vysoka teplota motoru.

benzin i diesel

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Lucas »

V tom pripade ETKA keca ;) viz obrazek a cidlo s cislem 13 ;)
Přílohy
cidla.JPG

Golf 1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 05.12.2007 18:51
Bydliště: Český Těšín

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Golf 1 »

V tom případě tomu vůbec nerozumíš!!! :laugh: Ty máš na svém golfu 4 čidla??? Koukni se k čemu to je a na co než budeš chytračit.Stačí to trochu prostudovat tu etku a pak to většina pochopí. 8)

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Lucas »

tak mi vysvetli proc cidlo se stejnym cislem dilu je pouzito jak pro olej tak vodu, ja mam ve svem sciru 3 cidla, dve na vodu a jedno na olej. Vsechny jsou stejne, a kupodivu mi to ukazuje dobre ;)

Golf 1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 05.12.2007 18:51
Bydliště: Český Těšín

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Golf 1 »

Jo četl jsi co jsem napsal mám gtd. Zaprvé čidlo na teplotu oleje je modré a na vodu je černé dále pak čidlo na teplotu oleje je do 180stupnů když ho daš na vodu tak ukazuje pod polovinou. Pro někoho jako asi tebe to je dobře ale tak to být u gtd nemá a nesmí!!!Já to na rozdíl od tebe mám vyskoušené. Řekni jaké máš číslo na teplotním čidle??? Já ti hned řeknu že to je špatně. Určitě ve vw namontovali čidlo na teplotu oleje na vodu? :laugh: To nemůžeš myslet vážně?? Nebo jo? To mi chceš říct že vírobci stack,vdo dělají k budíkům čidla zbytečně? Když stačí jedno :laugh: Stačí se trochu zamyslet změřit odpory v čidlech a zjistit proč jich dělé vw třeba15druhů když jsou teda dle tebe všechny stejné :roll: Podívej máš svou pravdu já tě nebudu přesvědčovat máš určitě pravdu a hotovo. Je to blbost co píšeš ale to je fuk já to na rozdíl od některých řešil a vyřešil ke zdárnému konci. 8) Jsi si jistý že je to v etce dobře jo 8) Jen se stačí podívat čidlo na teplotu oleje je jiné.Už jen to co tam píšou za číslo čidla je blbost žádné b tam u toho není výrobce je vdo a je do 120stunů ne do 125 8) Bavím se o gtd.

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Lucas »

to mi je jasne ze k budiku je cidlo od vyrobce. Tohle cidlo z etky je napojeno do Mfa. Tak v tom pripade je nekde chyba, objednaval jsem to dle etky do benzina a budik na vodu chodi presne do pulky, a teplota oleje mi pri normalnim provozu ukazuje 90 a pri velke zatezi 110 stupnu. Tak podle toho usuzuji ze to funguje jak ma. Eventuelne bych to mohl zmerit digi teplomerem pro porovnani. BTW mohl by jsi mi zjistit cisla dilu pro olej a vodu na motor kr?u na motor kr?

Golf 1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 05.12.2007 18:51
Bydliště: Český Těšín

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Golf 1 »

Rád bych ti pomoh ale to s tím číslem vím protože jsem tady vytáhl všem čidla teploty abych to zjistil.Jinak vw čísla dílu mění to znamená že v etce je třeba číslo teplotního čidla z B ale vw už ho nedělají a dělá se pouze bez b do120. To si zjistiš i sám ale musíš mít někoho ze stejným motorem jako máš ty kouknout opsat číslo a porovnat nejlépe ze dvou aut at máš jistotu že jsou to origo čidla. Ono nevím jak v šíru ale v golfu v palubovce v budících je ještě odpor jde tam 12v ale do palubky jde už pouze jen 9 to se také často ničí. Podívej já ti ty čísla zjistit mohu ale třeba řeknou ano bylo toto to už není a má to náhradu z jiným číslem. U vw je to normální :wink: I přes to se dá vše koupit origo a nové protože v anglii je nějaký obrovský sklad a ty díly začínají zase dělat znova. Třeba u nás v auto heller ti objednají co chceš. Jasně že nejde vše ale je fajn že začli vůbec něco takového dělat znova. S těmi čidly na teplotu vody je to velká zábava pak je ještě dělá dalších 30 výrobců a každé ukazuje jinak.

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Lucas »

ok, takze na nejakem srazu porovnam, a ted kdyz to funguje tak se v tom nebudu vrtat. Diky

Golf 1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 05.12.2007 18:51
Bydliště: Český Těšín

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Golf 1 »

Origo čidlo je vdo a to ukazuje tak jak má!!!!!!! Když daš vernet,febi,eps nebo od jiných výrobců je to k ničemu tedy alespon co se týče mých pokusů s čidly.Dělají je od 125 přes 150 do 160 stupnů. Když namontuješ od všech výrobců čidla která jsou na jími udavánou teplotu dejme tomu125 každé bude na budíku ukazovat jinak!!!!! Proč? Protože oni to neřeší!!!!! Třeba na polském audi foru ti řeknou že to tak je a jsou spokojeni. Což se mi teda nelíbí protože to tak nemá být. V benzínovém autě to bude jinak myslím že širo už má novější elektriku než má golf 1. Záleží který to je rok. Vím že kolega má 90rok dvojku a ta elektrika je totožná z golfem3 Jinač origo čidlo VDO nejlepší výsledek!!!!!!

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Lucas »

@ Golf1: takze na pridavny budik oleje VDO toto: http://www.broukservis.cz/product_info. ... f4ff6c7786" onclick="window.open(this.href);return false;

Golf 1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 05.12.2007 18:51
Bydliště: Český Těšín

Re: vysoka teplota motoru.

Příspěvek od Golf 1 »

Nehce se mi ten odkaz otevřít :(

Odpovědět

Zpět na „Motor“