Zrada od 1.6 GTD

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
JimmyC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2010 22:36

Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od JimmyC »

Ahoj všichni :) potřeboval bych poradit, mám "jedničku golfíka" a motor 1.6 GTD. Nechce startovat za studena a už vůbec ne ani za tepla pokud si ručně nenažhavím ( kábl, baterka +kontakt a matička na žhavičce ) a i tak špatně chytá, udělali sme s kamarádem nově rozvody a čerpadlo mám nastavené kousíček za ryskou na plechu. Rozvody sem dělal protože majiteli předemnou přeskočil rozvoďák prý jen o jeden zub a nechtělo to chytat. Žhavičky jsou nové ( bosch ) filtry taky, a baterka je taky půl roku nová caryon 72 Ah a nabitá. Na roztlačení motor chytne " na drc " Takže má otázka zní, čím by to mohlo být že motor nechce chytat v tomhle ročním období za studena a i za tepla. Jinak se nám podařilo zalomit šroub co drží čerpadlo pod jeho rozvodovým kolem, takže budu řešit výměnu silentbloku rovnou jenže ještě nevím jak, když nemám ani žirafu na přizvednutí motoru.. Jinak díky za rady
Co neubrzdíš, to neukecáš :)

Uživatelský avatar
norok86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od norok86 »

Koukni na kliku jak je remenice zdali to tam nemas vymackany. A jestli mas moznost zmerik tlaky, jestli to neni upeceny a nefouka to krouzkama. Jinak motor si prizvedni heverem pres prkno za vanu.

Uživatelský avatar
Pedroz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 06.04.2009 09:17
Bydliště: Mc-Sico kousek od Žďáru nad Sázavou

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od Pedroz »

když jsi dělal rozvody, seděla ti vačková hřidel jak ma na tu dražku? To kolo je na kuželu, tak jestly neni pohnuto s kolem na vačku.

Uživatelský avatar
JimmyC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2010 22:36

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od JimmyC »

Jojo rozvody jsem udělal s kamarádem který se golfům věnuje už cca 5 let. Vačka byla zajištěná, a vymačkané to tam není. Ještě mi začal klíňák/altík vydávat nějaký zvlaštní zvuk, a není to tím že by nebyl naplý. Až motor chytne tak drží volnoběh ale chvílemi mírně tarokuje jakoby cca jednou za 10 vteřin nechtěl pálit.
Co neubrzdíš, to neukecáš :)

Uživatelský avatar
JimmyC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2010 22:36

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od JimmyC »

A ještě další věc, nevím kam patří ten nezapojený kábl viz přiložený soubor na uloz.to a jsou tam dvě videa podle toho jak jde motor. Vytáhl sem dnes po neúspěšném startu jednu žhavičku, a myslím že byla mírně od oleje, takže další věc se kterou se nevím rady. http://uloz.to/5172540/1.6-gtd.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Co neubrzdíš, to neukecáš :)

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od chavier »

zkontorluj vystřikovače. Kouří bíle?
Obrázek

Uživatelský avatar
JimmyC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2010 22:36

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od JimmyC »

Nee, bíle nekouřil, jen tak jako nafta s neoriginálníma výfukama ( dvě nerezové koncovky ) Jinak mi řekl chlápek v servisu že to dělá čerpadlo, že už má vyrachtané segmenty.
Co neubrzdíš, to neukecáš :)

Uživatelský avatar
Hopr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kam.Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od Hopr »

A jak máš nastavený předvstřik?, zkus ho malinko posunout
Jsem elektrikář-proto nezvládám gramatiku.

Uživatelský avatar
JimmyC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2010 22:36

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od JimmyC »

Tak vyřešeno. Golf odstaven :( čerpadlo sem nechal seřídit, stálo mě to 1500kč, nepomohlo to. Mám doma druhý motor a až bude čas tak ho přehodím .
Co neubrzdíš, to neukecáš :)

Uživatelský avatar
sails
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1484
Registrován: 01.10.2007 20:58
Bydliště: North

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od sails »

kolik to ma najeto? jak vypada rozdelovaci hlava? mel jsem neco podobnyho na mTDI s origo hlavou 10mm mi to chytalo docela spatne za studena a za tepla uz to nechtelo chytit vubec, kdyz jsem dal 12mm co mela najeto 120tkm tak to byl uplne novej motor, bez zapojenyho zhaveni uplne bez problemu jak za studena tak za tepla
Fuck new evolution, Oldschool is the Best !

Uživatelský avatar
JimmyC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2010 22:36

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od JimmyC »

motor měl kolem 100 tisíc km. nemám čas se k tmu dokopat, pořád jsem v práci a jezdím druhým autem navíc.. chudinka jednička :-D
Co neubrzdíš, to neukecáš :)

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od čerf »

ten motor stopro neměl najeto kolem kila, to by byl akorát zajetej. a určitě by se takhle nevysral

Uživatelský avatar
fox19
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 326
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: nove hrady (CB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrada od 1.6 GTD

Příspěvek od fox19 »

dělaly se počítadla s víc jak 5 číslama ? na svojí G1 sem taky zažil pocit novýho auta když se přetočilo počítadlo z 99 999 na 00 000 :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motor“