Jaký motor do G1?

benzin i diesel

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od zviratko »

Každá krása něco stojí :mrgreen:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
zvooky
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3717
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od zvooky »

Tak to je jasny...ale zatim na to jednoduše nemam takze mi musí stačit to co mam :(
BBS Motorsport

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od zviratko »

Ale ty máš good základ , tak že nebud smutnej :mrgreen:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Blackw123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 30.08.2010 19:54

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od Blackw123 »

Zviratko: diky moc za představu... mám jednu výhodu, kamarád skládá motory a druhý kamarád jezdí závody (rally) a přes něj mohu shánět levněji díly do motoru a ostatní (a rám mi kluci udělají za pakatel), chci si nejdříve udělat motor a všechno dát dokupy a pak pokračovat, není to nereálné, ale vím, že to nějáký peníze stát bude...až koupím motor, tak se uvidí, jak na tom bude.... :twisted: a podle toho se dál bude rozhodovat co a jak...:-)

Uživatelský avatar
zvooky
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3717
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od zvooky »

zviratko píše:Ale ty máš good základ , tak že nebud smutnej :mrgreen:
neříkam že ne a libi se mi že ten motor je origo a v TP proto je mi i lito to rozkuchat, taky jsem si pohraval s myslenkou dat G60....
BBS Motorsport

Uživatelský avatar
cmelakGTi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 19.02.2009 19:54

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od cmelakGTi »

zvooky píše:
zviratko píše:Ale ty máš good základ , tak že nebud smutnej :mrgreen:
neříkam že ne a libi se mi že ten motor je origo a v TP proto je mi i lito to rozkuchat, taky jsem si pohraval s myslenkou dat G60....
ja ti za seba hovorim,ze toto co si spravil z toho auta(kasna+motor) je to najlepsie co si si mohol vybrat!
TDI

Uživatelský avatar
Belugio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.07.2010 00:26

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od Belugio »

prosim o radu mam motor 1,1 a chcem davat 1,8z kabria musim prevarit drziak to je jasne prevodovka pasne ci nie ? a riadenie ja mam zevraj nejake starsie zevraj musim dat z 1,5vyssie (benzin,diesel) dopasujem to aj z G2 ? prevodovka staci z G2 diesel ? 4kvalt? 5.kvalt netreba :twisted:

Uživatelský avatar
norok86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od norok86 »

Belugio píše:prosim o radu mam motor 1,1 a chcem davat 1,8z kabria musim prevarit drziak to je jasne prevodovka pasne ci nie ? a riadenie ja mam zevraj nejake starsie zevraj musim dat z 1,5vyssie (benzin,diesel) dopasujem to aj z G2 ? prevodovka staci z G2 diesel ? 4kvalt? 5.kvalt netreba :twisted:
drzak u rozvodu posunout dozadu
prevodovka nepasuje
rizeni z G2 nepasuje
prevodovka z G2 pasuje

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od jirkaTDI »

jinak všichni tu píšou vačky, webery, svody, atd. ale už se tu nikdo nezmínil o celkem důležitým bodu, a to že se po těhle úpravách bude motor chovat jak ze závoďáku, tzn. nérvózní volnoběh, průběh krouťáku v nižších otáčkách mizérie, použitelnost motoru od 4000 ot. vejš. Sice to pojede ku*va moc, ale za cenu komfortu v běžném provozu :wink: proto bych ladění atmosférickýho motoru přenechal bohatým a lidem z motorsportu a spokojil se se sérií GTI 16V, pouze zgenerálkoval motor, maximálně ze sportovních úprav dal ty svody + komplet výfuk, a pokud bys tam toužil mít ty karburátory, vykašlal bych se na pana webera, jednak jeho karbce stojí pořádný dělo a navíc naladit je neumí každý, takže bych zvážil zajímavou alternaivu v podobě karburátorů Mikuni z yamahy R1, dají se pořídit za dobře (okolo dvou tis. kč) a nějakou tu parádu taky udělají, když projedete galérku, myslím že to tam měla jedna bílá mk1 taky na 16V motoru :wink:
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od čerf »

osobně bych se viprd jak na karburátory ale i na vačky z kr. netahá to pak od spoda, jede to jen ve vyšších. plko jede moc pěkně i v serii, pokud má co potřebuje, tj svíčky, kabely, seřízený vstřikování a tak.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od deywis »

KRko s webery má uživatel 'pov' ten ti třeba poradí když mu napíšeš :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od splouchy »

jirkaTDI píše:jinak všichni tu píšou vačky, webery, svody, atd. ale už se tu nikdo nezmínil o celkem důležitým bodu, a to že se po těhle úpravách bude motor chovat jak ze závoďáku, tzn. nérvózní volnoběh, průběh krouťáku v nižších otáčkách mizérie, použitelnost motoru od 4000 ot. vejš. Sice to pojede ku*va moc, ale za cenu komfortu v běžném provozu :wink: proto bych ladění atmosférickýho motoru přenechal bohatým a lidem z motorsportu a spokojil se se sérií GTI 16V, pouze zgenerálkoval motor, maximálně ze sportovních úprav dal ty svody + komplet výfuk, a pokud bys tam toužil mít ty karburátory, vykašlal bych se na pana webera, jednak jeho karbce stojí pořádný dělo a navíc naladit je neumí každý, takže bych zvážil zajímavou alternaivu v podobě karburátorů Mikuni z yamahy R1, dají se pořídit za dobře (okolo dvou tis. kč) a nějakou tu parádu taky udělají, když projedete galérku, myslím že to tam měla jedna bílá mk1 taky na 16V motoru :wink:
me by zajimalo jak to je stema karbecama z motorky videli ste to nekdo osobne? nebo nemate skusenosti? dyt ta motorka je litr ne? a kr je 1.8 to musi mejt spatnej pomer ne? pokud by to fungovalo tak bych do toho asi sel protoze mam strach z k-jetu ze nebude slapat tak jak má, a spotreba mi je vcelku jedno u cabria...

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od jirkaTDI »

jj, ta motorka je litr, ale musíš si uvědomit, že točí okolo 13 000 ot. za minutu, 1.8 16V ti bude točit tak max. 7000 ot/min, což je skoro polovina ;-) kamrád má tyhle karbece na fiatovi 127
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od lister »

no jo , jenže která motorka má klapky 50mm :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do G1?

Příspěvek od splouchy »

nevim nechce se mi tomu verit ze by to fungovalo lip nez k-jet pokud je v pohode...

Odpovědět

Zpět na „Motor“