Olej do G1 1,5D

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
norok86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Olej do G1 1,5D

Příspěvek od norok86 »

Poradi mi nekdo prosim jakej tak mam dat motorovej olej?V kazdy prodejne mi rekli najakej jinej :( .Dik

Uživatelský avatar
moby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRENČÍN, SLOWAKIA

Re: Olej do G1 1,5D

Příspěvek od moby »

norok86 píše:Poradi mi nekdo prosim jakej tak mam dat motorovej olej?V kazdy prodejne mi rekli najakej jinej :( .Dik
ja používam :arrow: Max Life Synthetic® SAE 5W-40 (motor 1,6ltrD)

Max Life® je syntetický motorový olej s najnovším aditivačným systémom.
Výkonnostné parametre:
API: SL/CF- olej do benzínových motorov a štvortaktných naftových motorov, pri benzínových motoroch zohľadňuje prísne emisné limity a nároky na úsporu paliva; umožňuje štartovanie motora aj pri teplote pod -30ºC (tento údaj závisí aj na type a veľkosti motora) .
ACEA: A3-02, B3-98, B4-02 – oleje s vysokou ochranou piestu pred tvorbou usadenín, tvorbou kalov a opotrebovaním a odolnosťou voči oxidácii pri vysokých teplotách. Zameraný na maximálne ekonomické využitie paliva, lepšia ochrana ložísk, vyššia výkonnosť.
Spĺňa firemné normy výrobcov:
VW 502.00/505.00
DC (MB) 229.1/229.3
Viskozitný index: 174
Balenie: 1 liter, 4 litre
zdroj: http://www.valvoline.sk/valmax.htm" target="_blank :wink:
najprv rozum, potom šialenstvo...moby@vw-club.cz

Uživatelský avatar
fox19
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 326
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: nove hrady (CB)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox19 »

ja mam 16 td a leju tam 10W 40 (nyni od starline a predtim od parama) ale jestli je lepsi tam lejt jinej tak bych ho tam zkusil soupnout.

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Re: Olej do G1 1,5D

Příspěvek od frenky »

moby píše:
norok86 píše:Poradi mi nekdo prosim jakej tak mam dat motorovej olej?V kazdy prodejne mi rekli najakej jinej :( .Dik
ja používam :arrow: Max Life Synthetic® SAE 5W-40 (motor 1,6ltrD)

Max Life® je syntetický motorový olej s najnovším aditivačným systémom.
Výkonnostné parametre:
API: SL/CF- olej do benzínových motorov a štvortaktných naftových motorov, pri benzínových motoroch zohľadňuje prísne emisné limity a nároky na úsporu paliva; umožňuje štartovanie motora aj pri teplote pod -30ºC (tento údaj závisí aj na type a veľkosti motora) .
ACEA: A3-02, B3-98, B4-02 – oleje s vysokou ochranou piestu pred tvorbou usadenín, tvorbou kalov a opotrebovaním a odolnosťou voči oxidácii pri vysokých teplotách. Zameraný na maximálne ekonomické využitie paliva, lepšia ochrana ložísk, vyššia výkonnosť.
Spĺňa firemné normy výrobcov:
VW 502.00/505.00
DC (MB) 229.1/229.3
Viskozitný index: 174
Balenie: 1 liter, 4 litre
zdroj: http://www.valvoline.sk/valmax.htm" target="_blank :wink:
no většina lidí má s plnou syntetikou problémy u starých motorů, protože to teče.
Ale polosyntetika by měla být OK, tedy 10W40, ale pokud motor jezdil na minerál, tak by se mohly začít uvolňovat usazeniny a mohly by něco ucpat :roll:

Uživatelský avatar
moby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRENČÍN, SLOWAKIA

Příspěvek od moby »

no ja som tam mal pred tým madit M6AD, používal ho predchodzí majiteľ a to boli nekonečné problémy :roll: ono keď si prečítaš na čo je určený pochopíš :wink: http://www.madit.sk/index.php?id=1102&pid=12" target="_blank
teraz chytil starček normálne druhý dych :lol: , teda už na tom šlape cez dva roky...
najprv rozum, potom šialenstvo...moby@vw-club.cz

Uživatelský avatar
norok86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do G1 1,5D

Příspěvek od norok86 »

frenky píše:
moby píše: ja používam :arrow: Max Life Synthetic® SAE 5W-40 (motor 1,6ltrD)

Max Life® je syntetický motorový olej s najnovším aditivačným systémom.
Výkonnostné parametre:
API: SL/CF- olej do benzínových motorov a štvortaktných naftových motorov, pri benzínových motoroch zohľadňuje prísne emisné limity a nároky na úsporu paliva; umožňuje štartovanie motora aj pri teplote pod -30ºC (tento údaj závisí aj na type a veľkosti motora) .
ACEA: A3-02, B3-98, B4-02 – oleje s vysokou ochranou piestu pred tvorbou usadenín, tvorbou kalov a opotrebovaním a odolnosťou voči oxidácii pri vysokých teplotách. Zameraný na maximálne ekonomické využitie paliva, lepšia ochrana ložísk, vyššia výkonnosť.
Spĺňa firemné normy výrobcov:
VW 502.00/505.00
DC (MB) 229.1/229.3
Viskozitný index: 174
Balenie: 1 liter, 4 litre
zdroj: http://www.valvoline.sk/valmax.htm" target="_blank :wink:
no většina lidí má s plnou syntetikou problémy u starých motorů, protože to teče.
Ale polosyntetika by měla být OK, tedy 10W40, ale pokud motor jezdil na minerál, tak by se mohly začít uvolňovat usazeniny a mohly by něco ucpat :roll:
Dik,premyslel jsem o polosyntetice a ujistil jsi me ze to asi to nej co tam muzu nalejt. :roll:

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Peťas »

Já tam leju to nejlevnější co jde kde koupit..... :wink: Ani nemusím měnit olej, vyměním jenom jednou za rok olejový filtr, olej "měním" průběžně.... :lol: :lol: :lol:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
moby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRENČÍN, SLOWAKIA

Příspěvek od moby »

asi by som sa najradšej videl v prdeli!!! moooc velká omluva za to čo som tu napísal :oops: to čo tam dávam je sice valvoline ale Max Life 15W40. neviem jak som to sem mohol narvať. ešte raz sa ospravedlňujem :oops: :oops: :oops:
to pov :arrow: ak sa dá tak to nejak premaž, nech všetci nevedia aký som blbec :roll:
najprv rozum, potom šialenstvo...moby@vw-club.cz

Odpovědět

Zpět na „Motor“