Nehoda: stred vozidla s chodcem

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Uživatelský avatar
strejdaRS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 25.08.2010 22:12
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od strejdaRS »

Ahoj kluci ,
mam problem 19.6. mi cestou do prace skocil pod auto 16ti lety opily mladik ....policie vse vysetrila a za nehodu obvynila 16ti leteho kluka!!!!
Po 10 dnech volani na dopravni inspektorat kdo mi uhradi skodu na aute mi konecne volaly rodice mladika aby se domluvily na zaplaceni skody na aute .

Problem je ze skodu na aute policie vycislila na miste 10 000kc ale ja jsem napocital 23 000kc!!!!Samozrejme pouzite dily ale rodice mi rekly ze daji max 10 000kc co vycislila policie.

Ale policie nevidela poskozene plasty a vodni chladic pod kapotou + skrable vyhrivane sklo u spolujezdce ( navic mi nefunguje vyhrivani u ridice - u spolujezdce funguje) tedy na zimu k nicemu!

To mam tedy narok jen na to co vycislila policie nebo mam zajet do servisu a vse vycislit servisakem !!!
Posledni moznost vidim soud ale jake mam sance?!

Predem diky za odpovedi
RS

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od lumpo »

A on to nevidel likvidator pojistovny?
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od lumpo »

Policie prece nema pravo cokoli vycislovat, vzdyt neznaji ceny atd...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od motorpower »

A není lepší , že to přežil? I když byl ožralej? Jsou horší věci než 13tis. :negative:
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
strejdaRS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 25.08.2010 22:12
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od strejdaRS »

Pojistovna me poslala do ...... pokud neridil motorove vozidlo tak je to nezajima!!!

Uživatelský avatar
strejdaRS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 25.08.2010 22:12
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od strejdaRS »

motorpower píše:A není lepší , že to přežil? I když byl ožralej? Jsou horší věci než 13tis. :negative:
A ty mi to teda zaplatis?
I vlastni rodice o nem mluvi jako o hajzlovi co huli travu a chlasta ...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od motorpower »

Nezaplatím, ale jsem rád , že jsem nic podobného řešit nemusel, a asi jsi nepochopil, že peníze jsou důležité, ale zase né tolik. A marnit čas, žadoněním o rady je nesmysl. Právník tě bude stát víc než je celá škoda dohromady, a je jednodušší zatnout zuby a peníze si vydělat, než se tímto zaobírat.
Zajímalo by mě jak bys to vyřešil třeba s ožralou srnou.
Jinak policie opravdu nemá co určovat, jedná se pouze o odhad škody. Pokud s tím rodiče nesouhlasí, asi nebudou příliš majetní, můžeš se obrátit na soud, soudní znalce atd, a strávit s tím tři roky svého života. A ještě ti to pokud vyhraješ, budou dávat po částech. Jsi zřejmě nějaký manager v nějaké firmě, tak by jsi měl vědět, že platí ...
Time is money.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
strejdaRS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 25.08.2010 22:12
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od strejdaRS »

motorpower píše:Nezaplatím, ale jsem rád , že jsem nic podobného řešit nemusel, a asi jsi nepochopil, že peníze jsou důležité, ale zase né tolik. A marnit čas, žadoněním o rady je nesmysl. Právník tě bude stát víc než je celá škoda dohromady, a je jednodušší zatnout zuby a peníze si vydělat, než se tímto zaobírat.
Zajímalo by mě jak bys to vyřešil třeba s ožralou srnou.
Jinak policie opravdu nemá co určovat, jedná se pouze o odhad škody. Pokud s tím rodiče nesouhlasí, asi nebudou příliš majetní, můžeš se obrátit na soud, soudní znalce atd, a strávit s tím tři roky svého života. A ještě ti to pokud vyhraješ, budou dávat po částech. Jsi zřejmě nějaký manager v nějaké firmě, tak by jsi měl vědět, že platí ...
Time is money.

Sorry ze te moje tema obtezuje .... chci jen radu a pokud te to nezajima tak bez do haje :tongue: !!!
Klidne na tom stravim 3 roky penize mam tak si to opravim na vlastni naklady ... zajima me jen jak to probiha a zda vse zaplati .
Kdybych trefil ozralou srnu tak ji prodam a jeste mi zbyde :smoke: aaahoooj
Manager jeste nejsem :blush:

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od Ipanema »

Nikoho tvoje téma jistě neštve, jen prostě ruku na srdce - ještě to dopadlo dobře. Pořád může být hůř.
Nejsem odborník, právník a podobně. 1) bych byl rád když to napíšu zle, že to opravdu přežil a ty jsi/nejsi viníkem a nežiješ do konce života s něčím, že jsi měl brzdil o 0,5 vteřiny dřív. Jsem na tvojí straně, to bez debat. Můžeš být 1000x v právu, ale prostě už jsi jednou někoho přejel a on by třeba žil s těžkou újmou na zdraví. No a 2) jediný kdo ti v tomto pomůže je pojišťovna. Likvidátor je vždy opěrný bod jakéhokoliv vyčíslování škody/likvidace při pojistné události. Nechápu jak něco můžou orgánové naceňovat.
Pokud by to šlo do extrému a počkal by jsi (5 měsíců až 5 let) pak bych se obrátil na Veřejného ochránce práv. Mezikrok bych já osobně volil svého finančního poradce, ať mi sežene likvidátora, stejně tak jako sehnal kvalitní pojistku. Kontakty na to má.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
strejdaRS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 25.08.2010 22:12
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od strejdaRS »

Ipanema píše:Nikoho tvoje téma jistě neštve, jen prostě ruku na srdce - ještě to dopadlo dobře. Pořád může být hůř.
Nejsem odborník, právník a podobně. 1) bych byl rád když to napíšu zle, že to opravdu přežil a ty jsi/nejsi viníkem a nežiješ do konce života s něčím, že jsi měl brzdil o 0,5 vteřiny dřív. Jsem na tvojí straně, to bez debat. Můžeš být 1000x v právu, ale prostě už jsi jednou někoho přejel a on by třeba žil s těžkou újmou na zdraví. No a 2) jediný kdo ti v tomto pomůže je pojišťovna. Likvidátor je vždy opěrný bod jakéhokoliv vyčíslování škody/likvidace při pojistné události. Nechápu jak něco můžou orgánové naceňovat.
Pokud by to šlo do extrému a počkal by jsi (5 měsíců až 5 let) pak bych se obrátil na Veřejného ochránce práv. Mezikrok bych já osobně volil svého finančního poradce, ať mi sežene likvidátora, stejně tak jako sehnal kvalitní pojistku. Kontakty na to má.

OK diky

Vy si vsichni myslite ze je mi to jedno ze jsem srazil 16ti leteho kluka???
Volal jsem na dopravaky at mi reknou jeho stav ,tyden jsem mel nehodu a toho kluka pred ocima ...nejsem bezcitnej chci i pomoci te rodine ze mlademu nabidnu praci az udela skolu a oni mi rekly ze ten sotva ten nikdy pracovat nebude a ani se mu nechce ze pry ani skolu nevystuduje kdyz ti tohle reknou vlastni rodice ....
Chci jen poradit!

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od Ipanema »

Věřím. Taky jsem jednou měl před očima jak ženská přesně přede mnou nabrala malou osmiletou holčičku na kapotu. Holka letěla 5 metrů vzduchem. Věřím, že to není nic pro tebe lehkého. Podle mě tady máš adekvátní odpověď a věřím, že pokud je viník uznán, tak se dopátráš pro tebe správného finále. Jen si to budeš muset oběhat a budeš to mít evidentně těžší, protože protistrana se bude ohánět tou menší "vyčíslenou" sumou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od motorpower »

Sorry ze te moje tema obtezuje

Kdyby mě obtěžovalo, tak nepíši vůbec , kolega to dopsal za mě. Prostě to pustit za hlavu, a to jsem ti napsal. Třeba to není to co jsi čekal, ale časem pochopíš, že jsem neradil špatně.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od Jarda S. »

motorpower píše:A není lepší , že to přežil? I když byl ožralej? Jsou horší věci než 13tis. :negative:
a to má doplácet na blbost druhýho ? :negative: :negative:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od swenak »

Hlavně doporučuji při opravě na všechno mít doklady. Jedná se nezletilou osobu a mám za to, že v takovém případě jsou za něj odpovědni rodiče. Je jedno, s čím souhlasí rodiče a je jedno, co výčislila policie, jejich odhad je stejně kvalifikovaný, jako když si odhad udělá řidič sám. Následně bych (tedy nevím, jestli i já, nevím, jak bych se cítil v podobné situaci a jak moc bych byl zbytečně morální) prostě vznesl nárok oficiálně vůči rodičům.

Nevím, jaká je zde promlčecí lhůta, ale možná další možnost je vznést alespoň formálně nárok na rodiče a pak po dovršení plnoletosti jít po něm.

Nebo další možnost, řešit to přes svou pojišťovnu, aby náklady byli více oficiální a možná u nich ověřit, jestli náhodou součástí pojistky není pak to, že si náklady budou sami nárokovat vůči tomu, kdo škodu zavinil. Je ale možné, že i pokud to tam mají (je to často služba navíc), tak se to týka jenom případů, kdy se jedná o 2 motoristy. V případě, že ne a šlo by to z haraijka a vzniknul by malus, tak pak vyčíslit tuto ztrátu a ji požadovat (je otázka, co bude finančně více vymožitelné).

Zkusil bych ještě třeba 30kmh.cz, mám za to, že se tam něco podobné řešilo, případně jsou tam lidi znalí a i z právního prostředí, takže možná budou mít co říct.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
strejdaRS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 25.08.2010 22:12
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda: stred vozidla s chodcem

Příspěvek od strejdaRS »

Rodice si jsou vedomi ze musi skodu uhradit .....ale

- biologickym rodicem mladika je jen matka tudiz ZAKONNYM ZASTUPCEM nezletileho se kterym mam jednat o nahrade skody je matka ne ? Ale zatim semnou jedna jen jeji pritel, ktery je arogantni clovek, ktery vsechno vi vsechno zna a vsude byl. A pochybuji o tom ze si soudne zazadal o to byt ZZ mladistveho!!!

- skodu chteji uhradit tim ze si chce pritel pujcit moje vozidlo ( tedy cizi osoba) a jet snim ke znamemu ktery udajne vse spravi ale nebudu nikomu davat klice od meho majetku aniz bych vedel kde se vozidlo bude vyskytovat, opravovat a kdo na nem bude delat rekl ze "to Vas nemusi zajimat" udajne na to ma pravo!!! Ale podle OBCANSKEHO ZAKONIKU nema, pokud to dobre chapu! viz. obrazek

- tim ze mi svari plasty tak mi znehodnoti vozidlo ... co kdyz ho budu po case prodavat otevru kapotu a pod tim vse svarene zalepene tmelem atd . kupujici by urcite dal ruce pryc!!! Cena vozidla by klesla na polovinu diky teto "oprave".
A na vozidle jsou veci ktere opravit nepujdou bi-xenon, vyhrivane celni sklo a chladic.
Přílohy
OZ
OZ

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“