Dopravní nehoda na výstražných světlech

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
h3lium.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.12.2015 15:56

Dopravní nehoda na výstražných světlech

Příspěvek od h3lium.cz »

Dobrý den, rád bych rady tipy triky ohledně dopravní nehody, ve které jsem byl účastníkem.

Nehoda se stala koncem února 2016 kolem 18. hodiny ( byla již tma) za deštivého počasí. Stalo se tak v obci.
Má verze:
Na mém autě VW Passat tiptronic vznikl defekt (přestal reagovat na plyn) načež jsem auto odstavil do vedlejší silnice. Neodbočil jsem jen sem podélně s hlavní silnicí zastavil ve vedlejší silnici. Rozvítil jsem výstražné světla , zhasl motor znovu nastartoval zkontroloval stav na hlavní ( auto bylo cca +200m za mnou v obci) a zkusil auto rozjet. Auto stále neragovalo jen samovolně přes rychlost popojíždělo dopředu. Zastavil jsem s tím že zacouvám zase zpět do vedlejší abych nepřekážel na hlavní. Moje auto zasahovalo "čumákem" do hlavní přibližně pod úhlem 30 stupňů na obrázku. při zařazení spátečky a ppojetí asi 20cm mě směrem zezadu sesdtřelil pán na přední kolo. Jel dle mého názoru cca 70km/h ( bylo to téměř na vájezdu z obce) neměl zdravotní prohlídku (věk cca 70let) a vůbec nebrzdil, pravděpodobně mě vůbec neviděl. Můj passat odlítl asi o 3-5 mětrů a zabořil se čumákem do příkopu a pán zastavil asi za 50m.

DOlnění o pánovu verzi:
Řidič passatu nesvítil a vjel mi tam z vedlejší. Jel jsem 40 km/h. Říká pán

U nehody byl svědek, který potvrzuje moji verzi.

Odezvla mě rychlá a na neschopence jsem strávil 15 dní s hýblou krční páteří.


Akutálně by mělo být předáno z PČR na magistrát s tím, že jsem zanedbal povinnosti při couvání a pán nejel dle aktuálních podmínek, kde by měli rozhodnout o viníkovi

Mé otázka zní: Kdo je viníkem ? jak postupovat ? Může jít vůbec na magistrát při ubližení na zdraví a neschopnosti nad 7dní? Neměmlo by jít automaticky na soud?

V případě nejasností doplním potřebné info

Díky
Přílohy
nehoda.png
nehoda.png (9.59 KiB) Zobrazeno 2563 x

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“