Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od noxik600 »

Zdravím, dnes mi přišlo předvolání k podání vysvětlení nehody. Ta se stala tak,že když jsem jel z kopce dolů do levotočivé zatáčky,tak jsem si normálně přibržďoval, otočím volantem, auto pěkně zatáčí, tak to začnu vyrovnávat,otočím volantem doprava a ono nic, auto pořád zatáčí a jede šikmo vlevo směrem do pole-ledovka po celé silnici, auto neovladatelné a pak proti mě auto a srážka pravými světly.
Zavolal jsem policii, sepsali to a on nadýchal 0,68promile.
Jde tam o určení viníka? Nebo co tam po mě budou chtít?

Upravena formulace.
Naposledy upravil(a) noxik600 dne 14.02.2016 19:00, celkem upraveno 1 x.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od qeed01 »

Tak ty zavinis nehodu (at uz umyslne, ci v tomto pripade nikoliv) a chces to cele svalit na toho druheho, ktery, ac pod vlivem, tak k tomu prisel jako slepy k houslim?
Vazne by me zajimalo, jak toto dopadne..

cimz jsem si vzpomnel na jeden vtip:
Borci se zhuli a jezdi si po meste v aute. Najedou na kruhovy objezd a v ramci zabavy jich nenapadne nic lepsiho, nez ze zacnou couvat. Tak si tak couvaji, couvaji az do te doby, dokud nenastane nehoda. Nahodou jeli kolem policajti a hned ji zacnou vysetrovat. Zhuleni borci jsou uplne vystresovani, ale zustavaji sedet v aute. Po chvili k nim dosel policajt a pta se, jestli je vsechno v poradku. Dale jim oznamuje, ze za vsechno muze ridic druheho vozidla, ktery prohlasuje, ze do nej nacouvali. Proto ho podrobili dechove zkousce, pri ktere bylo zjisteno 1 promile :-D :-D

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od noxik600 »

:D :D Hezký vtip

Nechci po něm nic, bylo to myšleno na jeho pojišťovnu,protože pojišťovnu máme stejnou a ta už to uzavřela, že dostanu prd, ač mi v práci i doma tvrdí, že když v tom je alkohol, tak je "automaticky" viník on.
Proto se ptám, jestli z toho budu něco mít a co tam po mě budou chtít. Stačilo by mi, kdybych neplatil pokutu.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od qeed01 »

taky jsem neco podobneho slysel, ze kdyz je alkohol, tak je vinik jasny, ale jak to je ve skutecnosti nevim.. nastesti takove zkusenosti nemam :)

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od noxik600 »

Nikdo jiný se s tím nesetkal?
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od Bastard »

Je mi z tebe na blití... :gey: Policie i pojišťovna to uzavřely správně.

Toto si přečti a zalez zpátky do nory... http://www.autoweb.cz/muze-byt-ucastnik ... tomaticky/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od noxik600 »

Ok, upravil jsem dotaz.
Jak tady píše qeed01, slyšel to stejně jako já téměř že všech stran, tak se na to ptám. Ale hlavně se ptám na to, co tam po mě budou chtít? Znamená to, že to policie uzavřela a já si půjdu pro pokutu, jestli to chápu správně?

Dík za článek, konečně jsem si to osvětlil. A s tou norou :gey:
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od Bastard »

Pokud po tobě chtějí podání vysvětlení, tak to asi těžko uzavřeli, že ano... Co ti chtějí se dozvíš až na místě, nejspíš se tě budou ptát jak k nehodě došlo, případně nějaký dořešení detailů. Můžeš i nevypovídat, pokud si myslíš, že ti to v něčem pomůže. Pokuta ti eventuelně přijde až to uzavřou po podání vysvětlení... Samo že ten druhej borec dostane flastra za chlast, aby sis nemyslel, že jsi v tom sám...

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od noxik600 »

Vypovídat budu. Pravda je, že bez nehody řídím 13 let, tudy jezdím přes tři roky a nikdy to tak namrzlé nebylo, aby mi i při zařazené rychlosti auto setrvačností bruslilo na silnici.
To mi říkaly i policistky, že on je na tom hůř, což mi nijak nepomůže, a že by mi daly pokutu hned, jenže kvůli tomu alkoholu to udělat nemohou a přijde mi pokuta později z magistrátu. A přišlo tohle dle 60& 200/1990sb. což je to předvolání vysvětlení. Tak uvidíme. Jdu tam na konci měsíce.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Prosím o radu, nehoda a druhý měl alkohol

Příspěvek od Jarda S. »

prostě tě označí za viníka protože svým jednáním jsi PŘÍMO způsobil nehodu druhej řidič měl sice alkohol ale kdyby jsi to do něj neposlal tak by vesele dojel domu a nic by se nedělo :blush:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“