Studeny start 1.6 D PROBLEM

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
bater
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 17.02.2008 20:12
Bydliště: B O R city
Kontaktovat uživatele:

Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od bater »

mam G1-v nafte,bohuzel pres zimu je to uplne v pi.. starter je ok,baterka nova 68Amp,novy zhavicky,mozna pouzdro v motoru???fakt nevim,tlaky mozna
motor toci,zhavy,ale nenaskoci
diky za pomoc

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od chavier »

no to je klasika, před tebou ten motor objel několikrát svět dookola, tak se nediv. Jedině můžes na zimu přidat trochu předvstřik na čerpadle. Máš klasicky strarý hrubý startér, nebo už ten menší s reduktorem?
Ještě jeden tip: 2x nažhavit a plyn až na zem, vytahnutý předvstřik samozřejmostí.
Obrázek

Uživatelský avatar
DandykM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.08.2008 16:05
Bydliště: Jihlava

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od DandykM »

změř tlaky, nafóruj pumpu a bo mafty krapet benzínu a musí chytat. teda jestli máš TLAKY KOLeM DSETI , JEDENÁCTI TAK TO TI POMŮŽOU AKORÁT NOVÝ KRUHY :(
DandykM

bater
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 17.02.2008 20:12
Bydliště: B O R city
Kontaktovat uživatele:

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od bater »

cus mam klasicky velky starter vyrobce hella...zkusim promerit tlaky a pak uvidim
diky

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

ono jak příjde zima a motor u tohodle nechytí, tak to už je co říct, ty 1.6D jsou nejspolehlivější motory co jsem kdy měl..... napsal jsi že svíčky žhavěj,měl jsi je vyndaný venku ? Pak bych postupoval jako psali kluci, nejjednodužší co je, tak změřit tlaky a to ti ukáže nejvíc, a od toho se budeš odvíjet pak dál, buď předvstřik doladit,kruhy, atd atd ...

bater
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 17.02.2008 20:12
Bydliště: B O R city
Kontaktovat uživatele:

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od bater »

nemam na to cas,kupuju auto v benzinu

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

:lol: notak ty seš dobrej teda..to mě rozbilo tahle odpověď :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
DandykM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.08.2008 16:05
Bydliště: Jihlava

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od DandykM »

Ty jo ty seš fakt motostřelec! Kdybych to takhle řešil já i ostatní tak dneska jezdíme akorát tak mastnou tyčí! :mrgreen: :mrgreen:
DandykM

bater
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 17.02.2008 20:12
Bydliště: B O R city
Kontaktovat uživatele:

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od bater »

musim to takhle resit,je to moje pojizdny auto,bohuzel jen pres leto...nemam cas to resit 2 zimy v kuse
jinak vw forewer

caddy strasnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 04.11.2009 19:36

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od caddy strasnice »

Ahoj, nemam problem se studenym startem ale polostudenym. i když přidu po tejdnu co to stojí v mrazech tak chytí jak prd, ale když se nestihne ohřát nebo když někam přijedu a dýl stojí, tak se mu nechce naskočit a musim docela dlouho točit než chytí. děje se to vždycky, když je motor polovychladlej a sepnout v tu chvíli žhavení tak je to ok, máte nějakou radu co s tim?

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od chavier »

caddy strasnice píše:Ahoj, nemam problem se studenym startem ale polostudenym. i když přidu po tejdnu co to stojí v mrazech tak chytí jak prd, ale když se nestihne ohřát nebo když někam přijedu a dýl stojí, tak se mu nechce naskočit a musim docela dlouho točit než chytí. děje se to vždycky, když je motor polovychladlej a sepnout v tu chvíli žhavení tak je to ok, máte nějakou radu co s tim?
ja mám odpojený drat z čidla co jde k žhavicímu relé a tento problém neřeším. Žhaví to pokaždé, ale s otočením klíčku přestane.

Obdobný případ se řešil u dieslovych feld, studené startovali lépe než teplé, stačilo změnit čidlo aby žhavily furt.
Obrázek

caddy strasnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 04.11.2009 19:36

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od caddy strasnice »

dik za radu, drat odpojim
co motor, uz mas v aute 1,9d?
uz sem ho tam skoro daval, pak kamos kouknul na motor, prepojil mi hadice na podtlakach a vypada to ze motor prestal brat olej, je to mozny? na puvodni motor prislo turbo vc.svodu a sani z gIII, takze je urcite mozny ze tam ty hadice byly spatne...

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od chavier »

caddy strasnice píše:dik za radu, drat odpojim
co motor, uz mas v aute 1,9d?
uz sem ho tam skoro daval, pak kamos kouknul na motor, prepojil mi hadice na podtlakach a vypada to ze motor prestal brat olej, je to mozny? na puvodni motor prislo turbo vc.svodu a sani z gIII, takze je urcite mozny ze tam ty hadice byly spatne...
jeste ho tam nemam, stale resim hazejici remenici, coz je u 1,9D nejcastejsi zavada. Problem je az na klice :roll:
Hadice by mela jit jako odvetravani kliky do ventiloveho vika i do sani, nekdy to jde jeste pres vyvevu, zalezi na typu.
Obrázek

bater
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 17.02.2008 20:12
Bydliště: B O R city
Kontaktovat uživatele:

Re: Studeny start 1.6 D PROBLEM

Příspěvek od bater »

cus mej jsem problem s kostrou,drat je uz na miste kde ma byt,jdu se podivat na punk koncert v nedalekem meste stribro,prijdte CAUUUUUUUUUUUUU

Odpovědět

Zpět na „Motor“