlasí a pošle jak velký tak malý TP. ovšem nestalo se. Prodejci není možné se dovolat, nic žádná zpětná vazba. na netu jsem našel že auto je stále pojištěné. Mám jen kupní smlouvu. Prosím o radu co dělat. Díky
Golf IV Variant 1.9 TDI 66kW

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od vwgecko »

zkráceně, ty si můžeš smlouvou vytřít pr**l :) proto já kdykoliv sem něco kupoval, takmalej techničák rovnou sebou, a idseálně jako sem to udělal já, zvládnout odhlášení i přihlášení v jednom dnu... nebo minimálně aspoŇ jít s majitelem na odhlášení... takhle fakt nemáš moc v elkou šanci na cokoliv :)
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Příspěvek od Vesel »

Chtel bych se zeptat muze v tomto pripade puvodni majitel nahlasit ztratu automobilu? Kupec ma sice smlouvu ae je to car papiru.?
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od Jarda S. »

vwgecko píše:zkráceně, ty si můžeš smlouvou vytřít pr**l :) proto já kdykoliv sem něco kupoval, takmalej techničák rovnou sebou, a idseálně jako sem to udělal já, zvládnout odhlášení i přihlášení v jednom dnu... nebo minimálně aspoŇ jít s majitelem na odhlášení... takhle fakt nemáš moc v elkou šanci na cokoliv :)
to je hezký ale techničák je třeba na odhlášení :roll:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
danklapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.02.2014 08:09

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od danklapy »

Ještě je problém že vůz neprodával majitel, ale jeho údajný zeť. Říkal že pán je po mrtvici a ochrnul na půl těla. Ale ukazoval mi plnou moc.
Někde jsem četl že prodejce vozidla má povinnost do 3 dnů od prodeje auto odhlásit a kupující musí do 10 dnů opět přihlásit. Jsou tyto termíny nějak zákonem dané? Co dělat když prodejce termín nedodržel?
Golf IV Variant 1.9 TDI 66kW

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od vwgecko »

danklapy píše:Ještě je problém že vůz neprodával majitel, ale jeho údajný zeť. Říkal že pán je po mrtvici a ochrnul na půl těla. Ale ukazoval mi plnou moc.
Někde jsem četl že prodejce vozidla má povinnost do 3 dnů od prodeje auto odhlásit a kupující musí do 10 dnů opět přihlásit. Jsou tyto termíny nějak zákonem dané? Co dělat když prodejce termín nedodržel?
to zavání spíš levotou :/

a na odhlášení je potřeba jen velkej techničák, a samozřejmě nacionále toho na koho se odhlašuje, tzn musí mít tvou občanku a nebo od tebe plnou moc či kupní smlouvu aby to na tebe mohl odhlásit.

jak říkám ideální je nelitovat času a řešit osobně.
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od skacel99 »

Kupoval jsem auto a pak prodával starý.Když jsem kupoval,majitel ho hned odhlásil a jel jsem domů s papírama.
Když jsem prodával,přijel si kupec v pátek odpoledne.Odjel se zelenou kartou a malým techničákem,já jsem to odhlásil aposlal techničák velkej.
Je tam lhůta 7,nebo tuším 10 dní na odhlášení,ale pracovních.

Každopádně to vypadá,že jsi naletěl. Zaprvé je blbost odjet bez malýho techničáku,(co bys třeba říkal policajtům,kdyby tě stavěli?) a zadruhé je blbost podepsat kupní smlouvu,kterou podepsal někdo,kdo není majitelem prodávané věci a nemá plnou moc od majitele.

Pokud prodejce nekomunikuje,radil bych co nejdřív se obrátit na právníka a řešit co dál.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od Jarda S. »

vwgecko píše:a na odhlášení je potřeba jen velkej techničák, a samozřejmě nacionále toho na koho se odhlašuje, tzn musí mít tvou občanku a nebo od tebe plnou moc či kupní smlouvu aby to na tebe mohl odhlásit.
když nevíš je lepší mlčet, než bejt za blbce, malej techničák je potřeba -> procvaknou mu platnost 10 dní
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od Bastard »

skacel99 píše:Každopádně to vypadá,že jsi naletěl. Zaprvé je blbost odjet bez malýho techničáku,(co bys třeba říkal policajtům,kdyby tě stavěli?) a zadruhé je blbost podepsat kupní smlouvu,kterou podepsal někdo,kdo není majitelem prodávané věci a nemá plnou moc od majitele.
Blbost je s tím techničákem odjet, protože ho původní potřebuje na odhlášení...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od pino.t »

vwgecko píše: to zavání spíš levotou :/
a na odhlášení je potřeba jen velkej techničák, a samozřejmě nacionále toho na koho se odhlašuje, tzn musí mít tvou občanku a nebo od tebe plnou moc či kupní smlouvu aby to na tebe mohl odhlásit.
jak říkám ideální je nelitovat času a řešit osobně.
Nějak se mi nezdá, že by bylo potřeba něčí plnou moc, nebo kupní smlouvu, aby si na někoho auto odhlásil.
Svoje auto si můžeš odhlásit na koho chceš. Když zjistíš RČ a adresu Kalouska, tak to na něj můžeš odhlásit.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od klasek »

Je to tak, malý techničák je potřeba na odhlášku, jinak na úřadě musí udělat duplikát.
Kupec odjíždí pouze s kupní smlouvou.
Na odhlášení vozu na někoho nepotřebuješ plnou moc dotyčného.
Každopádně v dnešní době mobilů je dobré si udělat foto malého techničáku a se svolením i OP prodávajícího.
Na přihlášení je nějaká zákonem danná lhůta (jestli 10 dní si už nepamatuju), ale smlouva je platná měsíc (myšleno, jako dočasná náhrada TP).

Uživatelský avatar
danklapy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.02.2014 08:09

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od danklapy »

skacel99 píše:
Každopádně to vypadá,že jsi naletěl. Zaprvé je blbost odjet bez malýho techničáku,(co bys třeba říkal policajtům,kdyby tě stavěli?) a zadruhé je blbost podepsat kupní smlouvu,kterou podepsal někdo,kdo není majitelem prodávané věci a nemá plnou moc od majitele.
.
Plnou moc od majitele měl, tu jsem i viděl. Ale včera mi říkal známý, že od nového roku je potřeba mít plnou moc notářsky ověřenou, jinak není platná.
klasek píše:ale smlouva je platná měsíc (myšleno, jako dočasná náhrada TP).
Tím je myšleno že s autem můžu jezdit i když nemám ani malý TP? Na jiných fórech je o této problematice hodně, ale někteří říkají, že můžeš druzí zase že kupní smlouva nenahrazuje TP. Jsem z toho vážně jelen :oops: :blush:
Golf IV Variant 1.9 TDI 66kW

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od Bastard »

klasek píše:
Kupec odjíždí pouze s kupní smlouvou.
Kupec správně neodjíždí, bo z 99% nemá uzavřeno povinné ručení, a tak je vlastně podpisem kupní smlouvy, či okamžikem prodeje vozidlo "uzemněno".
klasek píše:Na přihlášení je nějaká zákonem danná lhůta (jestli 10 dní si už nepamatuju), ale smlouva je platná měsíc (myšleno, jako dočasná náhrada TP).
O zastupitelnosti malého TP kupní smlouvou žádný zákon nehovoří, je to jen zbožné přání několika lidí, co si myslí, že mají pravdu, ale nemají. Seznam dokladů, které musíš mít při řízení u sebe, vyjmenovává zákon o silničním provozu. Pokud je nemáš, nesmíš správně s vozidlem vyjet... Jaké překvapení, že tam žádná kupní smlouva nefiguruje...
danklapy píše:Tím je myšleno že s autem můžu jezdit i když nemám ani malý TP? Na jiných fórech je o této problematice hodně, ale někteří říkají, že můžeš druzí zase že kupní smlouva nenahrazuje TP. Jsem z toho vážně jelen :oops: :blush:
Viz výše...

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od Jarda S. »

klasek píše: Každopádně v dnešní době mobilů je dobré si udělat foto malého techničáku a se svolením i OP prodávajícího.
Na přihlášení je nějaká zákonem danná lhůta (jestli 10 dní si už nepamatuju), ale smlouva je platná měsíc (myšleno, jako dočasná náhrada TP).[/b][/color]
já když kupoval auto tak jsem dostal kopii obou techničáků 8)

náhradu tp zákon nezná
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Prodejce neposlal TP

Příspěvek od skacel99 »

Nedobíhá náhodou pár dní ještě pojištění bývalého majitele?

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“