Problém s 1.1,chcípá

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
dubiG1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 11.06.2010 15:26
Bydliště: Č. Budějovice

Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od dubiG1 »

Mám problém. Stává se mi,že když jedu na jakoukoli rychlost tak po pár kilometrech začne motor škubat a skoro nereaguje na plynový pedá(i když mám zaplej sytič)l. Motor chcípne a za chvilku, když ho opět nastartuju jede zase chvíli normálně a pak to začíná znovu. :( Začalo to, když jsem jel ze školy a na 4ku motor při lehkém sešlápnutí plynu vůbec nereagoval a potom po přidání plynu to hrozně škublo a rozjelo se to. Včera jsem málem nedojel domů a dneska jsem to zkusil projet na chalupu, zezačátku to chcíplo a pak při plnym plynu to jelo pořád. Cestou zpátky to skoro nic nedělalo,ale jakmile chci přeřadit(dát tam za 1) motor chcípne(když vytahnu sytič tak ne). Nevíte někdo co to může být? Benzin ne, protože to co tam bylo jsem vyjel a natankoval Vervu. Žeby karbec?
G5 Tdi& CALIBRA 2,0 16V & BMW Z4 "M"

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od jirkaTDI »

no hele 100 oktan do 1,1 taky není uplně košer :D může to být karbecem, ale zkontroloval bych taky zapalování a preventivně vyměnil svíčky, kabely a kouk na předstih
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
GTI1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: monkey island
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od GTI1 »

Podle všeho máš nějakou nečistotu v karburátoru,která tam lítá a občas přicpe trysku.Zkusil bych ještě profouknout přívodní hadičku z nádrže,dost časte se uloupne v nádrži rez,ucpe sítko a do karbece jde málo benzínu.
Kvalitu poznáš až po 20ti letech provozu

Mato017
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 29.08.2009 23:22

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od Mato017 »

ja som mal podobny problem na 1.6
karbec som mal v poriadku, tak som myslel ze to bude rozdelovac....tak som vymenil odtrhove ramienko,palec, veko...a stale to robilo....nakoniec som zistil ze to je ACpumpa...vymenil som ju a slape bez problemov :wink: tak vyskusaj to pozriet

Uživatelský avatar
dubiG1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 11.06.2010 15:26
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od dubiG1 »

Tak dneska zkušební jízda a nic to nedělá. Už to jen chcípá při vyřazení, takže asi poštelovat volnoběh. Jinak díky za rady, snad už to bude OK
G5 Tdi& CALIBRA 2,0 16V & BMW Z4 "M"

Uživatelský avatar
dubiG1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 11.06.2010 15:26
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od dubiG1 »

Tak jelikož stále chcípá na volnoběh, jde zítra ke kamarádovi. Snad to opraví :(
G5 Tdi& CALIBRA 2,0 16V & BMW Z4 "M"

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od chavier »

taky jsem řešil podobné problémy u VW Polo 1,3.
Karbec bral falešný luft, vyhodil jsem gumovou podložku pod karbecem, koupil jsem sadu těsnění na Favorita, trochu upravil a pohoda.
Obrázek

Uživatelský avatar
dubiG1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 11.06.2010 15:26
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od dubiG1 »

A měl jsi ji nějak poškozenou?? Já ji mám prasklou, ale jen zvenku, zevnitř je OK. Jinak auto bylo u kamaráda ten na nic nepřišel, ale prej si ho vezme do servisu kde pracuje na nějakej test
G5 Tdi& CALIBRA 2,0 16V & BMW Z4 "M"

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od chavier »

dubiG1 píše:A měl jsi ji nějak poškozenou?? Já ji mám prasklou, ale jen zvenku, zevnitř je OK. Jinak auto bylo u kamaráda ten na nic nepřišel, ale prej si ho vezme do servisu kde pracuje na nějakej test
guma nevypadala nejlepe, hlavně když jsem ji sundal bylo na beranech videt misto kde to prisavalo. Kup tam tohle na Facko: http://www.autobyznys.cz/www/obrazky/velke/2014.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak predpokladam ze zapalovani mas vporadku, dobre svicky, dobre kable, kontakty v rozdelovaci atd.
Obrázek

Uživatelský avatar
dubiG1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 11.06.2010 15:26
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od dubiG1 »

No to by všechno mělo být ok, to by asi dělalo bordel a nechcípalo to jen na volnoběh. To na to fáčko tam pasuje dobře, nebo to chce nějaký větší upravy?
G5 Tdi& CALIBRA 2,0 16V & BMW Z4 "M"

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Problém s 1.1,chcípá

Příspěvek od chavier »

dubiG1 píše:No to by všechno mělo být ok, to by asi dělalo bordel a nechcípalo to jen na volnoběh. To na to fáčko tam pasuje dobře, nebo to chce nějaký větší upravy?
na stare podlozce Pierburg jsem uz mel srouby a drzak na tahlo plynu, takze do te Favoritacke jsem musel udelat ten drzacek a dat 4 dlouhe srouby. Jinak pasuje. A nekupuj takovou celogumovou podlozku made in Poland, ta je pry na prd.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motor“